Lety do Ruska

Letenky do Ruska

Rusko, oficiálne Ruská federácia, je najväčšia krajina na svete s rozlohou viac ako 17 miliónov km2. Nachádza sa na severe Eurázie a zahŕňa celkovo 11 časových pásiem. Počet obyvateľov je takmer 145 miliónov a hlavným mestom je Moskva. Úradným jazykom je ruština. Mena je ruský rubeľ. Rusko má bohatú históriu od cárov a cárovien cez sovietsku éru až po súčasnú federatívnu republiku. Krajina je známa svojimi prírodnými zdrojmi vrátane ropy, zemného plynu a dreva, ktoré zásobujú väčšinu Európy.

Prečo ísť do Ruska

Rusko je kolosálna krajina plná kontrastov. Od iskrivých svetiel metropoly Moskvy až po tiché a tajomné pláne Sibíri, Rusko, celý názov Ruskej federácie, ponúka nekonečné možnosti objavovať niečo nové a jedinečné. Na vlastnej koži môžete zažiť neúprosnú zimu v Jekaterinburgu, obdivovať architektonické skvosty v Petrohrade alebo sa vydať na niekoľkodňovú expedíciu po Transsibírskej magistrále a preskúmať tajomstvá Vladivostoku a východného Ruska. Lety do Ruska vám otvoria dvere do krajiny, v ktorej sa život už viac ako storočie vyvíja úplne inak ako vo zvyšku Európy.

Veľkosť

Rusko je najväčšia krajina na svete, ktorá zaberá viac ako osminu obývateľného priestoru planéty.

Kultúra a história

Rusko je domovom najlepších svetových spisovateľov a básnikov a dejiskom udalostí, ktoré pohli dejinami sveta.

Prírodné krásy

Ruská krajina je ohromujúca - od ľadových pustín Sibíri cez horské oblasti Uralu až po slnečné pláže enklávy Kaliningrad.

Tipy na výlety v destinácii

Transsibírska magistrála

Legendárna trasa spájajúca Moskvu s Vladivostokom. Pre akčných cestovateľov je dunenie tohto vlaku životným cieľom.

Červené námestie a Kremeľ v Moskve

Symboly ruskej moci a bohatstva. Na Červenom námestí a neďalekom Kremli objavíte skutočné symboly Ruska.

Petrohrad

Mesto postavené cárom Petrom Veľkým, známe svojimi palácmi a kanálmi. Preslávilo ho aj brúsené sklo.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Mnohí európski leteckí dopravcovia ponúkajú lety do Ruska. Medzi najvýznamnejších patrí Aeroflot, ruský národný dopravca, a S7 Airlines. Medzi európskych dopravcov, ktorí lietajú do Ruska, patria Lufthansa, Air France, KLM a mnohí ďalší.

Letiská odkiaľ

Do Ruska lieta mnoho európskych letísk. Zo Slovenska je to Letisko Václava Havla v Prahe. Medzi ďalšie obľúbené odletové letiská patria Londýn, Paríž, Berlín, Madrid a Rím. Ak by ste chceli letieť do Ruska priamym letom, musíte počítať s tým, že to nie je možné z roku 2022. Najčastejším miestom prestupu je Azerbajdžan.

Letisko, na ktoré sa dostanete

Hlavné letiská v Rusku sú Šeremetievo, Domodedovo a Vnukovo v Moskve a Pulkovo v Petrohrade. Okrem toho sú obľúbené aj medzinárodné letiská v Jekaterinburgu, Novosibirsku a Kazani.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Rusko má rozmanité podnebie. Zatiaľ čo západná časť má mierne kontinentálne podnebie s chladnými zimami a teplými letami, na východe Sibíri panujú mrazivé zimy s teplotami často klesajúcimi pod -30 °C. Letá môžu byť prekvapivo teplé, najmä na juhu. Majte na pamäti, že počasie v Rusku môže byť veľmi premenlivé.