Lety do Larnaky

Letenky do Larnaky

Larnaka, jedno z hlavných miest Cypru, leží na jeho juhovýchodnom pobreží a je domovom viac ako 50 000 obyvateľov. Mesto má dlhú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia pred naším letopočtom, o čom svedčí množstvo archeologických nálezísk. Larnaka má typické stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi vlhkými zimami. Hospodárstvo mesta je založené na cestovnom ruchu, obchode a službách. Larnaka je tiež dôležitým dopravným uzlom na Cypre s medzinárodným letiskom a prístavom.

Prečo ísť do Larnaky

Larnaka, jedno z najstarších miest na Cypre, ponúka dokonalú kombináciu histórie, kultúry a prírodných krás. Mesto je známe svojou krásnou pobrežnou promenádou, plážami s jemným pieskom a historickými pamiatkami, ako je svätyňa svätého Lazara a pevnosť Larnaka. Pre milovníkov histórie je nevyhnutná návšteva starovekých ruín Kition a soľných jazier s nádherným výhľadom na migráciu plameniakov. Larnaka je tiež vstupnou bránou k objavovaniu ďalších očarujúcich miest na Cypre vrátane malebných dediniek v pohorí Troodos a živých letovísk, ako je Ayia Napa. Vďaka svojej polohe na východnom pobreží Cypru je Larnaka ideálna pre milovníkov slnka, mora a oddychu.

Historické pamiatky

V Larnake sa nachádzajú významné historické pamiatky vrátane svätyne svätého Lazara a starovekých ruín mesta Kition.

Krásne pláže

Mesto ponúka niekoľko krásnych pláží s jemným pieskom, ktoré sú ideálne na oddych a vodné športy.

Bohatá kultúra a gastronómia

Larnaka je známa svojou bohatou kultúrou, tradičnými cyperskými tavernami a chutnými morskými plodmi.

Tipy na výlety v destinácii

Prechádzka po pobrežnej promenáde Finikoudes

Vychutnajte si slnečnú promenádu obklopenú palmami a kaviarňami.

Návšteva soľných jazier v Larnake

Pozorujte plameniaky a preskúmajte túto jedinečnú prírodnú pamiatku.

Výlet do dedín v pohorí Troodos

Objavte čaro horských dedín a ochutnajte tradičnú cyperskú kuchyňu.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci cieľovú destináciu

Do Larnaky lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane British Airways, Lufthansa a Ryanair, ktoré ponúkajú priame a nepriame lety z mnohých európskych miest. Cyprus Airways, národná letecká spoločnosť Cypru, tiež poskytuje pravidelné lety do Larnaky. Zo Slovenska je možné cestovať do Larnaky s prestupmi v rôznych európskych mestách, ako sú Londýn, Frankfurt a Atény. V letnej sezóne môžu byť k dispozícii aj priame lety z Prahy a ďalších českých miest, v závislosti od aktuálnej ponuky cestovných kancelárií.

Letisko odkiaľ

Lety do Larnaky sú dostupné z rôznych európskych letísk vrátane Prahy, Londýna, Frankfurtu a Atén. Počas letných mesiacov sú častejšie k dispozícii priame lety z veľkých európskych miest, čo uľahčuje cestovanie do tejto obľúbenej cyperskej destinácie.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre prílety do Larnaky je medzinárodné letisko Larnaka. Toto letisko je jedným z hlavných vstupných bodov na Cyprus a nachádza sa kúsok od mesta, čo umožňuje ľahký prístup k mestským atrakciám a plážam.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Larnaka má typické stredomorské podnebie s dlhými, horúcimi letami a miernymi, vlhkými zimami. Letné teploty sa často pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 10 °C a 15 °C. Mesto je obľúbenou celoročnou destináciou, s najväčším turistickým ruchom počas letných mesiacov, keď je počasie ideálne na plážové aktivity a vodné športy.