Letenky do Edinburghu

Edinburgh je hlavné mesto Škótska a druhé najväčšie mesto v krajine. Má približne 540 000 obyvateľov. Mesto je známe svojou pôsobivou zónou historického a kultúrneho dedičstva, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto je aj centrom vzdelávania, sídli tu prestížna Edinburská univerzita založená v roku 1582.

edinburgh

Lacné letenky do Edinburghu

Prečo ísť do Edinburghu

 

Navštívte jedno z najkrajších miest v Európe, ktoré sa nachádza v kráteri vyhasnutej sopky a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto nádherných festivalov. Každý rok sa tu koná vojenská prehliadka bubeníkov a armádnych kapiel alebo festival Fringe. Prejdite sa po stopách A. G. Bella, vynálezcu telefónu, alebo si sadnite do kaviarne Elephant House, kde J. K. Rowlingová napísala prvú knihu zo série Harry Potter. Najväčšou dominantou mesta je Edinburský hrad, ktorý sa týči na skale uprostred mesta. Vystúpte naň pozdĺž slávnej kráľovskej míle. Navštívte kráľovskú štvrť Holyrood s palácom Holyroodhouse, budovou škótskeho parlamentu a parkom Holyrood. Ak chcete mať mesto ako na dlani, prejdite sa na Calton Hill a odfoťte sa pri altánku Dugald Stewart Monument. A čo by to bolo za návštevu Škótska bez návštevy liehovaru a ochutnávky whisky?

 • Edinburský hrad
  Hrad dominuje mestu a je jedným z najnavštevovanejších miest v Škótsku. Historická pevnosť bola svedkom mnohých udalostí.
 • Edinburgh Festival Fringe
  Každý rok v auguste mesto ožíva divadelnými, hudobnými a komediálnymi predstaveniami z celého sveta.
 • Kráľovská míľa
  Slávna ulica plná histórie, kultúry a obchodov. Spája Edinburský hrad s kráľovským palácom Holyroodhouse.

Tipy na výlety v Edinburghu

 • Arthur's Seat
  Vrchol parku Holyrood v Edinburghu, ideálny na krátku túru a úžasný výhľad na mesto.
 • Škótske múzeum
  V tomto rozsiahlom múzejnom komplexe sa dozviete viac o bohatej histórii a kultúre Škótska.
 • Grassmarket
  Živá štvrť plná farieb, reštaurácií a historických budov, ideálna na ochutnávku tradičnej škótskej kuchyne.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Edinburgh

Pri ceste do Edinburghu si nezabudnite zmeniť čas o hodinu skôr. Edinburgh sa nachádza v inom časovom pásme ako Slovensko. Ak letíte priamo, cesta vám bude trvať približne dve a pol hodiny. Naši klienti si najčastejšie vyberajú let do škótskeho Edinburghu z Letiska Václava Havla v Prahe, kam môžete letieť s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Ryanair. Obľúbené sú aj lety z Bratislavy so spoločnosťou Ryanair. Ak letíte z Nemecka, môžete si rezervovať lety z Frankfurtu so spoločnosťou Lufthansa alebo z Berlína so spoločnosťou Ryanair. Ak sa rozhodnete odletieť z Poľska, potom môžete letieť napríklad z Katovíc a Krakova so spoločnosťou Ryanair.

Voľbou číslo jeden medzi našimi klientmi sú lety z Prahy do Edinburghu. Bohužiaľ, lety z Brna do Edinburghu, lety z Ostravy do Edinburghu a lety z Viedne do Edinburghu zatiaľ nie sú k dispozícii. Letecké spoločnosti tieto lety po pandémii ešte neobnovili. Môžete však letieť aj z iných letísk. Obľúbené sú lety z Nemecka. V našej ponuke nájdete napríklad lety z Frankfurtu a Berlína. Ak dávate prednosť letu z Poľska, vyberte si letenky z Katovíc alebo Krakova. Zo Slovenska môžete letieť aj s letenkami z Bratislavy do Edinburghu.

Medzinárodné letisko Edinburgh je jediným letiskom v meste. Je to zároveň najväčšie letisko v Škótsku a ôsme najväčšie letisko v Spojenom kráľovstve. Leží približne 11 kilometrov západne od centra Edinburghu.

Na letisko sa z centra mesta dostanete električkou, ktorá zastavuje priamo pred terminálom. Cesta trvá približne 35 minút. Ďalšou možnosťou je využiť autobusy Airlink alebo Skylink, ktoré zastavujú pred letiskom. Cesta do centra Edinburghu trvá približne 30 minút.

Počasie a podnebie v Edinburghu

Letá sú mierne s priemernými teplotami okolo 15 °C, zatiaľ čo zimy môžu byť chladné s teplotami okolo 2 °C. Počas celého roka je dostatok zrážok, typické škótske počasie, ale jar a začiatok leta sú zvyčajne suché. Pri plánovaní návštevy je dobré byť pripravený na premenlivé počasie, silný dážď a občasný slnečný deň.

Ako kúpiť najlacnejšie letenky do Edinburghu?

Najlacnejšie letenky do Edinburghu si vždy môžete kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 2 000 - 3 500 GBP. Ak chcete kúpiť letenku naozaj lacno, môžete si počkať na výpredajové letenky, ktoré môžu byť až okolo 1 000 korún za spiatočnú letenku. Takéto lacné letenky sa zvyčajne týkajú letov, ktoré si kúpite v dostatočnom predstihu, mimosezónnych letov a letov s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Ceny si môžete kedykoľvek overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý v priebehu niekoľkých sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností podľa vami zadaných parametrov. Ak potrebujete pomôcť s výberom leteniek, môžete kontaktovať našich špecialistov alebo nám napísať na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach po celej Českej republike.

Ako sa dá najrýchlejšie letieť do Edinburghu?

Edinburgh je mesto, ktoré si zamilujete! Je to ideálne miesto, kam sa môžete zastaviť na krátky eurovíkend. Ak chcete byť v Edinburghu naozaj čo najrýchlejšie, rezervujte si priamy let z najbližšieho letiska. Priamy let z Prahy do Edinburghu trvá menej ako dve a pol hodiny. Ponúkame nespočetné množstvo priamych letov nielen z Prahy, ale aj z iných európskych letísk. Medzi obľúbené odlety patria tie zo Slovenska, Nemecka a Poľska. Stačí si vybrať a letieť za zážitkom

Ako si vybrať ten správny let do Edinburghu?

Máte záujem navštíviť stredoveké hlavné mesto Škótska? Mesto, ktoré je opradené nespočetnými príbehmi a tajomnou históriou? Rezervujte si tie najvhodnejšie letenky! Výber letenky nie je zložitý. Na cestu do Edinburghu môžete využiť priame lety z Prahy, ale aj z iných európskych letísk. Premyslite si, odkiaľ, kam a kedy chcete letieť. Či chcete cestovať naľahko s príručnou batožinou, alebo či budete potrebovať zapísanú batožinu. Dôležitý je aj výber leteckej spoločnosti. Ak hľadáte najlacnejšie letenky, vyberte si z ponuky nízkonákladových leteckých spoločností. Ak si chcete byť istí, že budete mať v lietadle pohodlie a dostatok priestoru, vyberte si radšej klasickú leteckú spoločnosť. Už ste sa rozhodli? Potom zadajte všetky parametre svojho letu do nášho jedinečného vyhľadávača letov. V priebehu niekoľkých sekúnd budete mať pred sebou ponuku najlacnejších letov do Edinburghu. A jediné, čo musíte urobiť, je rezervovať si let online niekoľkými kliknutiami.