Lety do Talianska

Letenky do Talianska

Taliansko má rozlohu 301 338 km² a žije v ňom približne 60 miliónov obyvateľov. Úradným jazykom je taliančina a menou euro. Krajina je rozdelená na 20 regiónov, z ktorých každý má svoju jedinečnú kultúru, kuchyňu a tradície. Taliansko obklopujú Ligúrske, Tyrhénske, Iónske a Jadranské more, ktoré ponúkajú rozmanité možnosti na dovolenku pri mori. Krajina je tiež známa svojimi historickými mestami, bohatým kultúrnym a umeleckým dedičstvom a obľúbenou kuchyňou. Či už vás zaujíma história, umenie, príroda alebo gastronómia, Taliansko vám vždy ponúkne niečo fascinujúce.

Prečo ísť do Talianska

Taliansko, krajina s bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a svetoznámou kuchyňou, je stálicou medzi turistickými skvostmi. V Taliansku nájdete nádhernú prírodu od zasnežených vrcholov Álp až po slnečné pobrežie Amalfi. Talianske mestá ako Rím, Benátky, Florencia a Miláno lákajú návštevníkov svojimi historickými pamiatkami, umením a jedinečnou romantickou atmosférou. Nenechajte si ujsť očarujúcu krajinu vína v Toskánsku, aktívnu dovolenku na Sicílii alebo oddych na plážach Sardínie. Taliansko je samozrejme zasľúbenou krajinou aj pre milovníkov dobrého jedla. V každom regióne na vás čakajú tradičné špeciality, kvalitné vína a autentická talianska atmosféra. Ak hľadáte lacné letenky do Talianska, potom ste na správnom mieste!

Staroveké pamiatky

Taliansko je domovom mnohých antických pamiatok vrátane majestátneho rímskeho Kolosea, skvostu antickej architektúry.

Renesančné umenie

Najmä Florencia je kolískou renesančného umenia a hostí diela umelcov ako Leonardo da Vinci a Michelangelo.

Výnimočná kuchyňa

Talianska kuchyňa je preslávená po celom svete. Pizza, cestoviny, zmrzlina a talianske vína sú synonymom kvality a tradičných chutí.

Tipy na výlety v destinácii

Výlet do Benátok

Preskúmajte jedinečné kanály a historické pamiatky tohto romantického mesta buď na gondole, alebo pešo.

Cinque Terre

Objavte päť malebných dediniek na ligúrskom pobreží, ktoré spájajú nádherné turistické chodníky vedúce malebnou krajinou.

Navštívte Vatikán

Nenechajte si ujsť návštevu Vatikánu, mestského štátu v krajine s najväčšími dielami katolíckeho umenia.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Taliansko je ľahko dostupné z väčšiny európskych krajín vrátane Českej republiky. Aer Lingus, Air France, Lufthansa, KLM, Swiss International Air Lines a British Airways patria medzi európske letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú pravidelné lety do rôznych talianskych miest. Zo Slovenska, konkrétne z Prahy, môžete využiť služby Českých aerolínií, ktoré ponúkajú priame lety do Ríma, Milána a Benátok. Spoločnosť Ryanair poskytuje veľmi cenovo dostupné lety do viacerých talianskych destinácií z rôznych miest Európy, vďaka čomu je Taliansko dostupné pre všetky finančné skupiny.

Letisko odkiaľ

Lety do Talianska sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Londýna, Paríža, Berlína a Madridu. Z českých letísk sa môžete dostať do rôznych miest v Taliansku priamym letom.

Letiská kam

Hlavnými vstupnými bodmi do Talianska sú letisko Leonardo da Vinci-Fiumicino v Ríme, letisko Malpensa v Miláne a letisko Marco Polo v Benátkach. Medzi ďalšie známe letiská patria letiská vo Florencii, Pise, Bologni a Neapole.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Taliansko má rozmanité podnebie, ktoré sa líši v závislosti od konkrétnej oblasti. Na severe krajiny v Alpách sú chladné zimy a mierne letá, ideálne na lyžiarsku sezónu. Stredné Taliansko, ako napríklad Toskánsko a Rím, sa môže pochváliť teplými, slnečnými letami a miernymi zimami, zatiaľ čo južné Taliansko a ostrovy ako Sicília ponúkajú horúce letá a miernejšie zimné mesiace s občasnými dažďami.