Lety do Švédska

Letenky do Švédska

Švédsko s rozlohou 450 295 km² je treťou najväčšou krajinou Európskej únie. Nachádza sa na Škandinávskom polostrove a hraničí s Nórskom, Fínskom a s Dánskom ho spája Öresundský most. Má viac ako 10 miliónov obyvateľov, z ktorých väčšina žije v južnej časti krajiny. Úradným jazykom je švédčina a menou švédska koruna. Krajina je známa svojou vysokou životnou úrovňou, inovatívnym prístupom k dizajnu a hlbokou úctou k prírode. Pre mnohých ľudí je Švédsko synonymom severskej kultúry, svetlých letných nocí a tmavých zimných dní.

Prečo ísť do Švédska

Švédsko, krajina tisícich jazier, čarovných fjordov a rozprávkových lesov. Toto škandinávske kráľovstvo vás láka na objavovanie svojej bohatej histórie, kultúry a prírody. Od svetoznámych stredovekých miest až po severskú divočinu - Švédsko má rozhodne čo ponúknuť. Predstavte si prechádzku historickými ulicami Štokholmu, výlet loďou po miestnych fjordoch alebo pozorovanie polárnej žiary v severnom Laponsku, čo je zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete. Či už hľadáte dobrodružstvo alebo pokojné miesto na oddych, Švédsko je tou správnou voľbou.

Benátky severu

Štokholm, ktorý sa rozprestiera na 14 ostrovoch, je známy svojou históriou, architektúrou a kultúrnou scénou.

Príroda

Od pôsobivých fjordov po husté borovicové lesy a tajomnú krajinu Laponska - Švédsko je rajom milovníkov prírody.

Dizajn a inovácie

Švédsko je domovom svetoznámych značiek, ako sú IKEA, Volvo a Spotify. Je tiež rodiskom Alfreda Nobela.

Tipy na výlety v destinácii

Gotland

Tento malebný ostrov ponúka stredoveké mesto Visby, krásne pláže a fascinujúcu históriu. Ideálny na letný výlet.

Severné Laponsko

Navštívte tento historický región v zime a na vlastné oči uvidíte rozprávkovú polárnu žiaru.

Dánsky most Öresund

Pôsobivý most, ktorý spája Švédsko a Dánsko. Prečo navštíviť dve krajiny v jeden deň?

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Pravidelné lety do Švédska ponúkajú mnohí európski leteckí dopravcovia vrátane švédskej spoločnosti SAS, Ryanair, British Airways, Lufthansa, KLM a mnohých ďalších.

Letiská odkiaľ

Do Švédska sa lieta z mnohých európskych letísk vrátane londýnskeho Heathrow, parížskeho Charles de Gaulle, berlínskeho Tegelu a mnohých ďalších. Zo Slovenska sú priame lety z pražského letiska Václava Havla a ďalších miest.

Letiská kam

Hlavné letiská vo Švédsku sú Štokholm Arlanda, Göteborg Landvetter a Malmö. Existuje aj mnoho regionálnych letísk, ktoré obsluhujú miestne a medzinárodné lety.

Počasie a podnebie v destinácii

Švédsko má kontinentálne až subarktické podnebie v závislosti od zemepisnej šírky. Letá sú mierne s priemernými teplotami okolo 20 °C, zatiaľ čo zimy môžu byť veľmi chladné, najmä na severe, kde teploty často klesajú pod -20 °C. Vďaka svojej severnej polohe môže Švédsko v lete zažiť polárny deň a v zime polárnu noc.