Letenky do Zürichu

Zürich s približne 430 000 obyvateľmi je najväčším mestom vo Švajčiarsku a hlavným mestom kantónu Zürich. Mesto sa nachádza v severnej časti krajiny pri jazere Zürichsee a rieke Limmat. Zürich je významným finančným centrom a sídlom mnohých bánk a finančných inštitúcií. Má mierne kontinentálne podnebie s chladnými zimami a teplými letami. Zürich je známy aj vysokou kvalitou života, čistotou, bezpečnosťou a efektívnou verejnou dopravou. Mesto je centrom vzdelávania a výskumu s niekoľkými vysokými školami a univerzitami vrátane ETH Zürich a Zürišskej univerzity.

zurich

Lacné letenky do Zürichu

Prečo ísť do Zürichu

Zürich, najväčšie mesto Švajčiarska, je známe vysokou kvalitou života, bohatou históriou a efektívnym systémom verejnej dopravy. Mesto ponúka fascinujúce historické centrum s malebnými uličkami, gotickými kostolmi a námestiami. Navštívte slávnu Bahnhofstrasse, jednu z najdrahších nákupných ulíc na svete, alebo sa prejdite pozdĺž rieky Limmat a vychutnajte si pohľad na panorámu mesta s výhľadom na Alpy. Zürich je tiež centrom finančného sektora a sídlom mnohých múzeí a galérií, ako napríklad Kunsthaus a Švajčiarske národné múzeum. Hneď za mestom sa nachádza úchvatná švajčiarska príroda s možnosťami na pešiu turistiku, cyklistiku a v zime na lyžovanie.

 • Finančné a obchodné centrum
  Zürich je finančným centrom Švajčiarska s množstvom bánk a finančných inštitúcií.
 • Historické a kultúrne bohatstvo
  Historické centrum mesta je plné zachovalých stredovekých budov, kostolov a múzeí.
 • Prírodné krásy
  Mesto je obklopené krásnymi jazerami a lesmi, ktoré sú ideálne na outdoorové aktivity.

Tipy na výlety v Zürichu

 • Prechádzka po starom meste
  Objavte čaro starého Zürichu prechádzkou úzkymi uličkami s návštevou Grossmünsteru a Fraumünsteru.
 • Návšteva Zürišského jazera
  Užite si oddychový deň pri jazere Zürichsee, ktoré ponúka nádherný výhľad a možnosti na kúpanie, plachtenie alebo piknik.
 • Výlet na Uetliberg
  Vydajte sa na kopec Uetliberg, odkiaľ sa vám naskytne nádherný panoramatický výhľad na mesto a Alpy, najmä v zime je to obľúbené miesto na sánkovanie.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Zürich

Do Zürichu lietajú mnohé európske letecké spoločnosti vrátane Swiss International Air Lines, Lufthansa, British Airways a Air France. Priame lety zo Slovenska ponúka napríklad spoločnosť Swiss International Air Lines.

Zürich je ľahko dostupný letecky z väčšiny veľkých európskych miest vrátane Prahy. Letisko Zürich, hlavné medzinárodné letisko vo Švajčiarsku, poskytuje široký výber letov z celej Európy.

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Zürichu je letisko Zürich (Kloten Airport). Toto letisko je najväčšie vo Švajčiarsku a poskytuje rozsiahle služby pre medzinárodné aj vnútroštátne lety.

Počasie a podnebie v Zürichu

Zürich má mierne kontinentálne podnebie s chladnými, vlhkými zimami a teplými, väčšinou suchými letami. Zimné teploty sa často pohybujú okolo bodu mrazu, zatiaľ čo letné teploty sa pohybujú v priemere okolo 20 °C až 30 °C. V meste sa zvyčajne vyskytujú mierne zrážky počas celého roka. Najlepší čas na návštevu Zürichu je od neskorej jari do začiatku jesene, keď je počasie najpríjemnejšie.