Lety do Fracúzska

Letenky do Francúzska

Francúzsko je najväčšou krajinou Európskej únie a treťou najväčšou krajinou Európy. Je rozdelené na niekoľko regiónov s rôznymi miestnymi tradíciami, jazykmi a krajinou. Úradným jazykom je francúzština. Francúzsko je členom EÚ, OSN, NATO a ďalších medzinárodných organizácií. Francúzska ekonomika je jednou z najsilnejších na svete a je založená najmä na službách, cestovnom ruchu a priemysle. Francúzsko, známe svojou kulinárskou kultúrou, históriou, filmovým a módnym priemyslom, je skutočne jedinečnou krajinou, ktorá má čo ponúknuť každému turistovi.

Prečo ísť do Francúzska

Francúzsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete a úprimne, niet sa čomu čudovať. Nájdete tu všetko od moderných metropol na čele s očarujúcim Parížom až po malebné dedinky v Provence. Romantici ocenia vinárske oblasti Burgundska alebo Champagne, ktoré sú ideálne na výlet vo dvojici. Milovníkov histórie poteší množstvo hradov, zámkov a pamiatok zapísaných na zozname UNESCO. Či už hľadáte kultúru, gastronómiu, prírodu alebo šport, Francúzsko vám ponúkne nespočetné množstvo zážitkov. Navyše, vďaka letenkám do Francúzska môžete zažiť všetko, čo táto krajina ponúka.

Eiffelova veža

Ikonický symbol Paríža a Francúzska všeobecne láka do mesta lásky milióny turistov ročne.

Víno a syr

Francúzsko je domovom jedných z najlepších vín a syrov na svete, najmä z regiónov Burgundsko a Bordeaux.

Renesančné zámky

V údolí rieky Loiry nájdete nádherné a honosné renesančné zámky s bohatou históriou.

Tipy na výlety v destinácii

Provence

Objavte voňavé čaro nekonečných levanduľových polí a historických miest Avignon alebo Arles.

Normandia

Historické pláže pripomínajúce vylodenie spojencov v deň D, nádherné útesy Etretat a malebný Honfleur.

Alsasko

Malebné mesto Štrasburg a vinárske dedinky pozdĺž francúzskej vínnej cesty.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Air France je hlavným leteckým dopravcom Francúzska. Medzi ďalších európskych dopravcov, ktorí obsluhujú Francúzsko, patria Lufthansa, British Airways, Ryanair, EasyJet a KLM. Pre cestujúcich zo Slovenska je skvelou správou, že České aerolínie ponúkajú aj pravidelné lety do Paríža a ďalších francúzskych miest. Vďaka širokej ponuke leteniek do Francúzska je cestovanie sem jednoduché a pohodlné.

Letisko odkiaľ 

Z Prahy do Paríža pravidelne lieta niekoľko leteckých spoločností. Letieť môžete aj s prípojmi z Brna a Ostravy.

Letisko kde

Najvyťaženejším letiskom je parížske letisko Charlesa de Gaulla, po ktorom nasleduje letisko Orly. Medzi ďalšie dôležité letiská patria Nice, Lyon, Marseille a Toulouse.

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Francúzsko má mierne oceánske podnebie v severnej a západnej časti, kontinentálne vo vnútrozemí a stredomorské na juhovýchode. Paríž má mierne letá s priemernou teplotou 18-25 °C a chladné zimy s teplotou 3-6 °C. Južné Francúzsko je teplejšie s priemernými letnými teplotami 27-30 °C. V zime ponúkajú francúzske Alpy ideálne podmienky na zimné športy.