Letenky do Kyjeva

Kyjev s takmer 3 miliónmi obyvateľov je nielen politickým, ale aj kultúrnym centrom Ukrajiny. Leží na oboch brehoch rieky Dneper a má mierne kontinentálne podnebie. História mesta siaha viac ako 1 400 rokov do minulosti, čo z neho robí jedno z najstarších miest vo východnej Európe. Kyjev je dôležitým vzdelávacím, vedeckým a priemyselným centrom Ukrajiny s mnohými univerzitami, múzeami a galériami. Vďaka svojej bohatej histórii a kultúrnym pamiatkam je obľúbeným cieľom turistov z celého sveta. Mesto ponúka aj bohatý nočný život, moderné nákupné centrá a tradičné ukrajinské trhy.

kyjev

Lacné letenky do Kyjeva

Prečo ísť do Kyjeva

Objavte krásy mesta na rieke Dneper. Nájdete tu bohémsku atmosféru, ale aj úžasné kultúrne pamiatky. Nechajte sa očariť krásou chrámu svätej Sofie, chrámu svätého Michala alebo chrámu svätého Andreja. Očarujúci je aj kláštorný komplex Kyjevsko-pečerská lavra, ktorý bol pre svoju krásu zapísaný na zoznam UNESCO. Prejdite sa po legendárnej ulici Andrijivskyj Uzviz, ktorá je známa aj ako "kyjevský Montmartre". Nad mestom sa týči monumentálny komunistický pamätník Matka vlasť, ktorý vám poskytne pohľad na Kyjev z vtáčej perspektívy. Návštevu Kyjeva potom môžete ukončiť na Námestí nezávislosti (Majdan), ktoré bolo svedkom veľkých protestov. Námestie odvtedy vyrástlo do krásy a môžete tu navštíviť nespočetné množstvo reštaurácií, kaviarní, obchodov a príjemných miest na posedenie. Nezabudnite ochutnať miestnu pochúťku vareniki (plnené tašky) a boršč.

 • Katedrála svätej Žofie
  Katedrála svätej Žofie je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jej zlaté kupoly tvoria dominantu Kyjeva.
 • Kyjevskopečerská lavra
  Tento historický komplex kláštorov a podzemných jaskýň je duchovným centrom pravoslávia a významným pútnickým miestom.
 • Námestie nezávislosti
  Miesto mnohých historických udalostí. Prechádzka po tomto námestí umožňuje nahliadnuť do modernej ukrajinskej histórie.

Tipy na výlety v Kyjeve

 • Matka rodiny
  Impozantná socha vznášajúca sa nad mestom ponúka úchvatný pohľad na Kyjev.
 • Múzeum Černobyľu
  Pre hlbšie pochopenie černobyľskej tragédie a jej vplyvu na Ukrajinu.
 • Nábrežie Obolon
  Pokojné miesto na prechádzku pozdĺž rieky Dneper s kaviarňami, barmi a nádherným výhľadom na rieku.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Kyjev

Pri ceste do Kyjeva si nezabudnite prestaviť hodinky o hodinu dopredu, leží v inom časovom pásme. Priamy let z Prahy trvá menej ako dve hodiny. Naši klienti si najčastejšie vyberajú let z Letiska Václava Havla v Prahe, kam môžete letieť so spoločnosťou Ukraine International Airlines. Ak si na odlet vyberiete letisko Viedeň, môžete si zvoliť leteckú spoločnosť Ryanair alebo Austrian Airlines. Letieť môžete aj z Nemecka. Napríklad z Frankfurtu môžete letieť so spoločnosťou Lufthansa, z Mníchova so spoločnosťou Lufthansa alebo Ukraine International Airlines a z Berlína so spoločnosťou Ryanair. Ak si vyberiete letisko v Poľsku, môžete letieť z Katovíc so spoločnosťou Ryanair alebo z Krakova so spoločnosťou Ryanair alebo Wizzair.

Najobľúbenejšou voľbou našich klientov sú lety z Prahy do Kyjeva. Bohužiaľ, letenky z Ostravy do Kyjeva a letenky z Brna do Kyjeva momentálne nie sú v ponuke a žiadna letecká spoločnosť neoznámila spustenie letov na týchto trasách. Populárne sú aj lety z Viedne do Kyjeva. Môžete si však urobiť výlet aj do niektorého zo susedných hlavných miest a rezervovať si lety z Frankfurtu do Kyjeva, lety z Mníchova do Kyjeva alebo lety z Berlína do Kyjeva. Letieť môžete aj od našich poľských susedov. Stačí si rezervovať lety z Katovíc do Kyjeva alebo lety z Krakova do Kyjeva. Spojte dve mestá do jedného výletu, pozrite si aj mesto, z ktorého odlietate, výlet bude hneď zaujímavejší.

V Kyjeve nájdete dve medzinárodné letiská. Väčšie letisko Boryspil, ktoré je tiež pomerne ďaleko od Kyjeva, a menšie letisko Zulyany, ktoré slúži najmä pre nízkonákladové letecké spoločnosti a vnútroštátne lety.

Letisko Kyjev Žuliany Ihora Sikorského sa využíva najmä na vnútroštátne lety a lety nízkonákladových leteckých spoločností. Letisko sa nachádza približne 8 km od Kyjeva. Letisko je domovom nízkonákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air. Do Kyjeva sa z letiska najlepšie dostanete verejnou dopravou. Môžete využiť miestne autobusy a električky. V pešej vzdialenosti od všetkých terminálov sa nachádza autobusová zastávka.

Medzinárodné letisko Boryspil Kyjev je najväčším letiskom na Ukrajine. Nachádza sa približne 30 kilometrov od Kyjeva. Na letisku sídli Ukraine International Airlines, národná letecká spoločnosť Ukrajiny. Najjednoduchšie sa z letiska dostanete vlakom, ktorý zastavuje priamo pred terminálom D. Cesta na kyjevskú hlavnú stanicu trvá približne 40 minút. Ak chcete byť v Kyjeve čo najrýchlejšie, použite SkyBus, ktorý zastavuje priamo pred terminálom D aj F. Cesta do Kyjeva trvá približne 20 až 50 minút v závislosti od toho, kde chcete v Kyjeve vystúpiť.

 

Počasie a podnebie v Kyjeve

Kyjev má mierne kontinentálne podnebie s teplými letami a chladnými zimami. Letá bývajú príjemne teplé s priemernými teplotami okolo 25 °C, čo je ideálne na prechádzky po meste a návštevu turistických atrakcií. Zimy môžu byť chladné s teplotami často pod bodom mrazu a občasným snežením, čo dodáva mestu očarujúcu atmosféru.

 

Ako kúpiť najlacnejšie letenky do Kyjeva?

Najlacnejšie letenky do Kyjeva si môžete vždy kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 3 500 - 6 000 korún. Ak si chcete kúpiť letenku naozaj lacno, môžete si počkať na akciové letenky, ktoré sa môžu pohybovať okolo 1 500 korún. Takéto lacné letenky sa väčšinou týkajú letov, ktoré si kúpite v dostatočnom predstihu a mimosezónnych letov. Výhodné letenky sú zvyčajne na nízkonákladové letecké spoločnosti. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Ceny leteniek si môžete kedykoľvek overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý v priebehu niekoľkých sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností podľa zadaných parametrov. Ak potrebujete pomôcť s výberom leteniek, môžete kontaktovať našich špecialistov alebo nám napísať na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach po celej Českej republike.

Kde nájdem aktuálne požiadavky na vstup na Ukrajinu?

Kyjev sa riadi vstupnými podmienkami platnými pre celú Ukrajinu. Pred kúpou letenky si overte, či spĺňate vstupné podmienky danej krajiny. Vzhľadom na prebiehajúcu pandémiu Covid-19 sa podmienky môžu rýchlo zmeniť. Sledujte aktuálne informácie na našej webovej stránke www.kammuzu.cz a na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí www.mzv.cz.

Akým spôsobom sa dá najrýchlejšie letieť do Kyjeva?

Chcete byť v Kyjeve čo najrýchlejšie bez zbytočných prestupov a čakania? Potom si vyberte priamy let z najbližšieho letiska. Či už si vyberiete let z Prahy alebo z letísk v susedných krajinách, na našej webovej stránke nájdete širokú ponuku letov. Čas letu z Prahy do Kyjeva je približne dve hodiny v závislosti od letiska, z ktorého letíte. V Kyjeve môžete byť za niekoľko hodín a vychutnať si nezameniteľnú atmosféru tohto krásneho mesta.

Ako si vybrať správnu letenku do Kyjeva?

Hľadáte európske mesto, do ktorého by ste mohli letieť na predĺžený víkend? Chcete si pozrieť pamiatky a užiť si úžasnú atmosféru? A to všetko za pár drobných? Potom je Kyjev to pravé mesto pre vás a musíte si rýchlo zaobstarať letenku! Výber letenky nie je zložitý. Do hlavného mesta Ukrajiny môžete letieť priamym letom z Prahy, ale aj z niektorých blízkych letísk v Nemecku alebo Poľsku. Skôr ako začnete vyberať letenku, dobre si premyslite, odkiaľ, kam a kedy chcete letieť. Či chcete cestovať naľahko len s malým batohom, alebo či budete potrebovať odbavenú batožinu. Ak hľadáte najlacnejšie letenky, začnite s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami. Ak chcete letieť s väčším komfortom, potom si na svoj let vyberte klasickú leteckú spoločnosť. Tak čo, viete? Potom to všetko zadajte do nášho jedinečného vyhľadávača najlacnejších letov, ktorý v priebehu niekoľkých sekúnd prehľadá viac ako 650 leteckých spoločností a pripraví vám ponuku na mieru. Letenky si môžete rezervovať online len na niekoľko kliknutí.