Letenky do Burgasu

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku a dôležitý hospodársky, kultúrny a dopravný uzol. Mesto má približne 200 000 obyvateľov a nachádza sa na južnom pobreží Čierneho mora v Bulharsku. Burgas je známy svojimi prístavmi, ropnými rafinériami a ako významné priemyselné centrum rybolovu. Mesto má typické stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi vlhkými zimami. Burgas je tiež centrom bulharského umenia a kultúry, kde sa počas roka koná množstvo festivalov a kultúrnych podujatí.

 

Burgas

Lacné letenky do Burgasu

Prečo ísť do Burgasu

Burgas, ktorý sa nachádza na bulharskom pobreží Čierneho mora, je známy svojimi krásnymi plážami, historickými pamiatkami a pulzujúcim kultúrnym životom. Toto letovisko vám ponúka kombináciu modernej architektúry a starobylých ruín, ktoré svedčia o jeho veľmi bohatej histórii. Burgas sa môže pochváliť krásnym prírodným parkom a Atanasovským jazerom, ktoré je obľúbené na romantické prechádzky a relaxáciu uprostred zelene. Mesto je tiež vstupnou bránou do ďalších skvelých bulharských letovísk, ako sú Slnečné pobrežie a Nesebar. Samozrejme, nevynechajte ani miestne bulharské víno a prímorskú kuchyňu, v ktorej sa miešajú klasické slovanské aj orientálne vplyvy. Burgas je jednoducho nádherným miestom na dovolenku pri mori v historickom meste, v ktorom je vždy čo nové zažiť.

 • Príroda
  Burgas sa môže pochváliť krásnymi plážami, Atanasovským jazerom a okolitými prírodnými parkami.
 • Historické pamiatky
  V okolí mesta sa nachádza množstvo starobylých pamiatok vrátane archeologických nálezísk a historických kostolov.
 • Letoviská
  Mesto je východiskovým bodom na návštevu obľúbených bulharských letovísk a známych pláží.

Tipy na výlety v Burgasu

 • Navštívte Nesebar
  Historické mesto zapísané na zozname UNESCO s krásnymi starobylými kostolmi a romantickými uličkami.
 • Morská záhrada
  Nádherný park pozdĺž pobrežia, ideálny na prechádzky, oddych a vychutnávanie si výhľadu na more.
 • Atanasovské jazero
  Obľúbené miesto pre milovníkov prírody známe bohatou vtáčou populáciou.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Burgas

Medzinárodné letisko Burgas obsluhuje niekoľko európskych leteckých spoločností vrátane bulharskej národnej leteckej spoločnosti Bulgaria Air, ktorá ponúka pravidelné lety do mnohých európskych destinácií. Do Burgasu lietajú z rôznych európskych miest aj nízkonákladové letecké spoločnosti ako Ryanair a Wizz Air. Zo Slovenska je možné do Burgasu cestovať s českými leteckými spoločnosťami, ako je Smartwings, ktorá ponúka sezónne lety, najmä počas letných mesiacov.

Priame lety do Burgasu sú počas letnej turistickej sezóny dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy. Letisko Václava Havla v Prahe ponúka sezónne priame lety do Burgasu, čo českým turistom uľahčuje prístup do tohto obľúbeného čiernomorského letoviska.

Hlavným letiskom pre medzinárodné prílety do Burgasu je medzinárodné letisko Burgas, ktoré sa nachádza približne 10 km severovýchodne od centra mesta. Letisko slúži ako dôležitý vstupný bod pre turistov navštevujúcich bulharské pobrežie Čierneho mora.

 

Počasie a podnebie v Burgasu

Burgas má stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, čo je ideálne na plážové aktivity a vodné športy. Zimy sú zvyčajne mierne s priemernými teplotami okolo 5 °C až 10 °C. Najlepší čas na návštevu Burgasu je od mája do septembra, keď je počasie najpríjemnejšie a mesto ožíva rôznymi kultúrnymi podujatiami a festivalmi.