Letenky do Istanbulu

Istanbul je fascinujúci svet sám o sebe a najväčšie mesto Turecka. Metropola s viac ako 15 miliónmi obyvateľov sa rozprestiera na dvoch kontinentoch - Európe a Ázii, pričom obe časti rozdeľuje Bosporský prieliv. Mesto spája moderné obchodné centrá a historické pamiatky a ponúka svojim návštevníkom jedinečný zážitok. Istanbul je známy svojou bohatou históriou, krásnou architektúrou a rozmanitou kultúrou, ktorá odráža jeho byzantskú a osmanskú minulosť. Počas návštevy si vychutnajte nákupy na tradičných bazároch, obdivujte majestátne mešity a paláce a ochutnajte vynikajúcu tureckú kuchyňu. Nech si vyberiete ktorúkoľvek časť mesta, Istanbul vás pohltí svojou jedinečnou atmosférou a stane sa miestom, kam sa budete radi vracať.

 

Istanbul

Lacné letenky do Istanbulu

Prečo ísť do Istanbulu

Objavte krásy mesta na pomedzí Európy a Ázie. Mestá, v ktorých sa budete cítiť ako v rozprávke Tisíc a jedna noc. Modrá mešita, Hagia Sofia, mešita Sultána Ahmeda alebo palác Dolmabahce sú miesta, ktoré musíte vidieť. Oddýchnite si v tradičnom kúpeli Hammam, vychutnajte si šálku pravej tureckej kávy a ochutnajte vynikajúcu miestnu kuchyňu. Pred odletom nezabudnite nakúpiť suveníry a koreniny na jednom z najstarších trhov na svete, Veľkom bazáre. Orientálnu atmosféru najväčšieho tureckého mesta Istanbul, predtým známeho ako Konštantínopol, si jednoducho zamilujete.

 • Historický klenot
  Istanbul je bohatý na historické pamiatky, ako sú Hagia Sofia, palác Topkapi a slávna Modrá mešita, ktoré pripomínajú Byzantskú a Osmanskú ríšu.
 • Kultúrna rozmanitosť
  Jedinečná zmes východnej a západnej kultúry, osmanskej tradície a moderného života vytvára pútavú kultúrnu scénu, ktorú obohacujú múzeá, umenie a festivaly.
 • Gastronomický raj
  Turecká kuchyňa je preslávená svojimi chuťami. Istanbul je gastronomickým rajom - od lahodných kebabov cez meze až po tradičnú tureckú kávu a baklavu.

Tipy na výlety v Istanbulu

 • Plavba po Bosfore
  Vydajte sa na plavbu loďou po Bosfore a objavte malebné dedinky, historické paláce a impozantné pevnosti pozdĺž tohto rušného prielivu.
 • Veľký bazár
  Ponorte sa do ruchu Veľkého bazára, kde na vás čaká množstvo stánkov s kobercami, šperkami, korením a ďalšími tureckými špecialitami.
 • İstiklal Caddesi
  Preskúmajte rušnú ulicu Istiklal s nespočetným množstvom obchodov, galérií, kaviarní a reštaurácií a vychutnajte si orientálnu atmosféru.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Istanbulu

Ktorú leteckú spoločnosť si vybrať? Záleží na tom, či hľadáte najnižšiu cenu letenky, alebo si chcete priplatiť za vyššiu kvalitu služieb na palube. Najobľúbenejšou leteckou spoločnosťou pre lety z Prahy do Istanbulu a z Viedne do Istanbulu u našich klientov je jednoznačne Turkish Airlines. Tí, ktorí hľadajú výhodné letenky a najnižšiu cenu, potom si vyberajú Pegasus Airlines. Obe letecké spoločnosti prevádzkujú priame lety do Istanbulu aj z Berlína, Frankfurtu alebo Mníchova.

Do Istanbulu môžete letieť zo všetkých hlavných letísk v Európe s priamymi letmi. Naši klienti najčastejšie využívajú lety z Prahy do Istanbulu alebo lety z Viedne do Istanbulu. Obľúbené sú aj lety z Mníchova, Berlína, Košíc alebo Frankfurtu. Bohužiaľ, letenky z Brna do Istanbulu a z Ostravy do Istanbulu nie sú k dispozícii a žiadna z leteckých spoločností v súčasnosti tieto lety neprevádzkuje. Nech už si pre svoj odlet vyberiete akékoľvek letisko, na našej webovej stránke môžete pohodlne vyhľadať najvýhodnejšiu letenku.

Istanbul je najväčšie mesto v Turecku a má takmer 15 miliónov obyvateľov. Je centrom obchodu a cestovania medzi Európou a Áziou, čoho si je Istanbul vedomý. Na zabezpečenie pohodlia cestujúcich slúžia Istanbulu 3 letiská:

Letisko Sabiha Gokcen - letisko sa nachádza približne 40 km od centra Istanbulu v ázijskej štvrti Pendik. Letisko je pomerne nové, otvorené bolo v roku 2001. Bolo otvorené v roku 2001 a na svoje lety ho využívajú najmä nízkonákladové letecké spoločnosti. Na letisku má svoju základňu spoločnosť Pegasus Airlines.

Do centra Istanbulu sa z letiska najrýchlejšie dostanete autobusom Havabus. Cesta autobusom trvá približne jeden a pol hodiny. Môžete tiež využiť miestnu verejnú dopravu. Ďalšou možnosťou je vziať si taxík.

Medzinárodné letisko Atatürk - pôvodné hlavné medzinárodné letisko v Istanbule, ktoré nemalo dostatočnú kapacitu a väčšina letov z neho bola od roku 2019 presunutá na nové letisko Istanbul. Od marca 2019 sa letisko využíva najmä na nákladné a súkromné lety. Na tomto letisku počas svojej cesty s najväčšou pravdepodobnosťou nepristanete.

Nové letisko Istanbul - Nové moderné letisko slúži cestujúcim od apríla 2019. Má ambíciu stať sa jedným z najväčších letísk na svete a jeho výstavba a rozširovanie pokračuje. Letisko nájdete približne 40 kilometrov od centra mesta. Svoje základne tu majú letecké spoločnosti Turkish Airlines, AtlasGlobal a Onur Air.  Nové letisko slúži ako jeden z najväčších leteckých uzlov na svete. Cestujúci ho využívajú nielen na cestovanie do Istanbulu, ale aj ako prestupné letisko pre lety do Ázie, Afriky a Ameriky.

Do centra mesta sa z letiska najjednoduchšie dostanete kyvadlovou dopravou Havaist. Cesta trvá približne 80 až 90 minút. Môžete si tiež vziať taxík alebo prenajať auto. Výber áut na prenájom nájdete tu.

Počasie a podnebie v Istanbulu

Letá sú teplé a vlhké s priemernými teplotami okolo 28 °C, zatiaľ čo zimy sú chladnejšie a vlhkejšie s teplotami okolo 8 °C. Jar a jeseň prinášajú príjemné počasie s miernymi teplotami a menším množstvom dažďa. Ideálny čas na návštevu Istanbulu je od apríla do júna a od septembra do novembra, keď je počasie najpríjemnejšie na spoznávanie mesta.

Ako si vybrať správnu letenku do Istanbulu?

Plánujete objavovať krásy mesta, ktoré je vstupnou bránou medzi Európou a Áziou? Nájsť najvhodnejšiu letenku nie je ťažké. Do Istanbulu sa dostanete priamym letom z Prahy, Viedne, Berlína, Mníchova, ako aj z ďalších európskych letísk. Skôr ako začnete hľadať letenku, urobte si zoznam toho, čo je pre vás dôležité. Či hľadáte najlacnejší let do Istanbulu a uprednostňujete nízkonákladovú leteckú spoločnosť s minimom služieb, alebo si radšej priplatíte a vyberiete klasickú leteckú spoločnosť s vyšším štandardom služieb na palube. Dôležitým kritériom je aj to, či chcete po Istanbule cestovať len s malým batohom, alebo či potrebujete mať so sebou odbavenú batožinu. Kúpou ďalších služieb na palube sa môže aj lacná letenka poriadne predražiť. Potom nie je nič jednoduchšie ako zadať všetko do nášho jedinečného vyhľadávača leteniek na webovej stránke STUDENT AGENCY a my vám v priebehu niekoľkých sekúnd porovnáme ponuky letov od viac ako 650 leteckých spoločností a pripravíme vám ponuku na mieru.

Ako sa dá najrýchlejšie letieť do Istanbulu?

Nechcete strácať čas a chcete byť v Istanbule čo najrýchlejšie? Odporúčame vybrať si najbližšie letisko a nastaviť vyhľadávač letov tak, aby vyhľadával len priame lety. Let z Prahy do Istanbulu trvá približne dve a pol hodiny. Na ceste teda nestrávite príliš veľa času, takže Istanbul je destinácia, do ktorej môžete letieť na predĺžený víkend.

Ako kúpiť najlacnejšiu letenku do Istanbulu?

Najlacnejšiu letenku do Istanbulu si vždy môžete kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú od približne 3 500 do 5 500 Kč. Ak si chcete kúpiť letenku naozaj lacno, môžete si počkať na špeciálne ponuky, ktoré môžu byť pod 2 000 Kč. Takéto lacné letenky sa zvyčajne týkajú letov nízkonákladovej leteckej spoločnosti Pegasus, ktoré si kúpite s dostatočným predstihom, a mimosezónnych letov. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Ceny leteniek si môžete kedykoľvek overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý vám na základe zadaných parametrov v priebehu niekoľkých sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností. Ak potrebujete pomôcť s výberom letenky, môžete kontaktovať našich špecialistov alebo nám napísať na letenky@studentagency.cz.

Kde nájdem aktuálne požiadavky na vstup do Turecka?

Istanbul je hlavnou metropolou Turecka. Ak chcete letieť do Turecka, vopred si preštudujte aktuálne podmienky vstupu do krajiny. Informácie o podmienkach vstupu do Turecka nájdete na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí.