Letenky do Brazílie

Brazília, najväčší štát Južnej Ameriky, sa nachádza v strednej a východnej časti kontinentu. Hlavným mestom je Brasília, najväčším mestom je São Paulo. Úradným jazykom je portugalčina a menou je brazílsky real. Krajina je známa svojimi krásnymi plážami na pobreží Atlantického oceánu, rozsiahlym amazonským dažďovým pralesom. Brazília je známa svojou vášňou pre futbal a je domovom mnohých slávnych futbalistov. Má bohatú kultúru vrátane tradičných tancov, hudby a gastronómie. Známe sú brazílske bujaré pouličné karnevaly.

brazilia

Lacné letenky do Brazílie

Prečo ísť do Brazílie

Brazília vás očarí svojím temperamentom, úžasnými plážami a nedotknutou amazonskou prírodou. Krajina je známa svojimi ikonickými pamiatkami, z ktorých najznámejšia je určite socha Krista Spasiteľa v Riu de Janeiro, ale aj výletmi za pamiatkami z koloniálnej éry a skvelou zábavou v nefalšovaných brazílskych baroch. Ochutnajte grilovaný steak churrasco priamo od Brazílčanov a obľúbené pouličné jedlo acarajé z vyprážaných fazúľ. Ak budete mať príležitosť, pozrite si futbalový zápas miestnych tímov. Futbal je pre Brazílčanov takmer ako náboženstvo a atmosféra na zápasoch je úplne jedinečná.

 • Vhodné pre rodiny
  Brazília ponúka množstvo aktivít pre rodiny, ako sú plážové hry, vodné športy a návštevy zábavných parkov.
 • Pre dobrodruhov
  Na turistov túžiacich po adrenalíne čakajú amazonské dažďové pralesy a horolezecké výzvy v Andách.
 • Pre milovníkov kultúry
  Karneval v Riu, tradičné tance a nekonečná zábava v nočných kluboch lákajú milovníkov umenia, kultúry a mestského života.

Tipy na výlety v Brazílii

 • Rio de Janeiro
  Je centrom slávnych brazílskych karnevalov a jedinečných pláží, ktorým dominuje slávna Copacabana. Mesto je známe aj sochou Ježiša Vykupiteľa, ktorá sa týči nad mestom na hore Corcovado. Z Cukrovej homoľky (Pao de Acúcar) môžete vidieť Rio de Janeiro, kam až oko dovidí.
 • Karneval
  Zvyčajne sa koná vo februári v rytme temperamentnej samby a je to určite najväčšia párty, ktorú môžete v Brazílii navštíviť. Karneval, ktorý sa koná v Riu de Janeiro, je jedným z najväčších na svete.
 • São Paulo
  Je nielen najväčším mestom Brazílie, ale aj centrom financií, obchodu a umenia. Je to jedno z najprosperujúcejších miest v Latinskej Amerike. São Paulo patrí medzi desať najväčších metropol na svete a je tiež mestom prisťahovalcov. Mesto je rozdelené na etnické štvrte - Liberdade (ázijská), Bala Vista (talianska), Bom Retir (židovská) atď.
 • Vodopády Iguacu
  Nie sú to ani najdlhšie, ani najmohutnejšie vodopády na svete, napriek tomu sú označované za jedny z najkrajších. Vodopády Iguazu sa nachádzajú na argentínsko-brazílskych hraniciach. Vodopády pozostávajú z 270 jednotlivých vodopádov. Za videnie stojí aj vodopád La Garganta a Čertova chrbtica, ktorú tvorí roklina široká 150 m a dlhá približne 700 m.
 • Pantanal
  Táto prírodná rezervácia, ktorá sa nachádza na juhozápade štátu Matto Grosso, je súčasťou jedného z najväčších sladkovodných ekosystémov na svete. Je domovom stoviek druhov vtákov, riečnych vydier, jaguárov, púm, jeleňov, mravčiarov, opíc, anakondy, leguánov či krokodílov. Najlepší čas na návštevu Pantanalu je od apríla do októbra.
 • Amazonie
  Je to najväčší brazílsky štát, ktorý zaberá približne 56 % územia. Amazonský dažďový prales je známy aj ako "zelené pľúca planéty".

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Brazíliu

Do Brazílie lietajú najmä európski dopravcovia Lufthansa, British Airways a Air France. Ak túžite po luxuse a pohodlí, určite si vyberte lety od spoločnosti Emirates.

Do Brazílie sa dá v sezóne dostať priamym letom z pražského letiska, ide však skôr o sporadické lety. Počas celého roka do Brazílie lietajú priame lety z medzinárodných letísk vo Viedni a Frankfurte, ktoré sú najbližšie k Českej republike.

Letisko São Paulo-Guarulhos: je to najväčšie a najdôležitejšie medzinárodné letisko v Brazílii. São Paulo je dôležitým priemyselným a obchodným centrom, preto sem smeruje väčšina letov z Európy.

Letisko Rio de Janeiro-Galeão: Letisko Galeão je jedným z hlavných vstupných bodov pre turistov, ktorí chcú navštíviť Rio de Janeiro.

Letisko Brasília: Brasília, hlavné mesto Brazílie, má medzinárodné letisko, na ktoré smeruje veľké množstvo európskych letov.

Letisko Salvador: Letisko Salvador prijíma medzinárodné lety z rôznych európskych krajín.

Počasie a podnebie v Brazílii

Na severe Brazílie v amazonskej oblasti je vlhké a daždivé podnebie. Dažďový prales, ktorý tvorí veľkú časť Amazónie, má vysokú vlhkosť a značné množstvo zrážok. V Pantanale, najväčšej mokradi na svete, sa striedajú obdobia sucha a dažďov.

Na juhu Brazílie, v mestách ako São Paulo a Curitiba, je subtropické podnebie s teplejšími letami a chladnejšími zimami. Na severovýchode krajiny, v okolí mesta Salvador, je podnebie tropické a vlhké so stálymi teplotami počas celého roka.