Letenky do Anglicka

Anglicko je najväčšia a najľudnatejšia krajina Spojeného kráľovstva, ktorá sa nachádza v južnej a strednej časti ostrova Veľká Británia. Hlavným mestom je Londýn. Má rozlohu približne 130 395 km² a viac ako 55 miliónov obyvateľov. Anglicko je známe svojou bohatou históriou od rímskych čias cez stredovek až po priemyselnú revolúciu a modernú dobu.

anglicko

Lacné letenky do Anglicka

Prečo ísť do Anglicka

 

Anglicko, srdce Spojeného kráľovstva, je krajina s bohatou históriou, krásnou prírodou a kultúrnym dedičstvom. Od úchvatnej architektúry Londýna cez historické univerzity v Oxforde a Cambridgei až po malebnú krajinu Lake District - Anglicko ponúka cestovateľom nekonečné možnosti. Preskúmajte historické hrady ako Windsor a Warwick, navštívte svetoznáme múzeá a galérie a nasávajte atmosféru anglických pubov. Anglicko je tiež domovom ikonických miest, ako sú Manchester, Liverpool a Bristol, ktoré sú známe svojím hudobným a športovým dedičstvom.

 • História a kultúra
  Anglicko je kolískou Shakespeara, Beatles a mnohých historických udalostí, ktoré formovali moderný svet.
 • Prírodné krásy
  Anglicko ponúka úchvatné a rozmanité prírodné prostredie - od nádherného pobrežia Cornwallu až po vrcholy Peak District.
 • Vzdelávanie a veda
  Svetoznáme univerzity a inštitúcie ako Oxford a Cambridge sú synonymom špičkového vzdelania.

Tipy na výlety v Anglicku

 • Stonehenge
  Navštívte tento tajomný prehistorický monument z obdobia druidov.
 • Lake District
  Preskúmajte tento národný park s krásnymi jazerami, horami a nádhernými turistickými trasami.
 • Stratford-upon-Avon
  Objavte rodné mesto Williama Shakespeara plné histórie a kultúry.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Anglicko

Anglicko je ľahko dostupné z mnohých európskych miest vďaka rozsiahlej sieti leteckých spojení. Britské letecké spoločnosti ako British Airways a EasyJet poskytujú pravidelné lety do rôznych anglických miest vrátane Londýna, Manchestru a Birminghamu. Lety do Anglicka ponúkajú aj ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad Lufthansa, Air France, KLM a Ryanair. Mnohé lety sú k dispozícii z hlavných európskych letísk vrátane Prahy, Paríža, Amsterdamu, Berlína a Madridu, čo umožňuje ľahký prístup pre cestujúcich z rôznych častí Európy.

Lety do Anglicka sú k dispozícii z mnohých európskych letísk vrátane priamych spojení z Prahy do Londýna, Manchestru a ďalších anglických miest. Vďaka veľkému počtu letov, ktoré ponúkajú rôzne letecké spoločnosti, je Anglicko ľahko dostupné pre cestujúcich z celej Európy.

Hlavnými letiskami v Anglicku sú londýnske letisko Heathrow, jedno z najrušnejších na svete, Gatwick, Stansted a Luton. Medzi ďalšie dôležité letiská patria Manchester, Birmingham, Liverpool a Newcastle. Tieto letiská umožňujú ľahký prístup do rôznych častí krajiny.

 

Počasie a podnebie v Anglicku

Anglicko má typické mierne oceánske podnebie s častými zrážkami počas celého roka. Letá sú zvyčajne teplé s priemernými teplotami okolo 20 °C, zatiaľ čo zimy sú chladné s priemernými teplotami okolo 4-6 °C. Počasie môže byť premenlivé, preto je vhodné pripraviť sa na rôzne podmienky, najmä ak plánujete cestovať medzi rôznymi regiónmi. Jar a jeseň sú vo všeobecnosti mierne a sú ideálnym obdobím na návštevu, aby ste sa vyhli letnému návalu turistov.