Letenky do Ria de Janeiro

Rio de Janeiro, druhé najväčšie mesto Brazílie, má približne 6,7 milióna obyvateľov. Mesto sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Brazílie a je obklopené krásnymi horami a Atlantickým oceánom. Rio má tropické podnebie s horúcimi, vlhkými letami a miernymi zimami. Mesto je známe svojou rozmanitou kultúrou, ktorá odráža zmes afrických, portugalských a domorodých vplyvov. Rio je tiež dôležitým centrom obchodu, financií a cestovného ruchu v Brazílii.

rio-de-janeiro

Lacné letenky do Ria de Janeiro

Prečo ísť do Ria de Janeiro

 

Rio de Janeiro, často označované skratkou Rio, je jedno z najznámejších a najživších brazílskych miest, známe svojimi ikonickými plážami Copacabana a Ipanema, impozantnou sochou Krista Spasiteľa a bujarým karnevalom. Toto mesto obklopené úchvatnými horami a lesmi ponúka nádhernú kombináciu prírodných krás a pulzujúceho mestského života. V Riu sa nachádza aj slávna Cukrová homoľa (Pão de Açúcar) a národný park Tijuca. Mesto ponúka bohatú kultúru, od tancov samby a bossa novy až po bohatú gastronómiu. Rio je ideálne pre milovníkov pláží, prírody, kultúry a, samozrejme, pre tých, ktorí si chcú vychutnať skvelú atmosféru jedného z najslávnejších karnevalov na svete.

 • Ikonické pamiatky
  Socha Krista Spasiteľa na hore Corcovado a Pão de Açúcar sú svetoznámymi symbolmi mesta.
 • Slávne pláže
  Pláže ako Copacabana a Ipanema sú známe svojou živou atmosférou a krásou.
 • Karneval v Riu de Janeiro
  Jeden z najväčších a najznámejších karnevalov na svete, ktorý láka návštevníkov z celého sveta.

Tipy na výlety v Riu de Janeiro

 • Navštívte sochu Krista Spasiteľa
  Vydajte sa na vrchol hory Corcovado, odkiaľ je nádherný výhľad na mesto.
 • Relaxujte na plážach Copacabana a Ipanema
  Užívajte si slnko a more na týchto slávnych plážach plných hudby a zábavy.
 • Prejdite sa po Santa Teresa
  Navštívte malebnú historickú štvrť s úzkymi uličkami, kaviarňami a galériami.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Rio de Janeiro

Do Ria de Janeiro lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Air France, Lufthansa, British Airways a Iberia. Tieto letecké spoločnosti ponúkajú lety z veľkých európskych miest, často s prestupom vo svojich domovských centrách. Zo Slovenska sa do Ria de Janeiro priamo nelieta, ale cestujúci môžu využiť prestupy s medzipristátím v európskych mestách, ako sú Paríž, Frankfurt a Madrid. Brazílske národné letecké spoločnosti, ako napríklad LATAM Brasil, tiež ponúkajú spojenia z Európy do Ria de Janeiro.

Lety do Ria de Janeiro sú dostupné z mnohých európskych letísk vrátane Londýna, Paríža, Frankfurtu a Madridu. Zo Slovenska je možné cestovať s jedným alebo viacerými prípojmi, zvyčajne cez jedno z týchto hlavných európskych letísk.

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Ria je medzinárodné letisko Rio de Janeiro-Galeão. Toto letisko, známe aj ako letisko Antônio Carlos Jobim, je druhým najrušnejším letiskom v Brazílii a poskytuje širokú škálu služieb pre medzinárodných cestujúcich.

 

Počasie a podnebie v Riu de Janeiro

Rio de Janeiro má tropické podnebie s horúcimi, vlhkými letami a miernymi zimami. Priemerné letné teploty (december až marec) sa pohybujú od 25 °C do 30 °C, ale môžu byť aj vyššie. Zimné mesiace (jún až september) sú miernejšie s priemernými teplotami okolo 20 °C. Najlepší čas na návštevu Ria je na jar a na jeseň, keď je príjemné počasie a mesto nie je preplnené turistami.