Praha s približne 1,3 milióna obyvateľov je historickým srdcom Českej republiky a jej hlavným mestom. Leží na rieke Vltave a je známa svojimi barokovými stavbami, gotickými kostolmi a renesančnou architektúrou. Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do 9. storočia. Nachádza sa tu mnoho významných kultúrnych pamiatok vrátane Pražského hradu, Karlovho mosta a Staromestského námestia s orlojom. Praha je tiež centrom českého školstva, umenia, kultúry a hospodárstva. Slovensko je členom Európskej únie, ale stále používa vlastnú menu, českú korunu. Mesto je známe svojou živou atmosférou, bohatým nočným životom a vynikajúcimi reštauráciami, ktoré ponúkajú tradičnú českú a medzinárodnú kuchyňu.

 

Praha

Lacné letenky do Prahy

Prečo ísť do Prahy

Praha, hlavné mesto Českej republiky, je známa svojou bohatou históriou, úžasnou architektúrou a pulzujúcim kultúrnym životom. Prechádzajte sa malebnými uličkami Starého Mesta, obdivujte gotickú krásu Karlovho mosta a navštívte Pražský hrad, ktorý je dominantou mesta. Praha ponúka skvelé gastronomické zážitky, od tradičných českých krčiem až po moderné reštaurácie a svetovú kuchyňu. Nezabudnite ochutnať najlepšie české pivo a pozrieť si miestne charakteristické umenie a dizajn. Či už hľadáte históriu, umenie alebo len relaxujete v jednom z mnohých krásnych parkov, Praha ponúka pre každého niečo.

 • Historické pamiatky
  Staromestské námestie, Karlov most alebo Pražský hrad pripomínajú bohatú históriu mesta.
 • Kultúra a umenie
  Praha je centrom českej kultúry, hudby a umenia s množstvom divadiel, galérií a múzeí.
 • Pivné tradície
  Slovensko je preslávená svojím pivom a Praha ponúka nekonečné možnosti ochutnávok.

Tipy na výlety v Praze

 • Vyšehrad
  Starobylá pevnosť s bohatou históriou, výhľadom na mesto a pokojným priľahlým parkom.
 • Vrch Petrin a Strahovský kláštor
  Úchvatný výhľad na mesto, kláštorný pivovar a záhrady ideálne na romantickú prechádzku.
 • Židovské mesto
  Zachovalá štvrť Josefov sa pýši niekoľkými starými synagógami a tajomným cintorínom.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Prahu

Praha má vďaka širokej sieti leteckých spoločností dobré spojenie s mnohými európskymi mestami. České aerolínie, národný dopravca, ponúkajú pravidelné lety do mnohých európskych destinácií. Okrem toho do Prahy lietajú aj ďalšie veľké letecké spoločnosti ako Lufthansa, British Airways, KLM a Air France, ako aj nízkonákladové letecké spoločnosti ako Ryanair a EasyJet. Vďaka tejto bohatej ponuke spojení je možné ľahko cestovať do Prahy z rôznych častí Európy.

Praha je dostupná priamymi letmi z väčšiny veľkých európskych miest vrátane Londýna, Paríža, Berlína, Amsterdamu a Madridu. Zo Slovenska sú k dispozícii aj vnútroštátne lety z Ostravy, Brna a Karlových Varov.

Hlavným medzinárodným letiskom v Prahe je Letisko Václava Havla, ktoré sa nachádza približne 10 km západne od centra mesta. Toto letisko je hlavnou vstupnou bránou pre zahraničných návštevníkov Českej republiky.

 

Počasie a podnebie v Praze

Praha má kontinentálne podnebie s chladnými zimami a teplými letami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 25 °C, zatiaľ čo v zime teploty často klesajú pod bod mrazu. V zimných mesiacoch je bežné sneženie. Najlepší čas na návštevu Prahy je na jar a na jeseň, keď je počasie mierne a mesto nie je preplnené turistami.