Lety do Fínska

Letenky do Fínska

Fínsko, oficiálne známe ako Fínska republika, je krajina nachádzajúca sa v severnej Európe. S počtom obyvateľov približne 5,5 milióna a rozlohou 338 424 km² patrí z hľadiska hustoty osídlenia k "najľudnatejším" krajinám Európy, ale o to viac ponúka nedotknutú škandinávsku prírodu. Fínsko má dlhé pobrežie pozdĺž Baltského mora a je známe tisíckami jazier a rozsiahlymi lesmi. Na juhu má kontinentálne podnebie a na severe subarktické podnebie. Helsinki, hlavné a najväčšie mesto, sú kultúrnym a hospodárskym centrom krajiny.

Prečo ísť do Fínska

Fínsko, známe ako krajina tisícich jazier, ponúka jedinečné prírodné krásy a úplný pokoj. Od nespočetných jazier a hustých lesov až po úchvatné pobrežie Baltského mora je Fínsko rajom pre milovníkov prírody. Fínsko je tiež známe svojimi početnými saunami, polárnou žiarou a pôsobivým polárnym dňom. V hlavnom meste Helsinki nájdu návštevníci zmes modernej architektúry a historických škandinávskych pamiatok, pulzujúci kultúrny život a vynikajúcu kuchyňu. Vo Fínsku sú mimoriadne obľúbené zimné športy, ako je lyžovanie a jazda na psom záprahu, a tiež letné aktivity, ako je turistika, kanoistika a, samozrejme, rybolov.

Krásna príroda

Od jazier a lesov až po úchvatné pobrežie a polárne krajiny - Fínsko znamená krásne prírodné scenérie.

Kultúra saunovania

Fínsko je známe svojou láskou k saunám, ktoré sú dôležitou súčasťou fínskej kultúry a spôsobu života.

Polárna žiara a polnočné slnko

Fínsko ponúka jedinečnú príležitosť vidieť polárnu žiaru a zažiť polnočné slnko počas letných mesiacov.

Tipy na výlety v destinácii

Národné parky

Preskúmajte jeden z fínskych národných parkov, napríklad Nuuksio alebo Koli, a užite si turistiku a prírodu.

Helsinki

Navštívte hlavné mesto s pulzujúcou kultúrnou scénou, historickými pamiatkami a modernou architektúrou.

Laponsko

Vydajte sa na sever do Laponska za polárnou žiarou, polnočným slnkom a tradičnými aktivitami, ako je jazda na psom záprahu a lyžovanie.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Fínska lieta mnoho európskych leteckých spoločností vrátane Finnair, národnej leteckej spoločnosti Fínska. Lety do Fínska prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti ako Lufthansa, Air France a KLM. Zo Slovenska sú do Helsínk k dispozícii priame aj nepriame lety, čo uľahčuje prístup českým cestujúcim.

Letisko odkiaľ

Priame lety do Fínska sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Berlína, Londýna a Paríža. Hlavné letisko v Helsinkách slúži ako dôležitý letecký uzol, ktorý poskytuje ľahký prístup do ďalších fínskych miest a destinácií v severských a pobaltských krajinách.

Letisko kde

Hlavným medzinárodným letiskom vo Fínsku je letisko Helsinki Vantaa, ktoré slúži ako hlavná brána pre medzinárodné lety do krajiny. Medzi ďalšie hlavné letiská patria Oulu, Rovaniemi a Turku, ktoré zabezpečujú vnútroštátne aj medzinárodné lety.

Počasie a podnebie v destinácii

Fínsko má premenlivé podnebie, ktoré sa líši v závislosti od regiónu. Južné Fínsko má zvyčajne mierne letné teploty okolo 20 stupňov a chladné zimy, zatiaľ čo severné Laponsko má subarktické podnebie s dlhými, chladnými zimami a krátkymi, ale teplými letami. Zima vo Fínsku je známa bohatou snehovou pokrývkou a možnosťou vidieť polárnu žiaru, zatiaľ čo leto ponúka dlhé jasné dni a polnočné slnko, najmä v severných oblastiach.