Letenky do Ženevy

Ženeva je druhé najväčšie mesto vo Švajčiarsku s približne 200 000 obyvateľmi. Mesto leží na západnom konci Ženevského jazera a je obklopené Alpami a pohorím Jura. Ženeva je známa svojím multikultúrnym charakterom s veľkým počtom emigrantov pracujúcich v medzinárodných organizáciách. Ekonomiku mesta výrazne ovplyvňuje prítomnosť medzinárodných organizácií, čo prispieva k vysokej životnej úrovni a rozmanitosti. Ženeva je tiež domovom vynikajúceho vzdelávacieho systému a niekoľkých významných výskumných inštitúcií. Doprava v meste zahŕňa rozsiahlu sieť verejnej dopravy vrátane autobusov, električiek, vlakov a trajektov cez jazero.

zeneva

Lacné letenky do Ženevy

Prečo ísť do Ženevy

Ženeva, ktorá sa nachádza na brehu nádherného Ženevského jazera, je jedným z najživších a najkozmopolitnejších miest vo Švajčiarsku. Mesto je známe ako centrum diplomacie a nachádza sa tu sídlo viacerých medzinárodných organizácií vrátane Európskej kancelárie OSN a Červeného kríža. Ženeva je tiež známa vysokou kvalitou života, krásnymi parkami, luxusnými obchodmi a renomovanými hodinárskymi štúdiami. Pre milovníkov umenia a histórie mesto ponúka množstvo múzeí a galérií. Okrem kultúrnych atrakcií si návštevníci môžu vychutnať nádherný výhľad na okolité Alpy a Jura a preskúmať malebné prístavy a promenády pozdĺž jazera.

 • Medzinárodná diplomacia
  Ženeva je známa ako sídlo mnohých medzinárodných organizácií a často sa považuje za hlavné mesto mieru.
 • Hodinárstvo a luxus
  Mesto je známe svojimi luxusnými hodinárskymi ateliérmi a kvalitnými šperkami.
 • Prírodné krásy
  Ponúka nádherný výhľad na Ženevské jazero a okolité hory, čo láka milovníkov prírody a outdoorových aktivít.

Tipy na výlety v Ženeve

 • Prechádzka okolo Ženevského jazera
  Vychutnajte si krásu jazera a ikonickej fontány Jet d'Eau počas prechádzky po promenáde.
 • Navštívte Palác národov
  Pozrite si európsku kanceláriu OSN a zoznámte sa s medzinárodnou diplomaciou.
 • Objavte staré mesto
  Preskúmajte úzke uličky a historické budovy ženevského starého mesta vrátane katedrály St Pierre.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Ženevu

Do Ženevy lieta mnoho medzinárodných leteckých spoločností vrátane Swiss International Air Lines, ktorá je švajčiarskym národným dopravcom. Ďalšie európske letecké spoločnosti, ako napríklad Lufthansa, British Airways, Air France a KLM, ponúkajú pravidelné lety do Ženevy z mnohých európskych miest. Zo Slovenska je možné využiť priame lety do Ženevy s niekoľkými leteckými spoločnosťami. Vzhľadom na svoj medzinárodný význam a polohu je Ženeva ľahko dostupná z rôznych častí Európy a slúži ako hlavný letecký uzol.

Priame lety do Ženevy sú k dispozícii z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Paríža, Londýna, Frankfurtu a Amsterdamu. Medzinárodné letisko Ženeva, ktoré sa nachádza v blízkosti centra mesta, je hlavným vstupným bodom pre medzinárodných cestujúcich do mesta.

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Ženevy je medzinárodné letisko Ženeva. Letisko je moderné a poskytuje širokú škálu služieb pre cestujúcich vrátane obchodov, reštaurácií a pohodlných čakární. Letisko je dobre napojené na verejnú dopravu, čo umožňuje ľahký prístup do centra mesta a okolitých oblastí.

Počasie a podnebie v Ženeve

Ženeva sa vyznačuje miernym podnebím s chladnými, vlhkými zimami a teplými, väčšinou suchými letami. Zimné teploty sa pohybujú okolo 1 °C až 4 °C, zatiaľ čo letné teploty dosahujú v priemere 20 °C až 25 °C. Zrážky sú rovnomerne rozložené počas celého roka, pričom najviac ich spadne na jar a na jeseň. Ženeva je známa svojimi malebnými, jasnými a sviežimi letnými dňami, ktoré sú ideálne na prechádzky okolo jazera a túry v okolitých horách.