Lety do Mníchova

Letenky do Mníchova

Mníchov, hlavné mesto nemeckej spolkovej krajiny Bavorsko, má približne 1,5 milióna obyvateľov, čo z neho robí tretie najväčšie mesto v Nemecku. Mesto leží na rieke Isar na severnom okraji Bavorských Álp. Mníchov je známy svojou bohatou históriou, vynikajúcimi kultúrnymi inštitúciami a ako centrum vyššieho vzdelávania, výskumu a technológií. Mníchov zohráva dôležitú úlohu v nemeckom hospodárstve a je sídlom mnohých veľkých nemeckých spoločností vrátane BMW. Mesto je tiež známe svojou vysokou životnou úrovňou a kvalitou života.

Prečo ísť do Mníchova

Mníchov, hlavné mesto Bavorska, je známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, očarujúcou architektúrou a pulzujúcim životným štýlom. Mesto, ktoré je domovom slávneho pivného festivalu Oktoberfest, ponúka oveľa viac než len pivo a slávnosti. Historické centrum Mníchova s námestím Marienplatz, Novou radnicou a kostolom Frauenkirche je plné nádherných pamiatok. Navštívte tiež jedno z mnohých múzeí, napríklad Nemecké múzeum alebo Alte Pinakothek. Pre milovníkov prírody ponúka Mníchov zelené oázy, ako napríklad Anglický park alebo Frühlingsanlagen. Mesto je tiež vstupnou bránou do nádherných bavorských Álp a malebných jazier, čo z neho robí ideálnu destináciu pre milovníkov prírody a outdoorových nadšencov.

Oktoberfest

Mníchov je domovom svetoznámeho Oktoberfestu, najväčšieho pivného festivalu na svete, ktorý každoročne priláka milióny návštevníkov.

Kultúrne dedičstvo

Mesto sa môže pochváliť bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom s množstvom múzeí, galérií a historických budov.

Prírodné krásy

Mníchov sa nachádza v blízkosti bavorských Álp a jazier, ktoré ponúkajú ideálne podmienky na turistiku, lyžovanie a ďalšie outdoorové aktivity.

Tipy na výlety v destinácii

Prehliadka historického centra

Objavte čaro Mníchova pri prechádzke po námestí Marienplatz a okolitých historických uličkách.

Navštívte múzeá

Navštívte niektoré z najväčších technických múzeí na svete alebo umelecké galérie, napríklad Alte Pinakothek.

Výlet do Bavorských Álp

Užite si deň na čerstvom vzduchu a navštívte neďaleké Bavorské Alpy, kde sa môžete vybrať na turistiku alebo lyžovačku.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Mníchov je dobre obslúžený rôznymi európskymi leteckými spoločnosťami vrátane Lufthansy, KLM, Air France a Ryanair. Zo Slovenska do Mníchova lietajú lety z Prahy a ďalších českých miest. Medzinárodné letisko Mníchov (Franz Josef Strauss) je druhé najrušnejšie letisko v Nemecku a slúži ako hlavný uzol pre vnútroštátne a medzinárodné lety.

Letisko odkiaľ

Lety do Mníchova sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane priamych letov z Prahy, Paríža, Londýna, Madridu a ďalších veľkých európskych miest. Letisko Franza Josefa Straussa poskytuje širokú škálu spojení do celej Európy.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Mníchova je medzinárodné letisko Franza Josefa Straussa v Mníchove. Toto letisko sa nachádza približne 30 km severovýchodne od centra Mníchova a je jedným z najväčších letísk v Nemecku.

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Mníchov má kontinentálne podnebie s pomerne teplými letami a chladnými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 23 °C, zatiaľ čo zimné teploty môžu klesnúť až na -4 °C. V meste sa tiež vyskytujú časté zrážky, najmä v lete. Najlepším obdobím na návštevu Mníchova je jar a jeseň.