Letenky do Manchestru

Manchester s približne pol miliónom obyvateľov je jedným z najväčších miest v Anglicku. Mesto sa nachádza v regióne Veľký Manchester a je známe svojou úlohou v priemyselnej revolúcii, ktorá zásadne zmenila tvár mesta a regiónu. Manchester má mierne podnebie s chladnými zimami a miernymi letami. Mesto je ľahko dostupné vďaka rozsiahlej dopravnej sieti vrátane letiska Manchester, ktoré je jedným z najväčších a najrušnejších letísk v Spojenom kráľovstve. Manchester je tiež významným vzdelávacím centrom, kde sídlia dve veľké univerzity - Manchesterská univerzita a Manchesterská metropolitná univerzita.

manchester

Lacné letenky do Manchestru

Prečo ísť do Manchestru

 

Manchester, významné mesto na severe Anglicka, je známe svojou bohatou priemyselnou históriou, hudobnou scénou a futbalovými klubmi. Toto pulzujúce mesto ponúka širokú škálu kultúrnych aktivít, od návštevy múzeí a galérií, ako sú Manchester Art Gallery a Múzeum vedy a priemyslu, až po prehliadky ikonických futbalových štadiónov Manchester United a Manchester City. Manchester je tiež domovom pulzujúceho nočného života s množstvom barov, reštaurácií a klubov, ktoré odrážajú bohatú nezávislú a komerčnú hudobnú scénu. Pre nakupujúcich je mesto rajom, kde nájdete obchody od špičkovej módy až po nezávislé butiky.

 • Futbalová kultúra
  Manchester je známy svojimi dvoma svetoznámymi futbalovými klubmi, Manchester United a Manchester City.
 • Hudobné dedičstvo
  Mesto je rodiskom legendárnych skupín, ako sú Joy Division, The Fall, Oasis, The Smiths a New Order.
 • Priemyselná revolúcia
  Manchester zohral kľúčovú úlohu v priemyselnej revolúcii, ktorá je zdokumentovaná v mnohých miestnych múzeách a galériách.

Tipy na výlety v Manchestri

 • Preskúmajte severnú štvrť
  Táto módna štvrť je plná nezávislých obchodov, kaviarní a umeleckých galérií.
 • Navštívte Old Trafford
  Pre futbalových fanúšikov je prehliadka štadióna Manchestru United nezabudnuteľným zážitkom.
 • Chethamova knižnica
  Navštívte túto najstaršiu verejnú knižnicu v Spojenom kráľovstve, ktorá je plná histórie a kultúry.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Manchester

Manchester je dobre obslúžený rôznymi európskymi leteckými spoločnosťami vrátane British Airways, Lufthansa, KLM a Ryanair, ktoré ponúkajú priame lety z mnohých európskych destinácií. Vďaka širokej ponuke letov je Manchester ľahko dostupný pre cestujúcich z celej Európy.

Lety do Manchestru sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Berlína, Paríža, Amsterdamu a Madridu. Z Prahy lietajú do Manchestru české aj medzinárodné letecké spoločnosti s prípojmi, ktoré poskytujú pravidelné a sezónne služby.

Hlavným letiskom pre medzinárodné a vnútroštátne lety do Manchestru je letisko Manchester, ktoré je tretím najvyťaženejším letiskom v Spojenom kráľovstve. Letisko poskytuje širokú škálu služieb a spojení a je hlavným dopravným uzlom pre severozápadné Anglicko.

 

Počasie a podnebie v Manchestri

Manchester má typicky britské mierne podnebie s chladnými zimami a miernymi, často daždivými letami. Priemerné zimné teploty sa pohybujú od 1 °C do 6 °C, zatiaľ čo letné teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 15 °C a 20 °C. Mesto je známe častými zrážkami, čo je dôležité zohľadniť pri plánovaní návštevy. Najlepší čas na návštevu Manchestru je od mája do septembra, keď je počasie zvyčajne stabilnejšie a teplejšie.