Lety do Írska

Letenky do Írska

Írsko, ostrovný štát v severozápadnej Európe, je známe svojou malebnou prírodou, bohatou históriou a srdečnými ľuďmi. Krajina s viac ako 4,9 milióna obyvateľov sa rozprestiera na ploche 70 273 km². Írsko sa delí na Írsku republiku a Severné Írsko, ktoré je súčasťou Spojeného kráľovstva. Zatiaľ čo Dublin je hlavným a najväčším mestom republiky, Belfast je hlavným mestom Severného Írska. Súostrovie obmýva Atlantický oceán, Írske more a Keltské more.

Prečo ísť do Írska

Írsko, krajina mýtov a legiend, ponúka návštevníkom úchvatné pobrežné scenérie, neskrotnú prírodu a bohatú keltskú históriu. Kto by nechcel na mieste ochutnať pravú írsku whisky alebo preskúmať malebné írske mestá s ich jedinečnou architektúrou a históriou? Vzrušujúce putovanie po nekonečných írskych skalách a oddych v tradičných krčmách so živou hudbou je odmenou pre každého nadšeného turistu. Vyberte si s nami lacné letenky do Írska a objavte toto mýtické kráľovstvo príbehov a priateľstva.

 

Priateľstvo

Írsko je známe svojimi otvorenými miestnymi obyvateľmi, ktorí sa radi podelia o svoje príbehy. Pozor, nikdy neodmietnite pozvanie na whisky!

Jedinečné pamiatky

Krajina ponúka fascinujúce historické pamiatky a archeologické náleziská, ktoré rozprávajú príbehy hrdinských bitiek.

Pivo a whisky

Ochutnajte svetoznáme írske čierne pivo a whisky priamo na mieste výroby. Koľko pint Guinnessu vydržíte?

Tipy na výlety v destinácii

Moherské útesy

Putujte po okraji majestátnych útesov a vychutnajte si úchvatný výhľad na divoký Atlantický oceán.

Dublin

Pamiatky ako Dublinský hrad a Trinity College vám predstavia bohatú históriu a jedinečnú kultúru Írska.

Kerry

Objavte kráľovstvo Kerry s jeho historickými tradičnými írskymi dedinkami, ktoré vás očaria svojím malebným šarmom.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Írsko je od Prahy vzdialené len približne dve a pol hodiny letu. Vďaka tomu je celoročne zelený keltský ostrov takmer na dosah, čo z neho robí ideálnu voľbu na dlhšiu dovolenku aj krátky eurovíkend. Ponúka toľko prírodných aj architektonických krás, že ho určite budete chcieť navštíviť znova a znova. Cestujúci si najčastejšie vyberajú let z Prahy, kam môžete letieť s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Ryanair. Ak sa rozhodnete letieť z Viedne, potom môžete letieť so spoločnosťami Ryanair, Aer Lingus alebo Hahn Air. Obľúbené sú aj lety z Bratislavy so spoločnosťou Ryanair. Z Poľska môžete letieť napríklad z Katovíc alebo Krakova so spoločnosťou Ryanair. A ak si na odlet vyberiete nemecké letiská, môžete využiť napríklad Berlín, Mníchov alebo Frankfurt a letieť so spoločnosťami Ryanair, Aer Lingus, Hahn Air alebo Lufthansa.

Letisko odkiaľ

Lety do Írska sa ponúkajú z mnohých európskych letísk. Zo Slovenska môžete využiť priame lety spoločnosti Ryanair z Prahy do Dublinu. Medzi ďalšie obľúbené trasy patria lety z Londýna, Paríža, Frankfurtu alebo Amsterdamu, čím sa otvára veľa možností na spoznávanie Írska z rôznych východiskových bodov v Európe.

Letisko kam

Írsko je obsluhované niekoľkými medzinárodnými letiskami, z ktorých najdôležitejšie sú Dublin, Shannon a Cork. Letisko Dublin je najvyťaženejšie a ponúka širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov, zatiaľ čo letiská Cork a Shannon poskytujú pohodlný prístup do južných a západných regiónov.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Počasie v Írsku je premenlivé. Zimy sú mierne s teplotami okolo 4-7 °C, zatiaľ čo letá ponúkajú teplé a príjemné teploty medzi 18-20 °C. Hoci je Írsko známe svojimi daždivými dňami, ktoré sa môžu vyskytnúť kedykoľvek počas roka, je tiež domovom krásnej zelenej krajiny. Práve tie lákajú turistov z celého sveta.