Lety do Berlína

Letenky do Berlína

Berlín je najväčšie nemecké mesto s viac ako 3,5 milióna obyvateľov. Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia, a bolo svedkom mnohých kľúčových udalostí európskych dejín vrátane nacistického Nemecka, druhej svetovej vojny a studenej vojny. Berlín má rozmanité podnebie s teplými letami a studenými zimami. Mesto je známe svojou vysokou životnou úrovňou, rozsiahlou dopravnou infraštruktúrou vrátane rozsiahlej siete metra (U-Bahn) a električiek a zelenými plochami. Berlín je tiež centrom vzdelávania a výskumu s mnohými renomovanými univerzitami a výskumnými inštitúciami.

Prečo ísť do Berlína

Berlín, hlavné mesto Nemecka, je dynamické mesto plné histórie, kultúry a umenia. Je známy svojimi historickými pamiatkami, ako sú Brandenburská brána, Berlínsky múr a Reichstag, ako aj bohatým kultúrnym životom vrátane svetoznámych múzeí na Ostrove múzeí. Berlín je tiež centrom moderného umenia a hudby s nekonečnými možnosťami objavovať nové trendy, galérie a kluby. Mesto ponúka rozmanitý výber reštaurácií a kaviarní, ktoré odrážajú jeho multikultúrny charakter. Berlín je európska metropola, ktorá nikdy nespí a ponúka niečo pre každého, od milovníkov histórie až po milovníkov moderného umenia.

Historické pamiatky

Berlín je plný historických pamiatok vrátane Brandenburskej brány, zvyškov Berlínskeho múru a pamätníkov druhej svetovej vojny.

Umenie a kultúra

Berlín je známy svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, galériami, múzeami a živou umeleckou scénou.

Divoký nočný život

Berlín je známy aj svojím búrlivým nočným životom, od podzemných klubov až po štýlové bary.

Tipy na výlety v destinácii

Navštívte ostrov múzeí

Preskúmajte umelecké zbierky a historické artefakty v Pergamonskom múzeu, Alte Nationalgalerie a ďalších múzeách.

Prejdite sa popri Berlínskom múre

Objavte históriu a umenie v East Side Gallery, najdlhšej zachovanej časti Berlínskeho múru.

Reichstag a vládna štvrť

Navštívte budovu nemeckého parlamentu a vychutnajte si výhľad na mesto z jej sklenenej kupoly.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Berlína lietajú viaceré európske letecké spoločnosti vrátane Lufthansy, EasyJet, Ryanair a ďalších. Zo Slovenska ponúkajú priame lety do Berlína České aerolínie, ako aj niekoľko nízkonákladových leteckých spoločností, čo umožňuje jednoduchý prístup českým cestujúcim.

Letisko odkiaľ

Berlín je ľahko dostupný z väčšiny európskych miest vrátane Prahy, Londýna, Paríža a Madridu, pričom pravidelné lety zabezpečujú veľké aj nízkonákladové letecké spoločnosti.

Letiská kam

Hlavným medzinárodným letiskom v Berlíne je letisko Berlin Brandenburg Airport (BER), ktoré nahradilo letiská Tegel a Schönefeld. BER slúži ako hlavný uzol pre medzinárodné a vnútroštátne lety a ponúka moderné zariadenia a služby.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Berlín má kontinentálne podnebie s teplými letami a chladnými zimami. Letá sú zvyčajne teplé s priemernými teplotami okolo 24 °C, zatiaľ čo zimy môžu byť chladné s teplotami často pod bodom mrazu. V meste je málo zrážok. Najlepší čas na návštevu Berlína je od jari do jesene, keď je počasie príjemné a umožňuje vám preskúmať mesto a jeho mnohé vonkajšie atrakcie.