Lety do Osla

Letenky do Osla

Oslo, hlavné mesto Nórska, je politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom krajiny. Oslo má približne 700 000 obyvateľov a je zároveň jedným z najrýchlejšie rastúcich miest v Európe. Mesto sa nachádza na severnom konci Oslofjordu, obklopené zalesnenými kopcami a množstvom parkov a zelených plôch. Oslo je známe svojimi inovatívnymi a udržateľnými stavebnými projektmi, vysokou kvalitou života a veľkým dôrazom na ochranu životného prostredia. V Osle sa nachádza množstvo významných múzeí a galérií vrátane Nórskeho národného múzea a Munchovho múzea. V meste sa tiež každoročne udeľuje Nobelova cena za mier.

Prečo ísť do Osla

Oslo, hlavné mesto Nórska, je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a modernou severskou architektúrou. Toto mesto ponúka jedinečnú kombináciu mestského života a prírodných krás. Navštívte slávne Vikingské múzeum, prejdite sa po malebnom prístave Aker Brygge alebo navštívte historický hrad Akershus. Oslo je tiež vstupnou bránou do nádhernej nórskej prírody s možnosťami výletov k fjordom a lyžovania v neďalekých horách. Mesto je tiež známe svojimi zelenými plochami, vynikajúcimi reštauráciami a živou kultúrnou, najmä hudobnou scénou.

Príroda

Oslo je obklopené lesmi, horami a fjordmi, ktoré ponúkajú možnosti na aktivity v prírode a oddych.

Kultúrne dedičstvo

Mesto má bohatú históriu. Objavte ju od vikingských lodí až po moderné umelecké diela v Národnej galérii.

Severský dizajn

Oslo je známe svojím minimalistickým a funkčným dizajnom, ktorý sa odráža v architektúre, nábytku a každodennom živote.

Tipy na výlety v destinácii

Tipy a rady pre destinácie v parku Vigeland

Navštívte tento jedinečný sochársky park, v ktorom sa nachádza viac ako 200 sôch od Gustava Vigelanda.

Skokanský mostík Holmenkollen

Tento ikonický skokanský mostík ponúka nielen skvelú lyžovačku, ale aj úchvatný výhľad na mesto.

Ostrovy

Vezmite sa na trajekt a preskúmajte neďaleké ostrovy v Oslofjorde, ktoré sú ideálne na turistiku a kúpanie.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Osla lieta niekoľko európskych leteckých spoločností vrátane Norwegian Air a SAS Scandinavian Airlines. Tieto letecké spoločnosti ponúkajú priame lety do mnohých európskych miest vrátane Prahy. Do Osla lietajú aj ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad Lufthansa, KLM, Air France a British Airways, často s prestupmi vo svojich uzloch.

Letiská odkiaľ

Oslo je dostupné priamymi letmi z veľkých európskych miest vrátane Prahy. Pražské Letisko Václava Havla ponúka pravidelné lety so spoločnosťou Norwegian Air do Osla, čo umožňuje jednoduché a rýchle cestovanie medzi Českou republikou a Nórskom.

Letisko kam

Hlavným medzinárodným letiskom v Osle je letisko Oslo Gardermoen, ktoré sa nachádza približne 47 km severovýchodne od centra mesta. Toto moderné a dobre vybavené letisko je hlavným vstupným bodom pre medzinárodných cestujúcich do Nórska a poskytuje ľahký prístup k verejnej doprave do centra Osla.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Oslo má chladné mierne podnebie s teplými, ale nie príliš horúcimi letami a studenými, často zasneženými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 20 °C, zatiaľ čo zimné teploty môžu klesnúť hlboko pod bod mrazu. V meste sa tiež vyskytujú dlhé svetlé dni v lete a krátke dni v zime. Najlepší čas na návštevu je od mája do septembra, keď je počasie najpríjemnejšie a mesto ožíva rôznymi kultúrnymi a vonkajšími aktivitami.