Letenky do Čiernej Hory

Čierna Hora, oficiálne známa ako Čiernohorská republika, je malá krajina na Balkánskom polostrove s približne 620 000 obyvateľmi. Rozloha krajiny je 13 812 km² a jej hlavným mestom je Podgorica, zatiaľ čo historické mesto Cetinje sa považuje za hlavné mesto kultúry. Čierna Hora získala nezávislosť v roku 2006 a je známa svojou pôsobivou horskou krajinou, krásnymi plážami a bohatým kultúrnym dedičstvom. Podnebie sa mení od stredomorského na pobreží až po kontinentálne vo vnútrozemí. Hospodárstvo krajiny je založené prevažne na službách, najmä na cestovnom ruchu, ktorý sa stal hlavným zdrojom príjmov. Čierna Hora je známa aj svojou pohostinnosťou a vynikajúcou kuchyňou, ktorá spája balkánske a stredomorské vplyvy.

 

CiernaHora

Lacné letenky do Čiernej Hory

Prečo ísť do Čiernej Hory

Čierna Hora je známa svojou krásnou prírodou, malebným pobrežím a bohatou históriou. Krajina ponúka návštevníkom fascinujúcu zmes nádherných pláží, impozantných pohorí a historických miest. Čiernohorské jadranské pobrežie je posiate mestami ako Kotor a Budva, v ktorých sa nachádza nádherná stredoveká architektúra a jedinečné pamiatky z čias Čiernohorského kráľovstva. Vo vnútrozemí sa nachádzajú národné parky Durmitor a Biogradská Gora, ktoré sú ideálne na pešiu turistiku, rafting a spoznávanie bohatej flóry a fauny. Čierna Hora ponúka aj fascinujúce brutalistické stavby v hlavnom meste Podgorica, ktoré dodávajú metropole jedinečný charakter. Čierna Hora ponúka vynikajúcu gastronómiu a víno, ktoré je dôležitou súčasťou jej kultúrneho dedičstva.

 • Krásne pobrežie
  Čierna Hora je známa svojimi krásnymi plážami a malebnými mestami, ako sú Budva a Kotor na pobreží Jadranského mora.
 • Horské dobrodružstvá
  Národné parky ako Durmitor ponúkajú návštevníkom možnosť užiť si turistiku, rafting a lyžovanie.
 • Historické pamiatky
  Krajina je bohatá na historické pamiatky a plná kláštorov, kostolov a zachovalých stredovekých miest.

Tipy na výlety v Čiernej Hore

 • Preskúmajte Kotor
  Navštívte Kotor, stredoveký komplex s úzkymi uličkami a nádherným výhľadom, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.
 • Národný park Durmitor
  Vychutnajte si turistiku v krásnom parku s horskými jazerami a hlbokými kaňonmi.
 • Relaxujte na pláži Sveti Stefan
  Navštívte tento ikonický ostrovček s luxusným rezortom a krásnymi plážami.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Čiernu Horu

Do Čiernej Hory lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Montenegro Airlines, ktorá prevádzkuje lety do hlavného mesta Podgorica a pobrežného mesta Tivat. Pravidelné lety z mnohých európskych destinácií ponúkajú aj ďalšie európske letecké spoločnosti, ako sú Austrian Airlines, Lufthansa a nízkonákladové letecké spoločnosti, napríklad Ryanair. Zo Slovenska sú priame lety do Čiernej Hory zvyčajne dostupné z Prahy a Brna, najmä počas letnej dovolenkovej sezóny.

Lety do Čiernej Hory sú dostupné z rôznych európskych miest vrátane Viedne, Frankfurtu a Ríma. Zo Slovenska je najlepšie cestovať priamym letom z Brna do Tivatu alebo sezónnym letom z Prahy do Podgorice, ak je k dispozícii.

V Čiernej Hore sú dve hlavné medzinárodné letiská - letisko Podgorica a letisko Tivat. Letisko Podgorica slúži hlavnému mestu a je väčšie z týchto dvoch letísk, zatiaľ čo letisko Tivat je bližšie k pobrežiu a je obľúbenou voľbou pre turistov smerujúcich do obľúbených pobrežných destinácií.

 

Počasie a podnebie v Čiernej Hore

Čierna Hora má stredomorské pobrežné podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi vlhkými zimami. Vo vnútrozemí a v horských oblastiach je podnebie kontinentálne s chladnejšími zimami a teplejšími letami. Letá sú zvyčajne slnečné s teplotami okolo 30 °C, zatiaľ čo zimy sú miernejšie, s teplotami často pod 10 °C. Pobrežie Čiernej Hory je známe dlhými slnečnými dňami, ktoré lákajú turistov túžiacich po dovolenke na pláži.