Lety do Reykjavíku

Letenky do Reykjavíku

Reykjavík je najsevernejšie položené hlavné mesto na svete, v ktorom žije približne 130 000 obyvateľov. Mesto sa nachádza na juhozápade Islandu a je dôležitým centrom vlády, hospodárstva, kultúry a vzdelávania krajiny. Reykjavík je známy čistým ovzduším, kvalitnou vodou a využívaním obnoviteľných zdrojov energie, najmä geotermálnej energie. Podnebie v Reykjavíku je subpolárne oceánske, čo znamená chladné a mierne letá s priemernými teplotami okolo 10 - 15 °C a mierne, ale vlhké zimy s priemernými teplotami okolo 0 °C. Mesto je známe dlhými letnými dňami, keď slnko zapadá len na krátky čas, a krátkymi zimnými dňami s niekoľkými hodinami denného svetla.

Prečo ísť do Reykjavíku

Reykjavík, hlavné mesto Islandu, je vstupnou bránou do krajiny s úžasnými prírodnými krásami. Mesto ponúka jedinečnú kombináciu mestského života a neuveriteľnej prírody. Návštevníci si môžu prezrieť historické pamiatky, ako je kostol Hallgrímskirkja a koncertná sieň Harpa, alebo sa vydať do malebných uličiek, kde nájdu útulné kaviarne a butiky. Reykjavík je tiež východiskovým bodom na objavovanie prírodných divov Islandu vrátane Geysiru, vodopádu Gullfoss a národného parku Þingvellir. Mesto je tiež známe svojou živou kultúrnou scénou, vynikajúcimi reštauráciami a jedinečnými wellness zážitkami, ako sú geotermálne kúpele Modrá lagúna.

Krásna príroda

Reykjavík je vstupnou bránou k úchvatným prírodným divom Islandu vrátane ľadovcov, gejzírov a polárnej žiary.

Kultúrne bohatstvo

Mesto je známe svojou bohatou kultúrnou scénou plnou hudby, umenia a tradičných islandských remesiel.

Geotermálne kúpele

Reykjavík a jeho okolie sú známe geotermálnymi kúpeľmi, ktoré ponúkajú relax a wellness zážitky v neuveriteľnom prírodnom prostredí.

Tipy na výlety v destinácii

Preskúmajte Hallgrímskirkju

Navštívte tento ikonický kostol, z ktorého veže je najlepší výhľad na mesto.

Navštívte Modrú lagúnu

Vychutnajte si relaxáciu v týchto slávnych geotermálnych kúpeľoch v malebnom lávovom poli.

Výlet na Zlatý kruh

Objavte najznámejšie islandské prírodné pamiatky - Geysir, vodopád Gullfoss a národný park Þingvellir.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Reykjavíku lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Icelandair, ktorá je islandskou národnou leteckou spoločnosťou. Lietajú sem aj ďalšie letecké spoločnosti, napríklad EasyJet, Wizz Air a British Airways. Zo Slovenska do Reykjavíku primárne nelietajú žiadne priame lety, ale cestujúci môžu využiť spojenia cez iné európske mestá, ako sú Londýn, Kodaň a Amsterdam.

Letiská odkiaľ

Lety do Reykjavíku sú dostupné z rôznych európskych miest vrátane Londýna, Kodane, Amsterdamu a Berlína. Zo Slovenska sa do Reykjavíku najlepšie dostanete s prestupom v jednom z týchto európskych leteckých uzlov.

Letisko kam

Hlavným medzinárodným letiskom pre Reykjavík je letisko Keflavík, ktoré sa nachádza približne 50 km juhozápadne od mesta. Letisko je hlavným vstupným bodom pre medzinárodných cestujúcich na Island a ponúka širokú škálu služieb a spojení.

Počasie a podnebie v destinácii

Podnebie na Islande je prekvapivo mierne vďaka vplyvu Golfského prúdu. Letá sú chladné s priemernými teplotami 10 až 15 °C, zatiaľ čo zimy sú mierne s teplotami okolo nuly. Počasie je však veľmi premenlivé a počas jedného dňa môžete zažiť viacero ročných období. Preto je pri cestovaní na Island ideálne vrstviť oblečenie a pripraviť sa na akékoľvek poveternostné podmienky.