Letenky do Londýna

 

londyn

Lacné letenky do Londýna?

Prečo ísť do Londýna

 

Hlavné mesto Spojeného kráľovstva sa môže pochváliť množstvom pamiatok, ako je Westminsterský palác s hodinovou vežou Big Ben, vyhliadkové koleso London Eye, most Tower Bridge, Piccadilly Circus so slávnymi neónovými nápismi, Trafalgarské námestie a Hyde Park. A keď už budete v Londýne, vychutnajte si klasické anglické raňajky, typickú rybu s hranolkami a samozrejme "čaj o piatej". Tradície vás budú sprevádzať počas celého pobytu v anglickej metropole. Ochraňovať vás budú policajti v typických tmavomodrých uniformách nazývaných "bobbies", môžete vidieť výmenu stráží pred Buckinghamským palácom a ak budete mať šťastie, zahliadnete člena kráľovskej rodiny.

3 políčka (každé max. 350 znakov)

 

-

Tipy na výlety v destinácii (max. 320 znakov)

-

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Londýn

Londýn je vzdialený takmer na skok. Cesta tam vám potrvá menej ako 2 hodiny. Len si dajte pozor, aby ste si cestou neprepli hodinky o hodinu späť, Londýn je v inom časovom pásme. Naši klienti najčastejšie využívajú lety z Prahy do Londýna, kde môžete využiť pravidelné lety spoločností easyJet, British Airways, Ryannair alebo Smartwings. Obľúbené sú aj lety z Viedne, kam môžete letieť so spoločnosťou Wizzair alebo Ryanair. Ak sa rozhodnete pre odlet z poľských Katovíc alebo Krakova, môžete si vybrať z letov spoločnosti Ryanair alebo Wizzair. Ak uprednostňujete odlet z Nemecka, potom môžete letieť napríklad z Berlína so spoločnosťou Ryanair alebo easyJet, z Mníchova so spoločnosťou easyJet, British Airways alebo Lufthansa a z Frankfurtu so spoločnosťou Ryanair, British Airways alebo Lufthansa.

Londýn je jednou z najobľúbenejších destinácií. Naši klienti si na svoju cestu najčastejšie vyberajú lety z Prahy do Londýna. V našej ponuke zatiaľ nenájdete ponuku letov z Ostravy do Londýna a z Brna do Londýna. Po útlme spôsobenom pandémiou COVID-19 túto linku zatiaľ žiadna letecká spoločnosť neprevádzkuje. Môžete si však vybrať letenky z Viedne do Londýna alebo z letísk v Poľsku či Nemecku. Cestu si môžete spríjemniť návštevou Mníchova, Frankfurtu, Berlína, Katovíc, Krakova a ďalších letísk v susedných krajinách.

Londýn je jednou z najväčších metropol v Európe. Vďaka tomu sa stalo dôležitým nielen v civilnej leteckej doprave. V Londýne a jeho okolí sa nachádza 6 medzinárodných letísk:

Londýnske letisko Heathrow je najväčšie letisko v Londýne, ktoré sa nachádza v mestskej časti Hillingdon. Je to jedno z najrušnejších letísk v Európe. Je jedným z najobľúbenejších letísk v Európe.

Na letisko sa najrýchlejšie dostanete linkami Heathrow Express alebo Heathrow Connect, ktoré odchádzajú približne každých 15 minút a cesta do centra Londýna trvá približne štvrť hodiny. Lacnejšou možnosťou dopravy je metro Piccadilly Line. Cesta trvá približne hodinu. V porovnaní s cestou vlakom je táto možnosť približne 4-krát lacnejšia. Z letiska odchádza aj nespočetné množstvo autobusových liniek, ktorými sa dostanete nielen do centra Londýna, ale aj do iných častí metropoly a jej okolia.

Londýnske letisko Gatwick je druhé najväčšie letisko v Spojenom kráľovstve podľa počtu cestujúcich. Letisko sa nachádza v grófstve West Sussex, približne 45 kilometrov od centra Londýna. Využíva sa najmä na charterové lety a nízkonákladové lety. Letecké spoločnosti British Airways a Virgin Atlantic tu majú záložnú základňu. Svoju domovskú základňu tu má aj nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet.

Z letiska sa do centra Londýna najrýchlejšie dostanete vlakom, ktorý zastavuje pred južným terminálom. Cesta trvá približne 30 minút.

Najlacnejšou možnosťou je využiť autobusy easyBus alebo National Express. Cesta trvá približne hodinu a pol. Autobusmi sa môžete dostať aj do ktoréhokoľvek iného mesta v Anglicku.

Letisko Londýn Stansted sa nachádza v anglickom grófstve Essex, približne 60 km od centra Londýna. Na letisko lietajú najmä nízkonákladové letecké spoločnosti. Spoločnosť Ryanair má na letisku svoju hlavnú základňu.

Na letisko sa dá dostať vlakom Stansted Express, ktorý zastavuje priamo pod odbavovacou halou. Cesta trvá približne trištvrte hodiny.

Najlacnejší spôsob, ako sa dostať do centra Londýna, je autobusom, ktorý zastavuje v blízkosti odbavovacej haly.

Letisko Luton alebo Luton International Airport sa nachádza približne 55 km od centra Londýna v grófstve Bedfordshire. Na letisko lietajú najmä nízkonákladové letecké spoločnosti. Sídlia tu spoločnosti EasyJet a WizzAir.

Najrýchlejší spôsob, ako sa dostať z letiska, je vlakom. Autobusom sa z letiska dostanete za približne 10 minút. Letisko prevádzkuje bezplatnú kyvadlovú autobusovú dopravu na železničnú stanicu. Cesta vlakom do centra Londýna trvá menej ako hodinu.

Najlacnejší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra Londýna, je využiť služby easyBus, National Express alebo Terravision. Cesta autobusom trvá približne hodinu až hodinu a pol. Ak je v Londýne hustá premávka, cesta môže byť ešte dlhšia.

Londýnske letisko Southend je malé letisko v grófstve Essex a od centra Londýna je vzdialené približne 70 kilometrov. Je to predovšetkým miesto pristátia nízkonákladových leteckých spoločností. Najrýchlejší spôsob, ako sa dostať z letiska, je vlakom, ktorý zastavuje na termináli letiska a trvá menej ako hodinu. Ďalšou možnosťou, ktorú môžete využiť, sú autobusy, ktoré zastavujú priamo pred odbavovacou halou. Cesta trvá približne hodinu a pol.

Letisko London City sa nachádza na východe Londýna v štvrti Newham. Letisko ponúka desiatky liniek do destinácií v celej Európe. Najlepší spôsob, ako sa dostať na letisko, je železnica Docklands Light Railway. Ďalšími spôsobmi, ako sa dostať do centra Londýna, sú autobusy 473 a 474. Letisko sa nachádza blízko centra Londýna, takže cesta trvá približne 20 minút.

 

Počasie a podnebie v Londýne

-

Ako kúpiť najlacnejšiu letenku do Londýna?

Najlacnejšie letenky do Londýna si môžete vždy kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 2 000 - 3 500 korún. Ak si chcete kúpiť letenku naozaj lacno, môžete si počkať na letenky vo výpredaji, ktoré sa môžu pohybovať okolo 1 000 korún. Takéto lacné letenky sa väčšinou týkajú letov, ktoré si kúpite v dostatočnom predstihu a mimosezónnych letov. Last minute lety sú zvyčajne drahšie. Ceny leteniek si môžete kedykoľvek skontrolovať pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý v priebehu niekoľkých sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností podľa vami zadaných parametrov. Ak potrebujete pomôcť s výberom leteniek, môžete sa obrátiť na našich špecialistov alebo nám napísať na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach po celej Českej republike.

Kde nájdem aktuálne požiadavky na vstup do Veľkej Británie?

Z dôvodu pandémie Covid-19 je vstup do Spojeného kráľovstva obmedzený. Pred rezerváciou leteniek si overte podmienky vstupu do krajiny. Informácie o podmienkach vstupu do Spojeného kráľovstva nájdete na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí www.mzv.cz.

Akým spôsobom sa dá najrýchlejšie letieť do Londýna?

Chcete byť v Londýne čo najrýchlejšie? Potom si vyberte letisko, ktoré je najbližšie k miestu vášho bydliska, a využite priamy let. Londýn je jednou z najžiadanejších trás a letecké spoločnosti to vedia. Preto ponúkame širokú škálu letov z Prahy, ako aj z letísk v susedných krajinách. Let z Prahy do Londýna vám potrvá približne jednu hodinu a 40 minút. Blízkosť Londýna z neho robí ideálnu destináciu na predĺžený víkend, eurovíkend alebo len výlet za poznaním.

Ako si vybrať správnu letenku do Londýna?

Chcete sa vydať po stopách kráľovskej rodiny. Preskúmať pamiatky Anglicka alebo zažiť rozprávkové nákupy na Oxford Street? Nech už vás do Anglicka láka akýkoľvek dôvod, je dôležité vybrať si pre vás tú najlepšiu letenku. So STUDENT AGENCY to nie je žiadny problém! Let do Londýna vám potrvá menej ako 2 hodiny. Do Londýna môžete letieť priamo z Prahy, Viedne alebo aj z blízkych letísk v Nemecku či Poľsku. Skôr ako začnete vyberať tú správnu letenku, rozhodnite sa, odkiaľ a kedy chcete letieť, či chcete cestovať naľahko len s batohom, alebo potrebujete odbavenú batožinu. Či uprednostňujete nižší komfort nízkonákladových leteckých spoločností alebo služby tradičných leteckých spoločností. Už máte jasno? Potom nie je nič jednoduchšie ako zadať všetko do vyhľadávača výhodných leteniek na webovej stránke STUDENT AGENCY a do niekoľkých minút budete mať k dispozícii ponuku najlacnejších letov do Londýna. Let si potom môžete rezervovať online len niekoľkými kliknutiami.