Letenky na Faerské ostrovy

Faerské ostrovy sú autonómnym územím Dánska a pozostávajú z 18 hlavných ostrovov. Majú celkovo približne 52 000 obyvateľov a ich hlavným mestom je Tórshavn. Ostrovy majú chladné, mierne podnebie s častými zrážkami a hmlou. Hoci sú Faerské ostrovy geograficky bližšie k Islandu a Nórsku, politicky sú súčasťou Dánska.

 

Lety na Faerské ostrovy

Lacné letenky Faerské ostrovy

Prečo ísť na Faerské ostrovy

Faerské ostrovy, skupina ostrovov nachádzajúca sa v severnom Atlantiku medzi Nórskom a Islandom, sú skutočným rajom pre milovníkov prírody. Faerské ostrovy, ktoré sa vyznačujú strmými útesmi, zelenými kopcami a malebnými dedinkami, ponúkajú úchvatné scenérie a pokojnú atmosféru. Ostrovy sú ideálne na turistiku a spoznávanie pravého severského spôsobu života. Návštevníci môžu preskúmať jedinečné fjordy, majestátne vodopády a historické pamiatky, ako sú starobylé menhiry a kostoly. Napriek svojej odľahlosti sú Faerské ostrovy ľahko dostupné letecky a ponúkajú moderné ubytovanie a vynikajúcu miestnu kuchyňu.

Krásna príroda

Faerské ostrovy sú známe svojimi pôsobivými prírodnými scenériami vrátane fjordov, vodopádov a divokého pobrežia.

Jedinečná fauna

Ostrovy sú domovom bohatého vtáčieho sveta vrátane púchov a ponúkajú jedinečné príležitosti na pozorovanie vtáctva.

Domorodá kultúra

Faerské ostrovy si zachovávajú bohatú severskú kultúru a históriu, o čom svedčia tradičné dediny a festivaly.

Tipy na výlety v destinácii

Návšteva hlavného mesta Tórshavn

Preskúmajte malebné uličky a historické budovy hlavného mesta.

Treking v Mykines

Vydajte sa na ostrov Mykines, ktorý je známy svojimi kolóniami chvostoskokov a úchvatnými výhľadmi.

Výlet loďou po fjordoch

Rezervujte si plavbu loďou a preskúmajte nádherné fjordy a odľahlé pobrežie ostrovov.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Na Faerské ostrovy lietajú najmä severské letecké spoločnosti, ako napríklad Atlantic Airways, ktorá má pravidelné linky z Dánska, Islandu a niekoľkých ďalších európskych krajín. Ostatné európske letecké spoločnosti ponúkajú sezónne spojenia alebo lety s prestupom cez škandinávske uzly. Zo Slovenska sa na Faerské ostrovy nelieta priamo, ale cestovanie je možné s prestupmi cez európske mestá, ako je Kodaň alebo Reykjavík.

Letiská odkiaľ 

Lety na Faerské ostrovy sú dostupné predovšetkým z letiska v Kodani v Dánsku, ako aj z niekoľkých ďalších európskych miest vrátane Reykjavíku a Edinburghu. Zo Slovenska je možné cestovať s prípojmi cez tieto letiská.

Letiská do

Hlavným letiskom na Faerských ostrovoch je letisko Vágar, ktoré sa nachádza na ostrove Vágar. Toto letisko je hlavným vstupným bodom pre medzinárodné lety a spája ostrovy s Dánskom, Islandom a niekoľkými ďalšími európskymi destináciami. Vzhľadom na jeho polohu a premenlivé počasie môže byť pristátie na letisku Vágar zaujímavým zážitkom.

Počasie a podnebie v destinácii

Faerské ostrovy majú mierne, ale pomerne vlhké oceánske podnebie s chladnými letami a miernymi zimami. Priemerné teploty sa v letných mesiacoch pohybujú okolo 10 °C až 15 °C, zatiaľ čo zimné teploty sú približne 3 °C až 7 °C. Ostrovy sú známe častými zmenami počasia, silnými vetrami a častými zrážkami, ktoré prispievajú k ich zelenej a dramatickej krajine. Počasie môže byť nepredvídateľné, čo treba zohľadniť pri plánovaní návštevy.