Letenky do Varny

Varna sa nachádza na severovýchodnom pobreží Bulharska a je významným prístavným mestom a turistickým centrom na pobreží Čierneho mora. Mesto má bohatú históriu siahajúcu až do staroveku a bolo obývané mnohými rôznymi kultúrami. Dnes je Varna domovom viac ako 330 000 obyvateľov a je známa svojím kultúrnym dedičstvom.

 

Varna

Lacné letenky do Varny

Prečo ísť do Varny

Varna, tretie najväčšie mesto v Bulharsku, je známe ako jedno z popredných letovísk na pobreží Čierneho mora. Toto pulzujúce mesto spája bohatú históriu, kultúru a moderný životný štýl s nádhernými plážami a teplým morom. Varna je domovom významných historických a archeologických pamiatok, ako sú Rímske kúpele a Archeologické múzeum, ktoré uchováva nádherné zlaté poklady. Pre milovníkov prírody ponúka Varna možnosti turistiky v priľahlých lesoch a parkoch. Mesto je známe aj divokým nočným životom s množstvom barov, klubov a reštaurácií, ktoré zaručujú zábavu až do skorých ranných hodín. Varna je ideálna pre tých, ktorí chcú spojiť oddych na pláži s poznávaním histórie.

 • Historické pamiatky
  Vo Varne sa nachádza niekoľko významných archeologických lokalít vrátane starovekých rímskych kúpeľov a zlatých pokladov.
 • Krásne pláže
  Mesto ponúka dlhé piesočnaté pláže s krištáľovo čistou vodou, ideálne na opaľovanie a vodné športy.
 • Dynamický nočný život
  Varna je známa svojím pulzujúcim nočným životom, ktorý ponúka mnoho možností zábavy, od barov až po nočné kluby.

Tipy na výlety vo Varne

 • Preskúmajte Archeologické múzeum
  Objavte bohatú históriu a kultúru mesta prostredníctvom jeho fascinujúcich exponátov.
 • Navštívte rímske kúpele
  Pozrite si pozostatky jedného z najväčších antických komplexov v Bulharsku.
 • Relaxujte na pláži Zlaté piesky
  Užívajte si slnko a more na jednej z najznámejších a najkrajších varnských pláží.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Varnu

Pravidelné lety do Bulharska zabezpečuje niekoľko európskych leteckých spoločností, ako napríklad British Airways, Lufthansa a Air France. Napríklad zo Slovenska ponúka spoločnosť Bulgaria Air lety do Sofie alebo Burgasu a odtiaľ vnútrozemským letom do Varny.

Priame lety do Bulharska sú k dispozícii z mnohých európskych hlavných miest vrátane Londýna, Paríža a Frankfurtu. Zo Slovenska lieta spoločnosť Bulgaria Air priamo do Sofie z Letiska Václava Havla v Prahe.

Hlavným letiskom je letisko Varna, vzdialené približne 10 km od centra mesta. Letisko je dobre vybavené a ponúka pohodlné spojenie kyvadlovými autobusmi a taxíkmi.

 

Počasie a podnebie vo Varne

Na pobreží Čierneho mora sú letá mimoriadne príjemné s priemernými teplotami okolo 27 °C, zatiaľ čo vo vnútrozemí býva teplejšie a suchšie. Zima prináša veľa snehu, najmä vo vnútrozemí a v horách, čo je ideálne na lyžovanie a iné zimné športy.