Letenky do Ľvova

Ľvov, ktorý sa často považuje za jedno z kultúrnych centier Ukrajiny, má bohatú históriu a rozmanitú architektúru. Toto mesto sa nachádza na západnej Ukrajine a je domovom viac ako 700 000 obyvateľov. Ľvov je známy svojou historickou architektúrou, ktorá odráža vplyvy mnohých kultúr a epoch vrátane rakúsko-uhorskej, poľskej a arménskej. Mesto má kontinentálne podnebie s chladnými zimami a miernymi letami. Medzi turistické atrakcie patrí množstvo historických kostolov, múzeí a divadiel. Ľvov je známy aj svojimi literárnymi a hudobnými festivalmi, ktoré priťahujú návštevníkov z celého sveta.

ľvov

Lacné letenky do Ľvova

Prečo ísť do Ľvova

Ľvov, perla západnej Ukrajiny, je mesto s bohatou históriou a kultúrou. Jeho historické centrum, zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, je plné malebných uličiek, nádherných námestí a impozantných budov z čias rakúsko-uhorskej monarchie. Ľvov je známy svojimi kaviarňami, ktoré pripomínajú starú Európu, a živou umeleckou scénou. Návštevníci si môžu prezrieť množstvo múzeí, divadiel a galérií, ktoré odhaľujú bohatú kultúru a históriu Ukrajiny. Mesto je známe aj svojimi kultúrnymi festivalmi, ktoré sa konajú počas celého roka a ponúkajú bohatý program hudby, divadla a výtvarného umenia.

 • Historické centrum
  Ľvov sa môže pochváliť zachovalým historickým centrom, ktoré oplýva architektonickými skvostami.
 • Kaviarenská kultúra
  Mesto je známe svojou jedinečnou kaviarenskou kultúrou, ktorá priťahuje milovníkov kávy a umenia.
 • Bohaté na kultúru a umenie
  Ľvov je centrom ukrajinskej kultúry a umenia s množstvom festivalov, múzeí a galérií.

Tipy na výlety vo Ľvove

 • Prechádzka starým mestom
  Objavte čaro Ľvova prechádzkou po jeho historickom centre s návštevou Vysokého hradu a námestia Rynok.
 • Návšteva Ličakovského cintorína
  Tento historický cintorín je miestom odpočinku mnohých významných osobností a ponúka pokojné prostredie na prechádzku.
 • Objavovanie ukrajinskej gastronómie
  Vychutnajte si tradičné ukrajinské jedlá v miestnych reštauráciách a vynikajúcu kávu v kaviarňach.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Ľvov

Do Ľvova lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Ukrainian Airlines, Lufthansa, LOT Polish Airlines a ďalších. Zo Slovenska do Ľvova lietajú napr. Medzinárodné letisko Ľvov, oficiálne známe ako Letisko Daniela Halického Ľvov, je hlavným letiskom obsluhujúcim mesto a región a ponúka vnútroštátne aj medzinárodné lety.

Lety do Ľvova sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Varšavy, Istanbulu a Frankfurtu.

Medzinárodné letisko Ľvov, známe aj ako letisko Daniela Halického Ľvov, je hlavným letiskom pre medzinárodné a vnútroštátne lety do Ľvova. Letisko sa nachádza približne 6 km od centra mesta a je moderne vybavené na vybavovanie medzinárodných a vnútroštátnych letov.

 

Počasie a podnebie vo Ľvove

Ľvov má kontinentálne podnebie s teplými, vlhkými letami a studenými, zasneženými zimami. Letá sú zvyčajne príjemné s priemernými teplotami okolo 20 °C, zatiaľ čo v zime môžu teploty klesnúť pod bod mrazu. Najlepší čas na návštevu Ľvova je od mája do septembra, keď je počasie najstabilnejšie a mesto ožíva množstvom festivalov a kultúrnych podujatí.