Letenky do Belgicka

Belgicko sa môže pochváliť bohatou históriou a kultúrou, v ktorej sa odrážajú vplyvy viacerých susedných krajín. Oficiálne sa nazýva Belgické federálne kráľovstvo a je to krajina, v ktorej sa hovorí tromi úradnými jazykmi: holandsky, francúzsky a nemecky, čo odráža jej zložitý kultúrny a historický vývoj. V krajine s rozlohou 30 689 km² žije viac ako 11 miliónov ľudí. Belgická monarchia s kráľom Filipom na čele štátu a jedinečným politickým systémom tvorí základ celej národnej identity. Nielen úžasná architektúra, ako napríklad námestie Grand Place v Bruseli alebo Gravensteen v Gente, ale aj jedinečná belgická kuchyňa s nezameniteľnými vafľami, čipsami, čokoládou a širokým výberom piva určite osloví každého gurmána.

Belgicko

Lacné letenky do Belgicka

Prečo ísť do Belgicka

Belgicko je jednou z najkrajších a historicky najzachovalejších krajín v Európe, napriek tomu však nie je úplne turistické. Vďaka kombinácii troch úradných jazykov, fascinujúcej flámskej histórii a nádherným stredovekým mestám je to destinácia, ktorá očarí každého cestovateľa. Čokoláda, pivo a vafle sú len pomyselnou čerešničkou na torte zážitkov z tohto podmanivého miesta. Spoznajte centrum moci Európskej únie, Brusel. Objavte stredoveké Bruggy a Antverpy, ktoré sú známe svojimi jemnými diamantmi. Uniknite každodennej rutine a vydajte sa do hlbokých belgických lesov alebo rovno na vidiek. Vyberte si s nami letenku do Belgicka a presvedčte sa na vlastné oči, aké je jedinečné.

 • Čokoláda a pivo
  Belgicko je svetoznáme svojou kvalitnou čokoládou a rozmanitým výberom silných pív.
 • Architektúra
  Mestá ako Bruggy a Gent vás očaria svojou stredovekou architektúrou a vodnými kanálmi.
 • Festivaly
  V krajine sa koná množstvo kultúrnych podujatí a festivalov, napríklad slávny a veľkolepý karneval v Binche.

Tipy na výlety v Belgicku

 • Choďte do Brugg
  Prejdite sa stredovekým centrom mesta a prejdite sa loďou. Najmä na jeseň majú Bruggy neopísateľnú atmosféru.
 • Preskúmajte Antverpy
  Navštívte toto mesto diamantov, ochutnajte miestnu kuchyňu a vyberte sa na nákupy do historického centra.
 • Prehliadka piva
  Nech už ste v ktoromkoľvek belgickom meste, nájdite si jeden večer čas na návštevu čo najväčšieho počtu krčiem.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Belgicko

Pri plánovaní cesty do Belgicka môžete využiť širokú ponuku leteckých spoločností. Brussels Airlines ponúka pravidelné linky do mnohých európskych miest a z nich. Väčšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad Lufthansa, Air France alebo KLM, tiež ponúkajú lety do Belgicka s možnými prestupmi vo veľkých leteckých uzloch (Frankfurt, Paríž, Amsterdam). Lety do Belgicka ponúkajú aj nízkonákladové letecké spoločnosti, ako napríklad Ryanair a Wizz Air.

Do Belgicka sa lieta z mnohých európskych miest, napríklad z Londýna, Paríža, Berlína, Ríma alebo Madridu. Zo Slovenska sa primárne do Belgicka nelieta, preto je najlepšie zvoliť letiská vo Frankfurte alebo vo Viedni.

Hlavnými letiskami v Belgicku sú letisko Brusel a letisko Brusel Juh Charleroi, ktoré vybavujú väčšinu medzinárodných letov. Antverpy a Oostende-Brugge tiež ponúkajú miesto na pristátie pre medzinárodné lety, slúžia však skôr na vnútroštátne lety a lety zo susedných krajín.

Počasie a podnebie v Belgicku

Počasie v Belgicku je pomerne mierne, ale aj dosť premenlivé. Letá bývajú teplé s priemernou teplotou 25 °C, zatiaľ čo zimy sú chladnejšie s priemernou teplotou okolo 2 °C. Najlepším obdobím na návštevu sú jar a leto, keď je počasie najstabilnejšie a dni najdlhšie.