Letenky do Spojeného kráľovstva

Veľká Británia, oficiálne Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, je ostrovný štát v severozápadnej Európe. Tvoria ju štyri štáty: Anglicko, Škótsko, Wales a Severné Írsko. Má rozlohu 243 610 km² a viac ako 66 miliónov obyvateľov. Úradným jazykom je angličtina. Menou je britská libra a príležitostne sa stretnete aj so škótskou librou. Britská kultúra je jednou z najbohatších na svete, ovplyvnená stáročiami histórie, umenia a literatúry. Krajina je tiež domovom mnohých svetoznámych univerzít a vedeckých inštitúcií.

spojene-kralovstvo

Lacné letenky do Spojeného kráľovstva

Prečo ísť do Spojeného kráľovstva

Veľká Británia je ostrovný štát, ktorý sa nachádza na severozápadnom okraji Európy a zahŕňa Anglicko, Škótsko, Wales a Severné Írsko. Ponúka nekonečné možnosti na objavovanie - od svetoznámych historických pamiatok cez moderné atrakcie v metropolách až po výlety do nedotknutej Škótskej vysočiny. Preskúmajte londýnske ikony ako Big Ben, Tower Bridge a Britské múzeum. Zážitkom je aj putovanie krajinou plnou malebných dediniek, národných parkov a hradov, najmä keď sa vydáte objavovať škótske pálenice whisky. Pre milovníkov kultúry je tu divadlo West End, hudobná scéna Glasgowa a Manchestru a literárne dedičstvo Stratfordu. Letenka do Spojeného kráľovstva vám otvorí dvere do krajiny bohatej na kultúru, históriu a prírodu.

 • Londýn
  Londýn je srdcom Británie a ponúka ikony ako Tower Bridge, West End a Buckinghamský palác.
 • Príroda
  Krajina je presiaknutá históriou - od Stonehenge cez slávny Hadriánov múr až po stredoveké hrady v kopcoch.
 • Hudba
  Británia je kolískou legendárnych skupín, ako sú The Beatles, Queen, Joy Division a Black Sabbath.

Tipy na výlety v Spojenom kráľovstve

 • Vysočina
  Spoznajte Škótsku vysočinu s jej nádhernými jazerami, horami a tradíciami.
 • Cotswolds
  Navštívte dedinku Cotswolds s malebnými kamennými domčekmi a zelenými kopcami.
 • Severné Írsko
  Navštívte zámorskú časť Británie na ostrove Írsko a objavte historické mesto Belfast.

Letečtí dopravcovia obsluhujúci Spojené kráľovstvo

Do Spojeného kráľovstva lieta mnoho európskych leteckých dopravcov vrátane British Airways, EasyJet a Ryanair. Lacné lety do Spojeného kráľovstva sú vďaka mnohým spojeniam a konkurencii medzi dopravcami vrátane priamych letov ľahko dostupné aj v Českej republike.

Do Spojeného kráľovstva sa lieta z mnohých európskych letísk. Zo Slovenska je to najmä z Letiska Václava Havla v Prahe. Obľúbené sú aj spojenia z Frankfurtu, Paríža, Berlína, Ríma a Madridu.

V Spojenom kráľovstve sa nachádza niekoľko hlavných letísk. Najvyťaženejšie je Heathrow v Londýne, nasleduje Gatwick, Manchester, Stansted, Luton a Edinburgh.

Počasie a podnebie v Spojenom kráľovstve

Britské podnebie je mierne a oceánske. Letá sú teplé s priemernými teplotami okolo 20 °C, zatiaľ čo zimy sú chladné, ale mierne, s teplotami okolo 5 °C. Dážď je bežný počas celého roka, najmä v zime. Hoci počasie môže byť premenlivé, krajina je vďaka častým zrážkam vždy krásna a zelená.