Letenky do Turecka

Turecká republika je transkontinentálna krajina, ktorá sa nachádza na hranici Ázie a Európy. Hlavným mestom je Ankara, zatiaľ čo Istanbul je najväčšie a turisticky významnejšie mesto s bohatou históriou. Turecko má rozlohu približne 783 356 km² a žije v ňom viac ako 82 miliónov ľudí, čo z neho robí 19. najľudnatejšiu krajinu sveta. Turecká kuchyňa ponúka širokú škálu chutí a vôní, známe sú napríklad kebab a baklava. Turecko je tiež známe svojou pohostinnosťou a srdečným prístupom k návštevníkom. Či už hľadáte dobrodružstvo v tajomnej krajine Kapadócie alebo oddych na plážach Antalye, naše lacné lety do Turecka vám otvoria dvere k spoznávaniu tejto jedinečnej destinácie.

 

Turecko

Lacné letenky do Turecka

Prečo ísť do Turecka

Turecko, most medzi Európou a Áziou, je nádhernou zmesou západnej a východnej kultúry a ponúka fascinujúce pamiatky plné nádherných mešít, starobylých ruín a historických dedín. Letenka do Turecka je vstupnou bránou k nezabudnuteľnému orientálnemu dobrodružstvu - Istanbul vás uchváti ikonickou siluetou mešít a palácov, Antalya vás láka na oddych na nádherných plážach s priezračným morom a zlatistým pieskom, Kapadócia so svojimi skalnými útvarmi a skrytými mestami splní sny o dobrodružnej dovolenke každému nadšencovi tajomna a neznáma. Vyberte si s nami lacné letenky do Turecka a užite si dovolenku v tejto fascinujúcej krajine.

 • Architektúra
  Turecko je známe svojou pôsobivou architektúrou, najmä mešitami ako Hagia Sofia a Modrá mešita, ktoré každoročne prilákajú milióny turistov.
 • Kapadócia
  Jedinečná krajina Kapadócie s letmi balónom nad zvláštnymi skalnými útvarmi je svetoznáma a magicky pôsobivá.
 • Kúpele
  Turecké kúpele Hammam ponúkajú relaxačný zážitok spojený s tradičnými rituálmi a takmer chrámovou atmosférou.

Tipy na výlety v Turecku

 • Efez
  Prejdite sa po starovekých ruinách Efezu a objavte bohatú históriu tohto starovekého mesta, ktoré bolo kedysi priemyselným a obchodným centrom.
 • Výlety loďou
  Nenechajte si ujsť plavbu na tradičnej tureckej lodi gulet po Tureckej riviére a vychutnajte si krásu jej piesočnatých brehov a tajomných zátok.
 • Pamätník v Gallipoli
  Navštívte pamätník a múzeum Anzac Cove v Gallipoli, kde sa každoročne koná veľký festival na pamiatku bitky z prvej svetovej vojny.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Turecko

Turecko je ľahko dostupné vďaka širokej škále európskych leteckých dopravcov, ktorí poskytujú pravidelné lety do rôznych tureckých miest. Národný dopravca Turkish Airlines ponúka širokú sieť letov spájajúcich Turecko s celou Európou a je známy svojou vynikajúcou pohostinnosťou a službami. Väčšina európskych leteckých spoločností vrátane Lufthansy, British Airways a Air France tiež poskytuje spojenia do Turecka. Zo Slovenska ponúkajú priame lety do Turecka spoločnosti Smartwings a Czech Airlines.

Lety do Turecka sú dostupné z mnohých európskych letísk vrátane Londýna, Paríža, Berlína a Madridu. Pre českých cestovateľov sú priame lety dostupné z Letiska Václava Havla v Prahe, ale v sezóne niekedy aj z iných českých miest, takže Turecko je pre českých turistov ľahko dostupnou destináciou.

Hlavnými letiskami v Turecku sú letisko Istanbul a medzinárodné letisko Sabiha Gökçen v Istanbule, letisko Antalya na južnom pobreží a letisko Esenboğa v Ankare. Tieto letiská ponúkajú rozsiahle medzinárodné a vnútroštátne spojenia a spájajú Turecko takmer s celým svetom.

 

Počasie a podnebie v Turecku

Turecko sa môže pochváliť rozmanitým podnebím. Zatiaľ čo pobrežné oblasti ako Antalya a Izmir ponúkajú teplé stredomorské podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami, vnútrozemské oblasti ako Ankara majú kontinentálne podnebie s chladnejšími zimami a vysokými letnými teplotami. Na druhej strane, v regióne Kapadócia môžete v zimných mesiacoch zažiť sneh a chladnejšie počasie.