Lety do Štokholmu

Letenky do Štokholmu

Štokholm s približne 975 000 obyvateľmi je nielen hlavným mestom Švédska, ale aj jeho najväčším mestom. Mesto ponúka bohatú zmes histórie, kultúry a moderného života a je známe svojím kompromisom medzi mestským ruchom a pokojom prírody. Štokholm má mierne podnebie s teplými, ale nie príliš horúcimi letami a chladnými, ale zvyčajne miernymi zimami. Vzhľadom na svoju polohu na severe má mesto dlhé letné dni a krátke zimné dni. Štokholm je tiež významným hospodárskym centrom so silným zameraním na technológie, inovácie a udržateľnosť.

Prečo ísť do Štokholmu

Štokholm, hlavné mesto Švédska, je známy tým, že sa rozprestiera na 14 nádherných ostrovoch obklopených modrou vodou a zelenými parkami. Toto historické mesto spája starobylé uličky a krásne stredoveké budovy vo štvrti Gamla Stan s modernou škandinávskou architektúrou a špičkovým dizajnom. Štokholm je tiež centrom švédskej kultúry a umenia s množstvom múzeí a galérií, ako napríklad Moderna Museet a Skansen, vôbec prvé múzeum pod holým nebom na svete. Mesto je známe svojou inovatívnou gastronómiou, priateľskou atmosférou a kvalitným životným štýlom. Návštevníci môžu na lodi preskúmať nádherné kanály na ostrovoch alebo sa ponoriť do bohatej histórie a kultúry tohto fascinujúceho škandinávskeho mesta.

Jedinečná poloha

Štokholm sa rozprestiera na 14 ostrovoch spojených sieťou mostov, čo mu dodáva jedinečný vzhľad a charakter.

História a kultúra

Gamla Stan, staré mesto Štokholmu, je plné historických pamiatok, katedrál a kráľovských palácov.

Dizajn a inovácie

Štokholm je známy svojím moderným dizajnom a inovatívnym prístupom k udržateľnosti a technológiám.

Tipy na výlety v destinácii

Navštívte mesto Gamla Stan

Krásna prechádzka starobylými uličkami, návšteva kráľovského paláca a nádherných kostolov.

Vasa

Pozrite si impozantnú vojnovú loď zo 17. storočia, ktorá je teraz hlavnou atrakciou tohto námorného múzea.

Plavba loďou po meste

Vydajte sa na plavbu loďou okolo štokholmského súostrovia a objavte malebné ostrovy a prírodné krásy.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Štokholmu lieta niekoľko európskych leteckých spoločností vrátane Scandinavian Airlines, Norwegian Air a Ryanair. Tieto letecké spoločnosti ponúkajú priame lety z rôznych európskych destinácií. České a iné letecké spoločnosti poskytujú pravidelné linky z Prahy do Štokholmu, niekedy s prestupmi v iných európskych mestách. Tieto spoje poskytujú dobré spojenie medzi Štokholmom a veľkými európskymi mestami.

Letisko odkiaľ

Priame lety do Štokholmu sú k dispozícii z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Berlína, Londýna, Paríža a Amsterdamu. Zo Slovenska ponúkajú letecké spoločnosti pravidelné lety do Štokholmu, čo zabezpečuje jednoduchý prístup pre českých cestujúcich.

Letisko kam

Hlavným letiskom v Štokholme je letisko Štokholm Arlanda, najväčšie letisko vo Švédsku. Letisko sa nachádza približne 40 km severne od centra mesta a je dobre prepojené s centrom Štokholmu vlakmi a autobusmi. Ďalšie menšie letiská ako Bromma, Skavsta a Västerås slúžia na nízkonákladové a vnútroštátne lety.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Štokholm má typické severské podnebie s miernymi, ale vlhkými letami a studenými, často zasneženými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 20 °C, zatiaľ čo zimné teploty môžu klesnúť až na -5 °C. Dni sú v lete dlhé s "bielymi nocami", keď slnko zapadá len nakrátko, a naopak, v zime sú dni krátke s obmedzeným denným svetlom. Najlepší čas na návštevu Štokholmu je od mája do septembra, keď je počasie najpríjemnejšie a mesto ožíva festivalmi a podujatiami.