Lety do Helsínk

Letenky do Helsínk

Helsinki s približne 630 000 obyvateľmi sú najväčším mestom a hlavným mestom Fínska. Mesto leží na južnom pobreží krajiny pri Baltskom mori. Mesto má bohatú históriu siahajúcu až do 16. storočia a vyniká modernou architektúrou a dizajnom. Helsinki sú tiež centrom vzdelávania, kde sa nachádza niekoľko vysokých škôl a univerzít. Z hospodárskeho hľadiska je mesto dôležitým obchodným a finančným centrom s rastúcim odvetvím špičkových technológií. Dopravná infraštruktúra zahŕňa efektívny systém verejnej dopravy vrátane rozsiahlej siete autobusov, električiek, metra a trajektov.

Prečo ísť do Helsínk

Helsinki, hlavné mesto Fínska, sú známe svojou jedinečnou kombináciou mestského života a prírody. Toto moderné a živé mesto ponúka bohatú zmes historickej architektúry, inovatívneho severského dizajnu a rozsiahlych zelených plôch. Návštevníci si môžu prezrieť ikonické pamiatky, ako je helsinská katedrála, rozľahlý trh na nábreží a pevnosť Suomenlinna, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Helsinki ponúkajú aj bohaté kultúrne zážitky vďaka množstvu múzeí, galérií a divadiel. Mesto je tiež známe svojimi vynikajúcimi reštauráciami, kaviarňami a nákupnými možnosťami, ktoré zahŕňajú miestne remeselné výrobky aj medzinárodné značky. V zime mesto pozýva návštevníkov na aktivity, ako je korčuľovanie alebo návšteva tradičných fínskych sáun, zatiaľ čo v lete je obľúbená turistika a cyklistika v okolitých lesoch a parkoch.

Dizajn a architektúra

Helsinki sú známe svojím dizajnom, ktorý spája funkčnosť a estetiku, čo možno vidieť na mnohých moderných budovách.

Kultúrne bohatstvo

V meste sa koná množstvo kultúrnych podujatí vrátane ľudových festivalov, koncertov fínskej hudby a umeleckých výstav.

Prírodné krásy

Okolie Helsínk ponúka nádherné prírodné scenérie, od pobrežia Baltského mora až po blízke lesy a parky.

Tipy na výlety v destinácii

Navštívte Suomenlinnu

Prevezte sa trajektom na tento idylický ostrov s krásnou prírodou a historickou pevnosťou.

Prechádzka po trhovisku

Vychutnajte si miestnu atmosféru a ochutnajte fínske špeciality na tradičnom trhu na nábreží.

Preskúmajte fínske sauny

Vyskúšajte pravú fínsku saunu a relaxujte v jednej z mnohých verejných sáun v meste.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Helsínk lieta viacero európskych leteckých spoločností vrátane národného fínskeho dopravcu Finnair. Ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad Lufthansa, Air France a KLM, ponúkajú pravidelné lety do Helsínk z rôznych európskych miest. Zo Slovenska sa príležitostne uskutočňujú priame lety, ale predovšetkým lety s prestupom. Vzhľadom na svoju polohu a význam ako hlavného mesta Fínska majú Helsinki dobré spojenie s veľkými európskymi mestami.

Letisko odkiaľ

Priame lety do Helsínk sú k dispozícii z mnohých európskych miest, ako sú Frankfurt, Berlín, Londýn, Paríž a Amsterdam. Medzinárodné letisko Helsinki Vantaa slúži ako hlavný vstupný bod do Fínska a obsluhuje širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov.

Letisko kde

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Helsínk je medzinárodné letisko Helsinki-Vantaa. Letisko sa nachádza približne 17 km severne od centra mesta a je dobre vybavené na obsluhu medzinárodných cestujúcich, s množstvom obchodov, reštaurácií a ďalších služieb.

Počasie a podnebie v destinácii

Helsinki majú typické severské podnebie s dlhými, chladnými zimami a krátkymi, ale príjemnými letami. V zime teploty často klesajú pod bod mrazu a mesto je pokryté snehom, čo ponúka ideálne podmienky na zimné športy. Letá sú mierne s priemernými teplotami okolo 20 rokov, ideálne na prechádzky po meste alebo návštevu mnohých mestských parkov a pláží. Mesto zažíva aj dlhé letné dni s takzvanými "bielymi nocami", keď slnko zapadá len na krátky čas.