Letenky do Bulharska

Bulharsko sa nachádza v juhovýchodnej Európe a na východe ho obmýva Čierne more. Jazyk je bulharčina a menou je bulharský lev. Krajina sa môže pochváliť bohatou históriou, ktorú možno vidieť na každom kroku - od tráckych hrobiek po osmanské mešity. Bulharská kuchyňa v sebe spája grécke, turecké a slovanské vplyvy a ponúka širokú škálu tradičných jedál, ako je šopský šalát a džuveč na bulharský spôsob. Bulharsko je veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou pre svoje krásne pláže, čisté more a predovšetkým nízke ceny.

 

Bulharsko

Lacné letenky do Bulharska

Prečo ísť do Bulharska

Bulharsko je krajina nekonečných možností. Strávte nádhernú dovolenku na zlatých plážach obmývaných krištáľovo čistým morom. Ak ste milovníkmi histórie a architektúry, určite navštívte starobylé mesto Nesebar zapísané na zozname UNESCO, ktorého založenie siaha hlboko do staroveku. Alebo sa nechajte očariť skrytými horskými dedinkami a krásnou prírodou. Môžete sa vydať na výlet na pohorie Pirin alebo Rila.

 • Pláže
  Bulharské pláže sú mimoriadne obľúbené vďaka piesočnatému pobrežiu Čierneho mora, čistej vode a širokej ponuke vodných aktivít.
 • Pamiatky
  Bulharsko je pokladnicou histórie, kde starobylé kostoly, kláštory a pamiatky odhaľujú bohatú minulosť regiónu.
 • Cestovný ruch
  Krajina ponúka úchvatné scenérie, od balkánskych hôr až po malebné Údolie ruží, vhodné na pešiu turistiku a cykloturistiku.

Tipy na výlety v Bulharsku

 • Nesebar
  Toto historické pobrežné mesto ponúka zachovalé pamiatky a romantické uličky ideálne na prechádzky a spoznávanie bulharskej kultúry.
 • Rilský kláštor
  Rozprávkový výlet do Rilského kláštora v srdci pohoria Rila prináša nádych mystiky a ponúka oddych od rušných letovísk.
 • Sofia
  Preskúmanie hlavného mesta Sofie s jeho krásnou architektúrou a živou kultúrou zaručene obohatí vaše zážitky z návštevy Bulharska.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Bulharsko 

Pravidelné lety do Bulharska zabezpečuje niekoľko európskych leteckých spoločností, ako napríklad British Airways, Lufthansa a Air France. Napríklad spoločnosť Bulgaria Air ponúka priame lety do Sofie zo Slovenska. Lacné lety do Bulharska sú k dispozícii prostredníctvom nízkonákladových leteckých spoločností, ako sú Ryanair alebo Wizz Air, ktoré ponúkajú lety z viacerých európskych miest.

Priame lety do Bulharska sú k dispozícii z mnohých európskych miest vrátane Londýna, Paríža a Frankfurtu. Zo Slovenska lieta spoločnosť Bulgaria Air priamo do Sofie z Letiska Václava Havla v Prahe.

Najväčším a najrušnejším letiskom v Bulharsku je letisko Sofia, ktoré je hlavnou vstupnou bránou do krajiny. Ďalšie významné letiská sa nachádzajú v Plovdive, Varne a Burgase, pričom posledné dve menované slúžia najmä letným dovolenkovým destináciám na pobreží Čierneho mora.

Počasie a podnebie v Bulharsku

Bulharsko ponúka pestré podnebie s horúcimi, suchými letami a chladnými zimami. Na pobreží Čierneho mora sú letá mimoriadne príjemné s priemernými teplotami okolo 27 °C, zatiaľ čo vo vnútrozemí býva teplejšie a suchšie. Zima prináša veľa snehu, najmä vo vnútrozemí a v horách, čo je ideálne na lyžovanie a iné zimné športy.