Letenky na Ukrajinu

Ukrajina má rozlohu viac ako 600 000 km² a žije na nej viac ako 40 miliónov obyvateľov. Hlavným jazykom je ukrajinčina, ale mnoho obyvateľov hovorí aj po rusky. Mena je ukrajinská hrivna. Krajina hraničí s viacerými krajinami vrátane Ruska, Bieloruska, Poľska, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Ukrajina je demokratický štát s bohatou históriou a kultúrou, ktorá bola v priebehu storočí ovplyvnená mnohými národmi a kultúrami.

ukrajina

Lacné letenky na Ukrajinu

Prečo ísť na Ukrajinu

 

Ukrajina, najväčšia krajina Európy, je klenotom plným kultúrneho bohatstva, nádhernej krajiny a pohostinných ľudí. Ukrajina spája moderný mestský život s bohatou históriou. Ukrajina má všetko, čo si turista môže priať - od horských masívov Karpát až po úchvatné pláže Čierneho mora. Historické mesto Ľvov zapísané na zozname UNESCO je ukážkou stredovekej architektúry, zatiaľ čo kyjevská katedrála svätej Sofie vás oslní svojou byzantskou krásou. Čiernomorské letoviská sú obľúbenou lacnou alternatívou dovolenky v balkánskych krajinách a pláže tu nenájdete preplnené turistami. Ak teda chcete počas dovolenky pri mori spoznať východoeurópsku históriu, Ukrajina je jasnou voľbou.

 • Černobyľ
  Miesto najväčšej jadrovej katastrofy v histórii, ktoré je dnes turistickou atrakciou s organizovanými prehliadkami.
 • Kyjev
  Hlavné mesto ponúka krásne kostoly, historické pamiatky a modernú umeleckú scénu.
 • Karpaty
  Obľúbené na treking, lyžovanie a spoznávanie tradičnej ukrajinskej kultúry v horských dedinách.

Tipy na výlety na Ukrajine

 • Odesa
  Prístavné mesto známe svojimi plážami a pamiatkami, ideálne na letný oddych.
 • Tunel lásky
  Prírodný tunel vytvorený stromami okolo železničnej trate, romantické miesto v blízkosti mesta Rivne.
 • Ploshcha Rynok v Ľvove
  Historické centrum Ľvova, kde nájdete múzeá, kaviarne a pôsobivú architektúru.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Ukrajinu

Najobľúbenejšou voľbou našich klientov sú lety z Prahy do Kyjeva. Bohužiaľ, letenky z Ostravy do Kyjeva a letenky z Brna do Kyjeva v súčasnosti nie sú v ponuke a žiadna letecká spoločnosť zatiaľ neoznámila spustenie letov na týchto linkách. Populárne sú aj lety z Viedne do Kyjeva. Môžete si však urobiť výlet aj do niektorého zo susedných hlavných miest a rezervovať si lety z Frankfurtu do Kyjeva, lety z Mníchova do Kyjeva alebo lety z Berlína do Kyjeva. Letieť môžete aj od našich poľských susedov. Stačí si rezervovať lety z Katovíc do Kyjeva alebo lety z Krakova do Kyjeva. Spojte dve mestá do jedného výletu, pozrite si aj mesto, z ktorého odlietate, výlet bude hneď zaujímavejší.

Lety na Ukrajinu sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Londýna, Paríža, Berlína, Viedne a mnohých ďalších. Najobľúbenejšie sú priame lety z českých miest, avšak vzdušný priestor Ukrajiny je v súčasnosti uzavretý.

Kyjev ponúka dve hlavné medzinárodné letiská: Boryspil a Žulyany. Medzi ďalšie hlavné letiská v krajine patria Ľvov, Odesa, Charkov a Dnipro, ktoré poskytujú širokú sieť možností pristátia v rôznych oblastiach Ukrajiny.

 

Počasie a podnebie na Ukrajine

Ukrajina má kontinentálne podnebie s chladnými zimami a teplými letami. Teploty môžu v zime klesnúť pod -10 °C, najmä vo vnútrozemí, zatiaľ čo v lete môžu vystúpiť až na 30 °C. Jar a jeseň sú mierne a predstavujú ideálne obdobie na návštevu.