Lety do Nórska

Letenky do Nórska

Nórsko s 5 miliónmi obyvateľov je krajina na severe Európy, ktorá hraničí so Švédskom, Fínskom a Ruskom. Nórsko je konštitučná monarchia s hlavným mestom Oslo. Krajina je známa svojou vysokou životnou úrovňou, bohatým kultúrnym dedičstvom a vynikajúcim prístupom do prírody. Nórsko je tiež jednou z najbohatších krajín sveta vďaka svojim zásobám ropy.

Prečo ísť do Nórska

Nórske kráľovstvo leží na západe Škandinávskeho polostrova a ďalších ostrovov. Jeho brehy obmýva Severné more, Nórske more, Barentsovo more a Severný ľadový oceán. Medzi pevninské ostrovy patria Lofoty a Vesterály. K Nórsku patria aj ostrov Jan Mayen, Špicbergy, Medvedí ostrov, Bouvetov ostrov, Zem kráľovnej Maud a ostrov Petra Veľkého. Čistota a krása nórskej prírody vás chytí za srdce - fjordy na západe a severe krajiny, vodopády, ľadovce, polárna žiara, polnočné slnko...

Leťte s nami do Nórska, do Ľadového kráľovstva, do krajiny Vikingov, na miesta opradené tajomstvom a neuveriteľnými príbehmi. Vyskúšajte si rybolov, prejdite sa po ceste Trollov, dostaňte sa na koniec sveta (Verdens Ende, Tjøme).

Fjordy

Nórsko je domovom niektorých z najkrajších fjordov na svete, napríklad Geirangerfjord a Nærøyfjord.

Polárna žiara

Počas zimných mesiacov môžete tento magický svetelný úkaz pozorovať v severnom Nórsku.

Čierny kov

Nórsko je rodiskom black metalu a legendárnych kapiel ako Mayhem, Burzum a Gorgoroth.

Tipy na výlety v destinácii

Vandrovanie v Trolltungu

Jedna z najznámejších turistických trás s nádherným výhľadom a divokou nórskou prírodou.

Vlakom do Flåmu

Malebná vyhliadková jazda malebnou horskou scenériou pozdĺž úchvatných fjordov.

Návšteva Lofot

Skvelé miesto pre milovníkov prírody a nadšencov rybolovu. Ochutnajte slávne lofotské sušené ryby!

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Nórska lieta mnoho európskych leteckých spoločností vrátane Norwegian Air a SAS. Ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad British Airways, Lufthansa, KLM a Ryanair, ponúkajú pravidelné lety do rôznych častí Nórska. Zo Slovenska môžete do Nórska letieť s niekoľkými leteckými spoločnosťami vrátane priamych letov.

Letisko odkiaľ

Lety do Nórska sú dostupné z mnohých európskych hlavných miest vrátane Londýna, Paríža, Berlína, Madridu a mnohých ďalších. Zo Slovenska lietajú do Osla najčastejšie priame lety z Prahy.

Letiská kam

Najväčšie a najrušnejšie letisko je Oslo Gardermoen. Ďalšie dôležité medzinárodné letiská sú Bergen, Stavanger, Trondheim a Tromsø.

 

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Nórske podnebie je ovplyvňované Golfským prúdom, čo znamená miernejšie zimy a chladnejšie letá, než by ste v takejto severnej krajine očakávali. Zimy v Nórsku môžu byť chladné s množstvom snehu, najmä vo vnútrozemí. Letá sú mierne s priemernými teplotami okolo 15 - 20 °C, ale môžu dosiahnuť až 30 °C. Oblasť okolo fjordov je veľmi daždivá.