Brno

Lacné letenky do Brna

Prečo ísť do Brna

Hlavné mesto Moravy, "český Oxford", študentský raj, miesto plné legendárnych barov, zvláštnych sôch a zaujímavých ľudí. To všetko je Brno. Mestu dominuje katedrála svätého Petra a Pavla na Petrovom vrchu a hrad Špilberk, ktorého povesť najtvrdšieho väzenia v Európe desí nešťastníkov široko-ďaleko. Dnes je našťastie miestom konania festivalov, letného kina a rôznych výstav. V centre mesta nájdete množstvo historických pamiatok, budov od slávneho funkcionalistu Fuchsa, ale aj modernú architektúru, ktorých kontrast vytvára jedinečný charakter Brna. Pravú atmosféru "Štatlu", ako sa mesto nazýva v miestnom nárečí, však zažijete až po zotmení. Vtedy sa otvárajú všadeprítomné alternatívne bary, hudobné kluby a tradičné krčmy.

  • Fuchsova architektúra
    Bohuslav Fuchs a Brno vždy patrili k sebe. Takmer na každom kroku narazíte na funkcionalistické stavby tohto slávneho architekta.
  • Brnenský "orloj"
    Neprehliadnuteľná stavba na Námestí slobody zobrazuje veľmi ťažko čitateľný čas. Odkazuje na legendu, podľa ktorej Brňania prekabátili švédske vojská tým, že zvonili na poludnie už o 11. hodine.