Lety do Portugalska

Letenky do Portugalska

Portugalsko leží na juhozápadnom cípe európskeho kontinentu a hraničí s Atlantickým oceánom a Španielskom. Krajina s rozlohou viac ako 92 000 km² a takmer 10 miliónmi obyvateľov je rozmanitá z geografického aj kultúrneho hľadiska. Hlavným mestom je Lisabon, ktorý je zároveň najväčším mestom. Portugalsko má stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Úradným jazykom je portugalčina a menou euro. Portugalsko je členom Európskej únie, Organizácie Spojených národov a mnohých ďalších medzinárodných organizácií.

Prečo ísť do Portugalska

Čo sa vám vybaví, keď sa povie Portugalsko? Možno Lisabon, portské víno, domáci ovčí syr, more a námorníci, kláštory, futbal, golf, windsurfing, Madeira, Azory? Alebo fado (hudobný štýl hry na gitaru), azulejos (maľované dlaždice), manuelská architektúra či sušená treska?

Leťte s nami do Portugalska, objavte najzápadnejšiu krajinu Európy, ktorej brehy obmýva Atlantický oceán Krajina rozmanitej krajiny a pestrej kultúry. Leťte s nami a objavte.

Pobrežie Algarve

Zlaté pláže, skaly a nádherné more, Algarve je magnetom pre milovníkov slnka a mora.

Fado

Melancholické a dojímavé fado odráža dušu Portugalska a jeho bohatú históriu.

Portské víno

Portské víno, ktoré pochádza z údolia Douro, je svetoznámym vývozným artiklom.

Tipy na výlety v destinácii

Alcobaça

Tento cisterciánsky kláštor zapísaný na zozname UNESCO je najväčším gotickým kláštorom v Portugalsku.

Veža Belém

Opevnená veža v lisabonskej štvrti Belém bola postavená začiatkom 16. storočia v manuelskom štýle na pamiatku výpravy Vasco de Gama; spolu s kláštorom svätého Jeronýma je veža zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Coimbra

V meste sa nachádza najstaršia univerzita v portugalsky hovoriacom svete, založená v roku 1290.

Évora

Univerzitné mesto, ktoré sa pýši pozostatkami starovekého chrámu, maurskými ulicami a stredovekými hradbami.

Grutas de mira de aire

Najrozsiahlejší jaskynný komplex v Portugalsku sa nachádza v Parque Natural das Serras de Aire e Candeeiros.

Ilha de Berlenga

Ostrovček, ktorý je prírodnou rezerváciou, je domovom tisícov morských vtákov vyznačujúcich sa členitým pobrežím. Na ostrove sa nachádza aj Furado Grande, jedinečný 75 metrov dlhý prírodný tunel, ktorý vedie do jaskyne snov (Cova do Sonho).

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Spoločnosť TAP Air Portugal ponúka pravidelné lety do mnohých európskych destinácií, rovnako ako ďalší dopravcovia, ako napríklad Ryanair, EasyJet a Lufthansa. Výhodou je, že mnohé spoločnosti lietajú priamo z Prahy, čo českým turistom veľmi uľahčuje lety.

Letisko odkiaľ

Zo Slovenska môžete z Prahy letieť priamo do Portugalska. Okrem toho mnohé veľké európske letiská vrátane Londýna, Paríža, Berlína a Madridu ponúkajú pravidelné lety do Lisabonu, Porta a ďalších miest.

Letiská, na ktoré sa dá ísť

V Portugalsku môžete pristáť na niekoľkých hlavných letiskách. Najväčšie je letisko Humberto Delgado v Lisabone. Ďalšie významné letiská sú Francisco Sá Carneiro v Porte a Faro na Algarve.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Portugalsko má stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Na pobreží Algarve sú takmer po celý rok vysoké teploty, zatiaľ čo vo vnútrozemí môže byť v lete veľmi horúco. Ostrovy Madeira a Azory majú miernejšie podnebie s väčším množstvom zrážok. Ideálnym obdobím na návštevu je jar alebo jeseň, keď je príjemné počasie a menej turistov.