Letenky do Španielska

Španielsko, oficiálne Španielske kráľovstvo, je krajina nachádzajúca sa v juhozápadnej Európe s časťou územia na Pyrenejskom polostrove. Má rozlohu 505 992 km² a žije v ňom viac ako 47 miliónov obyvateľov. Úradným jazykom je španielčina a menou euro. Hlavným mestom je Madrid, ktorý je zároveň jedným z najväčších miest v Európe. Španielsko sa môže pochváliť bohatou históriou, ktorá sa odráža v jeho architektúre, umení a kultúre. Jeho geografia sa líši od zasnežených vrcholov Pyrenejí až po slnečné pláže Stredozemného mora.

Spanielsko

Lacné letenky do Španielska

Prečo ísť do Španielska

Španielsko, krajina plná elánu, vás oslní svojimi historickými pamiatkami, luxusnými plážami, divokými festivalmi a jedinečnou kultúrou. Krajina ponúka nielen slnečné pláže na pobreží Costa del Sol, ale aj nádherné historické mestá, ako sú Granada a Sevilla. Tu môžete ochutnať pravú ryžovú paellu, zatancovať si flamenco a zažiť nezabudnuteľnú fiestu v uliciach. Či už máte v pláne spoznávať hlavné mesto Španielska, relaxovať na pláži alebo objavovať hory, Španielsko je ideálnou krajinou na dovolenku, výlety, šport a romantiku.

 • Kultúra a pamiatky
  Španielsko je domovom pamiatok UNESCO vrátane Alhambry v Granade a chrámu Sagrada Familia v Barcelone.
 • Gastronómia
  Španielska kuchyňa je známa svojimi tapas, paellou a sangriou, ktoré patria medzi pochúťky, ktoré musíte ochutnať.
 • Festivaly
  Španielske festivaly sú svetoznáme - od kontroverzného behu s býkmi v Pamplone až po La Tomatina v Bunole.

Tipy na výlety v Španielsku

 • Mallorca
  Navštívte obľúbený ostrov Mallorca s krásnymi plážami a malebnými horskými dedinkami.
 • Andalúzia
  Objavte Andalúziu, rodisko flamenca, s maurskými pamiatkami a orientálnou atmosférou.
 • Bilbao
  Navštívte Guggenheimovo múzeum v Bilbau a ochutnajte miestnu baskickú kuchyňu.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Španielsko

Španielsko je jednou z najobľúbenejších európskych destinácií, čo zabezpečuje širokú škálu leteckých dopravcov, ktorí sem lietajú. Patria k nim renomované letecké spoločnosti ako Iberia, Ryanair, Vueling a Air Europa. Zo Slovenska do Španielska pravidelne lietajú najmä naše České aerolínie. Či už hľadáte lety do Španielska na poslednú chvíľu, alebo plánujete svoju cestu vopred, výber leteckých spoločností je určite široký.

Do Španielska sa lieta z mnohých európskych letísk. Zo Slovenska sú to najmä priame lety z Prahy. Medzi ďalšie obľúbené odletové destinácie patria Londýn, Berlín, Paríž, Rím a mnohé ďalšie. Vzhľadom na vysoký dopyt po letoch do Španielska je spojenie husté.

Španielsko má niekoľko hlavných medzinárodných letísk. Najrušnejšie je letisko Adolfa Suáreza v Madride, kam lietajú aj České aerolínie. Ďalej je tu letisko El Prat v Barcelone, Malaga-Costa del Sol na juhu a Palma de Mallorca na ostrove Mallorca. Každý región má svoje vlastné hlavné letisko.

Počasie a podnebie v Španielsku

Španielsko má horúce a suché letá a mierne zimy. Na severe, v oblastiach ako Baskicko alebo Galícia, môže byť podnebie vlhkejšie s častejším dažďom. V centrálnej časti vnútrozemia v okolí Madridu môže byť v lete veľmi horúco, zatiaľ čo zimy sú chladnejšie s možnosťou sneženia. Naplánujte si cestu do Španielska vopred na základe svojich očakávaní. Ak ide o dovolenku pri mori, zimné mesiace pravdepodobne nebudú tou správnou voľbou.