Letenky do Bristolu

Bristol, ktorý leží na rieke Avon, je najväčším mestom juhozápadného Anglicka s približne 460 000 obyvateľmi. Mesto má bohatú námornú históriu a v 18. a 19. storočí bolo centrom obchodu s otrokmi a priemyselnej revolúcie. V súčasnosti je Bristol známy svojou živou kultúrou, vzdelávaním a hospodárstvom so silným mediálnym, IT a leteckým sektorom. V meste sa nachádzajú aj dve univerzity a rôzne kultúrne zariadenia.

bristol

Lacné lety do Bristolu

Prečo ísť do Bristolu

 

Bristol, ktorý sa nachádza na juhozápade Anglicka, je živé mesto známe svojou kreatívnou scénou, bohatou históriou a inovatívnym priemyselným a námorným dedičstvom. Mesto, ktoré kedysi zohrávalo kľúčovú úlohu v obchode s otrokmi a v strojárstve, dnes láka návštevníkov množstvom galérií, múzeí a umeleckých inštalácií. Bristol je tiež známy svojím hudobným a divadelným životom, živými trhmi a bohatou gastronómiou. Určite navštívte visutý most Clifton Suspension Bridge, historické prístavisko a SS Great Britain, inovatívnu loď navrhnutú Brunelom. Bristol je tiež vstupnou bránou do krásnej prírody Somersetu a neďalekého historického mesta Bath.

 • Tvorivá a hudobná scéna
  Bristol je známy svojím bohatým umeleckým a hudobným dedičstvom vrátane graffiti umelca Banksyho a trip-hopovej hudobnej scény.
 • Technické dedičstvo
  Mesto je domovom mnohých architektonických skvostov vrátane visutého mosta Clifton Suspension Bridge a lode SS Great Britain.
 • História a kultúra
  Bristol ponúka bohatú históriu a kultúru s množstvom historických budov, múzeí a galérií.

Tipy na výlety v Bristole

 • Visutý most Clifton
  Tento most, ikona Bristolu, ponúka úchvatný výhľad na mesto a okolitú krajinu.
 • SS Great Britain
  Vydajte sa na prehliadku tejto historickej lode a dozviete sa viac o jej fascinujúcej histórii a živote na mori.
 • Prechádzka po bristolskom prístave
  Preskúmajte historický prístav plný reštaurácií, barov a umeleckých inštalácií.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Bristol

Do Bristolu lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Ryanair, EasyJet a KLM. Tieto mestá poskytujú priame lety z mnohých európskych destinácií vrátane Prahy, Amsterdamu, Paríža a Madridu. Priame lety zo Slovenska do Bristolu nie sú bežné, ale spojenie je možné uskutočniť cez hlavné európske uzly. Bristol je vďaka svojej polohe a dobrému leteckému spojeniu ľahko dostupný pre cestujúcich z celej Európy.

Lety do Bristolu sú dostupné z rôznych európskych miest vrátane Prahy, Amsterdamu, Paríža a Madridu. Cestujúci zo Slovenska môžu na cestu do Bristolu využiť spoje s prestupmi v týchto európskych leteckých uzloch.

Hlavným letiskom v Bristole je letisko Bristol Airport, ktoré sa nachádza približne 13 km juhozápadne od mesta. Letisko poskytuje širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov a je jedným z najrýchlejšie rastúcich letísk v Spojenom kráľovstve.

 

Počasie a podnebie v Bristole

Bristol má mierne oceánske podnebie s teplými, mierne vlhkými letami a chladnými, vlhkými zimami. Letá sú zvyčajne príjemné s teplotami okolo 22 °C, zatiaľ čo v zime môžu teploty klesnúť na 3-8 °C. Zrážky sú rozložené počas celého roka, pričom najviac ich spadne v zime. Najlepším obdobím na návštevu Bristolu je jar a leto, keď je počasie najpríjemnejšie a mesto ožíva množstvom kultúrnych a vonkajších podujatí.