Letenky do Vietnamu

Vietnam, krajina s viac ako 96 miliónmi obyvateľov, sa rozprestiera na východnom pobreží Indočíny. S dĺžkou viac ako 1 600 km od severu na juh ponúka Vietnam nádherne rozmanitú krajinu, ktorá zahŕňa husté džungle, zelené ryžové polia, krásne pláže a vzrušujúce mestá. Vietnam hraničí na severe s Čínou, na západe s Laosom a Kambodžou a východ a juh krajiny obmýva Juhočínske more.

 

Vietnam

Lacné letenky do Vietnamu

Prečo ísť do Vietnamu

Navštívte Vietnam, krajinu, kde sa fascinujúca staroveká čínska a indická kultúra mieša s hektickou súčasnosťou preplnených miest a nezabudnuteľným čarom koloniálnej Indočíny. Vo Vietname si nenechajte ujsť miesta ako hlavné mesto Hanoj, najväčšiu metropolu Ho Či Minovo Mesto, prímorské letovisko Nha Trang, národný park Cuc Phuong, zátoku La Hong alebo ryžové plantáže pri meste Sapa. Vietnam s impozantnými horskými štítmi, rozľahlými ryžovými poliami, svetoznámou kuchyňou a bohatou históriou, ktorá siaha tisíce rokov do minulosti, je klenotom juhovýchodnej Ázie. Nájdete tu množstvo príležitostí na dobrodružstvo, od objavovania bujnej džungle a trekovania medzi horskými riekami až po oddych na idylických plážach a spoznávanie rušných metropol.

 • Vynikajúca kuchyňa
  Vietnam je známy svojou fantastickou a predovšetkým chutnou kuchyňou, ku ktorej patrí pho, banh mi alebo jarné závitky.
 • Nádherná scenéria
  Vyznačuje sa úchvatnými scenériami od zelených ryžových terás až po pôsobivé vápencové útvary v zálive Ha Long.
 • Bohatá história
  Krajina má fascinujúcu históriu, ktorá zahŕňa obdobia čínskej, japonskej a francúzskej nadvlády a vojny, ktorá krajinu rozdelila na dve časti.

Tipy na výlety vo Vietname

 • Zátoka Ha Long
  Výlet loďou medzi krasovými ostrovmi zálivu Ha Long je nezabudnuteľným zážitkom.
 • Hočiminovo mesto
  Prehliadka tejto pulzujúcej metropoly odhalí fascinujúcu zmes starého a nového Vietnamu.
 • Hoi An
  Toto malebné mesto s historickým prístavom a každodennými tradíciami si zamilujete.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Vietnam

Mnohé európske letecké spoločnosti vrátane KLM, Air France a Lufthansa poskytujú priame a nepriame lety do Vietnamu. V súčasnosti žiadny český letecký dopravca neponúka priame lety do Vietnamu, ale môžete letieť s medzipristátím v iných európskych mestách alebo si vybrať odlet z iného letiska.

Lety do Vietnamu odlietajú z rôznych európskych letísk vrátane Paríža, Amsterdamu a Frankfurtu. Hoci priame lety zo Slovenska nie sú k dispozícii, môžete ľahko letieť s prestupom v týchto a iných mestách alebo zamieriť priamo do Frankfurtu, ktorý je relatívne blízko českých hraníc.

Medzi najväčšie letiská vo Vietname patria Tan Son Nhat v Hočiminovom meste, Noi Bai v Hanoji a medzinárodné letisko Da Nang. Tieto letiská poskytujú prístup do hlavných turistických oblastí a umožňujú jednoduchý pohyb po krajine prostredníctvom vnútroštátnych letov.

Počasie a podnebie vo Vietname

Vietnam sa rozprestiera od subtropického severu po tropický juh, čo poskytuje rozmanité klimatické podmienky. Severný Vietnam zažíva chladnejšie zimy (november - apríl) s teplotami 10 - 15 °C, zatiaľ čo južná oblasť sa teší stálym teplom počas celého roka. Monzúnové obdobie sa v jednotlivých regiónoch líši - na severe trvá od mája do októbra, na juhu od mája do novembra a v strednom Vietname od októbra do apríla. Vietnam však môžete navštíviť kedykoľvek počas roka.