Letenky do Argentíny

Argentína sa rozprestiera na ploche viac ako 2,7 milióna km2. Hlavným mestom je Buenos Aires. Úradným jazykom je španielčina. Argentína je známa ako rodisko tanga, vývozca jedného z najlepších hovädzích steakov a tiež známeho vynikajúceho vína Malbec. Krajina je známa svojou láskou k futbalu a futbal sa tu považuje za národné dedičstvo. Argentína má veľmi rozmanitú prírodu, od andských hôr cez pampy až po Patagóniu s pôsobivými ľadovcami.

argentina

Lacné letenky do Argentíny

Prečo ísť do Argentíny

 

Argentína ponúka rozmanité zážitky - od andských hôr až po rozľahlé pláže na juhu. Hlavné mesto Buenos Aires je známe svojimi historickými štvrťami, jedinečnými freskami a tancom tango. Argentína je pomyselným hlavným mestom milovníkov steakov, najmä svetoznámeho argentínskeho hovädzieho mäsa. Ale samozrejme poteší aj tých, ktorí hľadajú oddychovú dovolenku pri mori.

 • Objavte Buenos Aires
  Preskúmajte živé hlavné mesto Argentíny Buenos Aires s jeho historickými štvrťami.
 • Navštívte vodopády Iguazú
  Navštívte ohromujúce vodopády Iguazú na hraniciach s Brazíliou.
 • Objavovanie Patagónie
  Región známy svojimi horskými vrcholmi a možnosťami na pešiu turistiku, treking a ekoturistiku.

Tipy na výlety v Argentíne

 • Buenos Aires
  Hlavné mesto Argentíny a najdôležitejší prístav krajiny leží na pobreží Atlantického oceánu. Pri návšteve mesta si nenechajte ujsť štvrte Retiro, Recoleta a Palermo plné parkov a múzeí, historické štvrte San Nicolás a Montserrat, námestie Plaza de Mayo s prezidentským palácom Casa Rosada, finančnú štvrť La City plnú obchodov, reštaurácií a významných kostolov alebo štvrť La Boca známu svojimi farebnými domami.
 • Córdoba
  Druhé najväčšie mesto Argentíny a moderná metropola s najstaršou zachovanou katedrálou v krajine.
 • Vodopády Iguazů
  Veľkolepé vodopády, ktoré z fotografií pozná celý svet, sa nachádzajú na hraniciach Argentíny a Brazílie.
 • Tierra del Fuego (Krajina Ohňa)
  Park chráni horské pásma, jazerá a pobrežné fjordy vytvorené dávnymi pohybmi ľadovcov a súčasťou provincie je aj najjužnejšie mesto sveta Ushuaia.
 • Los Glacieres
  Vysokohorskému národnému parku v Patagónii dominujú obrovské masy ľadu a zamrznuté jazerá.
 • Aconcagua
  Najvyššia hora Južnej Ameriky s výškou 6 959 m sa nachádza v provincii Mendoza.
 • Ischigualasto a Talampay
  Púštna oblasť na hranici pohoria Sierras Pampeanas, kde sa nachádza najkompletnejšia zbierka skamenelín z obdobia triasu (pred 245 - 208 miliónmi rokov).
 • Quebrada de Humahuaca
  Údolie medzi náhornou plošinou Ánd a sútokom riek Rio Grande a Rio Leone.
 • Panínsula Valdés
  Polostrov, ktorý je jednou z najdôležitejších morských rezervácií na svete.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Argentínu

Do Argentíny lieta niekoľko európskych dopravcov vrátane spoločností Lufthansa, Air France a British Airways. Pre priame lety však musíte cestovať mimo Českej republiky.

Zo Slovenska do Argentíny nelieta žiadny priamy let, takže si musíte vybrať buď prestup, alebo zamieriť do iného európskeho mesta s medzinárodným letiskom. Najčastejšie európske letiská pre prestupné lety do Argentíny sú Frankfurt, Paríž, Londýn, Madrid, Amsterdam a Rím. Z týchto letísk potom môžete pokračovať do Buenos Aires alebo iných argentínskych destinácií.

Medzinárodné lety do Argentíny pristávajú na dvoch hlavných medzinárodných letiskách v Buenos Aires, ktoré je hlavným cieľom väčšiny cestujúcich do tejto krajiny. Medzinárodné letisko Ministro Pistarini je hlavné medzinárodné letisko, ktoré prijíma diaľkové medzinárodné lety vrátane letov z Európy. Druhé letisko, Aeroparque Jorge Newbery, sa nachádza priamo na pláži, bližšie k centru Buenos Aires.

Počasie a podnebie v Argentíne

Severná Argentína má tropické podnebie s horúcimi letami. Oblasť okolo Buenos Aires má stredomorské podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami, čo z nej robí špičkovú turistickú destináciu. Andská oblasť na západe má alpské podnebie s chladnými teplotami. Patagónia na juhu má výrazné teplotné rozdiely medzi letom a zimou, pričom letá sú veľmi horúce a zimy mrazivé. Západná časť má suché púštne podnebie.