Lety do Poľska

Letenky do Poľska

Poľsko je stredoeurópska krajina s viac ako 38 miliónmi obyvateľov. Hraničí s Nemeckom, Českou republikou, Slovenskom, Ukrajinou, Bieloruskom, Litvou a ruským Kaliningradom. Úradným jazykom je poľština. Štátnou menou je poľský zlotý. Poľsko je členom Európskej únie od roku 2004 a je známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, historickými mestami a rozmanitou prírodou. Poľsko ponúka cestovateľom nekonečné možnosti - od hornatých oblastí na juhu cez rovinaté centrum až po piesočnaté pláže na severnom pobreží Baltského mora. Letenka do Poľska je vstupenkou do krajiny, kde sa história mieša s modernosťou.

Prečo ísť do Poľska

Poľsko je krajina plná bohatej histórie a nekonečných možností spoznať niečo nové. Od historických miest, ako je Krakov s nádhernými námestiami a Varšava s modernou architektúrou, až po malebné horské oblasti poľských Tatier, Poľsko rozhodne nie je krajina na jednu návštevu. Nenechajte si ujsť výlet do Gdanska na pobreží Baltského mora, najbližšieho miesta k moru zo Slovenska, alebo dobrodružstvo v Bielovežskom pralese, poslednom dažďovom pralese v Európe. Ak hľadáte najvýhodnejšie lety do Poľska, ste na správnom mieste.

Historické mestá

Poľsko sa môže pochváliť množstvom miest s bohatou históriou, ako sú Krakov, Varšava a Vroclav.

Prírodné krásy

Prírodné krásy Poľska vás ohromia, či už ide o Tatranský národný park, Mazúrske jazerá alebo Bielovežský prales.

Kultúrne dedičstvo

Či už ide o poľský folklór a kultúru alebo významné pamiatky 20. storočia, Poľsko je jedno veľké múzeum.

Tipy na výlety v destinácii

Krakov a soľné bane

Navštívte historický Krakov a neďaleké soľné bane Wieliczka. Obe lokality sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pobrežie Baltského mora

Oddýchnite si na plážach v Gdansku, Sopotoch a Gdyni a zažite ich prístavnú atmosféru.

Osvienčim

Miesto najtragickejšej udalosti 20. storočia slúži ako múzeum a pamätník obetiam holokaustu.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Najväčším poľským dopravcom je LOT Polish Airlines, ktorý ponúka spojenia z mnohých európskych miest. Okrem spoločnosti LOT do Poľska lietajú aj ďalšie letecké spoločnosti, ako napríklad Ryanair, Wizz Air, Lufthansa, British Airways a mnohé ďalšie. Cestujúcich zo Slovenska poteší, že priame lety z Prahy sú pravidelné a z Brna sa občas uskutočňujú sezónne odlety.

Letiská odkiaľ

Medzi obľúbené východiskové body patria Londýn, Paríž, Berlín, Rím, Madrid alebo Praha, ktorá je pre českých turistov samozrejme najvýhodnejšia.

Letisko kam

V Poľsku sa nachádza niekoľko hlavných medzinárodných letísk. Vo Varšave sa nachádza letisko Chopina a letisko Modlin. Medzi ďalšie dôležité medzinárodné letiská patria Gdansk, Krakov, Vroclav a Poznaň.

Počasie a podnebie v destinácii

Letá sú teplé s priemernými teplotami okolo 25 °C, zatiaľ čo zimy môžu byť chladné s teplotami často pod bodom mrazu. V zimných mesiacoch je bežný sneh, najmä v horských oblastiach na juhu. Jar a jeseň sú príjemným obdobím na návštevu vďaka miernym teplotám a menšiemu počtu turistov.