Lety na Maltu

Letenky na Maltu

Malta je súostrovie v Stredozemnom mori, ktoré sa skladá z troch hlavných ostrovov: Malta, Gozo a Comino. Má celkovú rozlohu 316 km², čo z nej robí jednu z najmenších, ale najhustejšie osídlených krajín na svete. Maltská republika má viac ako 450 000 obyvateľov. Hlavným mestom je Valletta. Úradnými jazykmi sú maltčina a angličtina, a to vďaka britskej koloniálnej minulosti. Malta je členom Európskej únie od roku 2004. Ostrov je známy svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, ktoré odráža jeho tisícročnú históriu pod rôznymi vplyvmi, od Feničanov cez Rimanov, Maltézskych rytierov až po Britov.

Prečo ísť na Maltu

Čo je malé, to je krásne. A v prípade malého ostrova Malta to platí dvojnásobne. Vydajte sa po stopách maltézskych rytierov a zamilujte si ostrov, ktorý ponúka krištáľovo čisté more, ako aj historické a prírodné zaujímavosti. Deti očarí dedinka Pepka námorníka, ktorá sa tu natáčala. Milovníci histórie musia navštíviť katakomby svätého Pavla v Ir-Rabate, pevnosť La Valletta, záhrady Barracca, palác veľmajstra vo Vallette a mesto duchov Mdina. K Malte patria aj ostrovy Gozo a Comino, na ktoré sa dostanete trajektom. Na Malte si každý nájde niečo pre seba! Rezervujte si letenky a nechajte sa očariť slnečnou Maltou.

História a pamiatky

Maltské chrámy patria medzi najstaršie stavby na svete. Hlavné mesto Valletta sa považuje za majstrovské dielo barokovej architektúry.

Potápanie

Maltské vody ponúkajú najlepšie potápačské lokality v Európe s fascinujúcimi podmorskými scenériami a vrakmi lodí.

Filmové lokality

Malta slúžila ako kulisa pre mnohé filmy a televízne seriály vrátane slávnych filmov Hra o tróny, Gladiátor a Súboj Titanov.

Tipy na výlety v destinácii

Mdina

Prejdite sa stredovekým mestom s úzkymi uličkami a krásnym výhľadom na celý ostrov.

Modrá jaskyňa

Pôsobivý jaskynný systém s krištáľovo čistou vodou, ideálny na kúpanie a šnorchlovanie.

Gozo

Menší susedný ostrov s nedotknutou prírodou, historickými pamiatkami a luxusnými plážami.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Malta sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko a let trvá približne 2 až 2,5 hodiny v závislosti od letiska, z ktorého letíte. Naši klienti si najčastejšie vyberajú let z Prahy, odkiaľ môžete letieť s Air Malta alebo ČSA. Prípadne môžete letieť z Viedne so spoločnosťou Ryanair alebo Austrian Airlines. Z blízkych letísk môžete využiť aj nízkonákladovú leteckú spoločnosť Wizzair z Varšavy.

Letisko odkiaľ

Naši klienti si najčastejšie vyberajú lety z Prahy na Maltu. Obľúbené sú aj lety z Viedne na Maltu, často za špeciálne ceny. Ak vám nevadí cestovať na vzdialenejšie letisko, môžete si vybrať aj lety z poľskej Vroclavi na Maltu alebo lety z nemeckého Berlína na Maltu. V našej ponuke nájdete aj lety z ďalších európskych letísk.

Letiská, na ktoré chcete letieť

Na Malte sa nachádza len jedno medzinárodné letisko, ktoré sa miestne nazýva Letisko Luga podľa obce, v ktorej sa nachádza. Turisti ho poznajú skôr ako letisko Valletta, podľa hlavného mesta, ktoré leží približne 5 km od letiska. Malta má hustú autobusovú sieť, takže najrýchlejší spôsob, ako sa dostať z letiska, je autobusom. Na letisko premávajú expresné autobusy X1, X2, X3 a X4. Všetky autobusy na Malte radiálne smerujú do Valletty, odkiaľ sa ľahko dostanete kamkoľvek. Ak chcete na Malte stráviť dlhší čas a vidieť všetky jej pamiatky, odporúčame vám kúpiť si týždenný cestovný lístok vopred. Na cestu si môžete vziať aj taxík alebo si prenajať auto. Skôr ako si rezervujete auto, nezabudnite, že na Malte sa jazdí vľavo.

 

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Podnebie na Malte je typicky stredomorské s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhšími zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa pohybujú okolo 15 °C. Vďaka svojej polohe má Malta viac ako 300 slnečných dní v roku, čo z nej robí ideálnu dovolenkovú destináciu v každom ročnom období.