Lety na Island

Letenky na Island

Island, známy aj ako "krajina ohňa a ľadu", je ostrovný štát nachádzajúci sa v severnej časti Atlantického oceánu. Má rozlohu približne 103 000 km², čo z neho robí najväčší ostrov v Európe. Hlavným mestom a najväčšou oblasťou je Reykjavík, ktorý je známy svojou modernou architektúrou a bohatým kultúrnym dedičstvom. Island má veľmi malý počet obyvateľov, menej ako 400 000. Hoci sa Island nachádza v blízkosti Arktídy, jeho podnebie je vďaka Golfskému prúdu pomerne mierne. Island je svetoznámy svojou pôsobivou prírodou, ktorá zahŕňa ľadovce, horúce pramene, vodopády, sopky a početné geotermálne oblasti. Jeho jedinečné podnebie a geografia ponúkajú nezabudnuteľné zážitky, možnosť vidieť polárnu žiaru alebo polnočné slnko.

Prečo ísť na Island

Príroda na Islande je jednoducho úchvatná. Nechajte sa ohromiť nádhernými vodopádmi Haifoss, Gullfoss, Goðafoss, Skogafoss, Dettifoss, Hengifoss alebo Hoffellsjökull. Ohrejte sa v horúcich prameňoch v Modrej lagúne, prírodných kúpeľoch alebo Kjolure. Zatajte dych pri pohľade na polárnu žiaru. Prejdite sa po národných parkoch Pingvellir, Thingvellir alebo Skaftafell. Ak milujete treking, vyberte sa do Laugaveguru. Skloňte sa ku Gejzíru, ktorý dal meno všetkým gejzírom, alebo sa prejdite púšťou Sólheimasandur k legendárnemu vraku Dakoty. Island doslova oplýva prírodnými divmi a pokladmi. Preskúmajte jeho krásy.

Krajina ľadovcov a horúcich prameňov

Island je známy ako krajina ohňa a ľadu, kde sa horúce pramene miešajú s mohutnými ľadovcami a ponúkajú jedinečné prírodné scenérie.

Polárna žiara

Je to jedno z mála miest na svete, kde môžete zažiť tento fascinujúci prírodný úkaz, ktorý v noci rozžiari oblohu.

Jedinečná divoká príroda

Drsná, ale ohromujúca islandská krajina je domovom neuveriteľných prírodných úkazov a nádhernej fauny.

Tipy na výlety v destinácii

Modrá lagúna

Oddýchnite si a načerpajte nové sily v geotermálnych vodách svetoznámej Modrej lagúny, obklopenej lávovými poliami.

Thingvellir

Preskúmajte geologické zázraky v parku Thingvellir zapísanom na zozname UNESCO.

Prejdite sa po Zlatom kruhu

Objavte hlavné prírodné poklady Islandu počas túry po ikonickej trase Zlatého okruhu cez nedotknutú prírodu.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Tajomný ostrov Island je vzdialený od Prahy len približne 4 hodiny letu. Island sa nachádza v inom časovom pásme ako Slovensko, preto si pri ceste nezabudnite posunúť hodinky o dve hodiny dozadu. Cestujúci najčastejšie volia let z Prahy, kam je možné letieť s leteckou spoločnosťou ČSA. Obľúbené sú aj lety z Viedne, kam môžete letieť s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Wizz Air alebo Austrian Airlines. Letieť môžete aj z Bratislavy so spoločnosťou Wizz Air alebo z Frankfurtu, Mníchova a Berlína so spoločnosťou Icelandair.

Letisko odkiaľ

Naši zákazníci si najčastejšie vyberajú lety z Prahy na Island. Obľúbené sú však aj lety z Viedne na Island. Letieť však môžete aj z okolitých letísk. Môžete si rezervovať napríklad lety z Bratislavy na Island, lety z Frankfurtu na Island, lety z Mníchova na Island alebo lety z Berlína na Island. Výber je naozaj široký a nech už si pre svoj odlet vyberiete akúkoľvek destináciu, najlacnejšie letenky nájdete na našej webovej stránke.

Letisko kam

Medzinárodné letisko Keflavík, známe aj ako Reykjavík, je najväčším letiskom na Islande. Nachádza sa približne 3 km od Keflavíku a 50 km od Reykjavíku. Na letisku sídlia letecké spoločnosti Icelandair a Wow Air.

Najrýchlejšie sa z letiska dostanete autobusom Flybus, ktorý zastavuje priamo pred budovou terminálu. Cesta z letiska do centra Reykjavíku trvá približne 45 minút. Ďalšou možnosťou je použiť autobus mestskej hromadnej dopravy, linku č. 55 alebo autobusy Gray Line Airport Express. Väčšina cestujúcich, ktorí pristanú na Islande, chce preskúmať Island pešo, preto si prenajme auto. Tu nájdete celý rad áut za špeciálne ceny. Odporúčame vám dohodnúť si prenájom auta ešte pred odletom, aby ste si mohli byť istí, že máte k dispozícii auto, ktoré chcete. Vzhľadom na členitý terén pri cestovaní po Islande odporúčame prenajať si auto s pohonom všetkých štyroch kolies.

 

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Podnebie na Islande je vďaka vplyvu Golfského prúdu pomerne mierne. Letá sú chladné s priemernými teplotami 10 až 15 °C, zatiaľ čo zimy sú mierne s teplotami okolo nuly. Počasie je však veľmi premenlivé a počas jedného dňa môžete zažiť viacero ročných období. Preto je pri cestovaní na Island ideálne vrstviť oblečenie a pripraviť sa na akékoľvek poveternostné podmienky.