Letenky do Čile

Čile, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Južnej Ameriky, je jedinečná krajina s rozmanitou prírodou a kultúrou. Hlavným mestom je Santiago, ktoré sa nachádza v centrálnej časti krajiny a je hospodárskym a kultúrnym centrom. Čile sa rozprestiera na ploche približne 756 000 km2 a z hľadiska tvaru je jednou z najdlhších krajín na svete. Má približne 19 miliónov obyvateľov.

Čile je známe svojou rozmanitou geografiou, ktorá zahŕňa púšte na severe, andské pohoria, ktoré sa tiahnu pozdĺž celého územia, nádherné jazerá a ľadovce v južnej Patagónii a rozsiahly pobrežný pás, ktorý sa tiahne pozdĺž Tichého oceánu.

cile

Lacné letenky do Čile

Prečo ísť do Čile

Čílska republika zaujme na prvý pohľad svojím atypickým tvarom, hornatým územím, ktoré sa rozprestiera v dĺžke štyri a pol tisíc kilometrov pozdĺž Tichého oceánu na západnej strane juhoamerického kontinentu. Ak obdivujete prírodu a jej kontrasty, ste na správnom mieste. Príroda však nie je všetko, čo Čile ponúka - obohaťte svoje chuťové poháriky čílskymi špecialitami, ako sú Empanadas, Curanto (s mäkkýšmi), Pastel de Choclo (domorodý pastiersky koláč), Caldillo de Congrio (morský úhor) alebo Chupe (krémový rybí guláš).

 • Novodobá história
  Jej vplyv možno nájsť nielen v múzeách, ale aj na uliciach.
 • Jedinečná geografia.
 • Pláže
  Čile je jednou z najdlhších krajín na svete a prakticky celú západnú hranicu obmývajú vyhriate vody Tichého oceánu.

Tipy na výlety v Čile

 • Santiago de Chile
  Hlavné a najväčšie mesto Čile, ktoré sa nachádza na úpätí Ánd. Vďaka jeho polohe môžete ráno lyžovať a popoludní vyraziť na pláž. Santiago je tiež hlavným finančným centrom Latinskej Ameriky. V meste vás zaujme prezidentský palác La Moneda, námestie Plaza de Armas s katedrálou Catedral Metropolitana, radnica, palác Real Audiencia alebo moderné výškové budovy Titanium La Portada či Gran Torre Costanera.
 • Lauca
  Národný park je domovom mnohých zvierat, endemitov a viac ako 150 druhov vtákov.
 • El Gigante de Atacama
  Najväčšiu humanoidnú postavu, vysokú 86 m a zaberajúcu plochu približne 3 000 m2, nájdete severovýchodne od mesta Iquique.
 • Torres del Paine
  Národný park je charakteristický svojimi špicatými žulovými vežami, rovinami bičovanými teplými vetrami a zasneženými vrcholmi Ánd.
 • El Tatio
  Najvyššie položené gejzírové polia vo výške 4 320 m n. m.
 • Veselý Ostrov
  Gigantické sochy z dielne polynézskej kultúry pochádzajúce z 10. - 16. storočia, ktoré sa nachádzajú v parku Rapa Nui.
 • Humberstone a Santa Laura
  V Humberstone a Santa Laure nájdete približne 20 malých ľadových baní, ktoré sa nachádzajú v najsuchšej púšti na svete.

 

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Čile

Z Európy do Čile lietajú spoločnosti Lufthansa, British Airways a Air France, a to najmä z veľkých miest.

Zo Slovenska nie sú priame lety do Čile, preto si musíte zvoliť prestupný let alebo si vybrať odlet z iného európskeho letiska, ktoré obsluhuje Čile priamymi letmi. Najbližšie sa nachádza vo Frankfurte.

Medzinárodné lety do Čile pristávajú na hlavnom medzinárodnom letisku Aeropuerto Internacional Comodoro Arturo Merino Benítez a nachádza sa približne 15 km od centra Santiaga, hlavného mesta Čile.

 

Počasie a podnebie v Čile

V centrálnej časti Čile vrátane hlavného mesta Santiago prevláda stredomorské podnebie. Patria sem mierne zimy a teplé letá s pravidelnými zrážkami hlavne v zimných mesiacoch. Juh Čile má chladnejšie teploty a viac zrážok počas celého roka. Na východe je Čile oddelené od Argentíny pohorím Andy. Tu sa vyskytujú extrémne klimatické podmienky s nízkymi teplotami a bohatými zrážkami, ktoré môžu byť vo vyšších oblastiach spojené so snehom.