Letenky do Kolumbie

Kolumbia je štvrtou najväčšou krajinou Južnej Ameriky a má približne 50 miliónov obyvateľov. Ponúka rozmanitú krajinu, ktorá zahŕňa andské pohoria, tichomorské a karibské pobrežie, amazonský dažďový prales a rozsiahle planiny Llanos. Kolumbia má bohatú históriu, ktorá bola ovplyvnená domorodými kultúrami aj španielskou kolonizáciou. Kolumbijské hospodárstvo je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich v Latinskej Amerike s dôrazom na priemysel, poľnohospodárstvo a cestovný ruch. Krajina je tiež jedným z najväčších svetových producentov kávy, kvetov, smaragdov a uhlia. Podnebie sa v jednotlivých regiónoch líši, od tropického na pobreží a v nížinách až po chladnejšie v horách. V Kolumbii sa nachádza niekoľko pamiatok zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO vrátane historického centra Cartageny, archeologického parku San Agustín a parku kávovej kultúrnej krajiny.

kolumbia

Lacné letenky do Kolumbie

Prečo ísť do Kolumbie

 

Kolumbia, krajina ležiaca na severe Južnej Ameriky, je fascinujúcou destináciou plnou kontrastov - od nádherných karibských pláží po majestátne Andy, od moderných metropol po starobylé indiánske ruiny. Kolumbia ponúka bohatú históriu a kultúru, úchvatnú prírodu a mimoriadne priateľských a pohostinných ľudí. Mesto Medellín je známe svojím kvetinovým festivalom, zatiaľ čo hlavné mesto Bogota očarí svojou živou kultúrou a históriou. Karibské pobrežie láka milovníkov slnka a mora, zatiaľ čo historické mesto Cartagena je vďaka zachovalým koloniálnym budovám nezabudnuteľným zážitkom. Kolumbia je tiež rajom pre milovníkov prírody, pretože národné parky Tayrona a Amazonka ponúkajú niečo pre každého dobrodruha, ktorý chce niečo preskúmať.

 • Krásna príroda
  Od amazonského dažďového pralesa až po karibské pláže - Kolumbia má rozmanitú prírodu, ktorá osloví každého cestovateľa.
 • Bohatá kultúra
  Kolumbia je známa svojou živou kultúrou, hudbou salsa a cumbia a tradičnými festivalmi a oslavami.
 • Kulinárske špeciality
  Kolumbijská kuchyňa je zmesou domorodých, afrických a španielskych vplyvov a ponúka rozmanité a chutné jedlá.

Tipy na výlety v Kolumbii

 • Navštívte Cartagenu
  Objavte očarujúcu atmosféru tohto historického mesta s farebnými uličkami a bohatou históriou.
 • Prehliadka Medellínu
  Preskúmajte mesto, ktoré sa z nebezpečného miesta zmenilo na kreatívne a pulzujúce kultúrne centrum.
 • Dobrodružstvo v Amazónii
  Vydajte sa na expedíciu do amazonského dažďového pralesa a objavte jeho tajomstvá a ohromujúcu biodiverzitu.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Kolumbiu

Do Kolumbie lietajú rôzne európske letecké spoločnosti - Iberia, Air France, Lufthansa a KLM - ktoré ponúkajú priame lety z veľkých európskych miest, ako sú Madrid, Paríž, Frankfurt a Amsterdam. Zo Slovenska priame lety do Kolumbie neexistujú, ale cestujúci môžu využiť prestupy s prípojmi v európskych dopravných uzloch alebo v iných krajinách Latinskej Ameriky.

Z Európy do Kolumbie premáva mnoho leteckých spojení, najmä z Madridu, Paríža, Frankfurtu a Amsterdamu. Zo Slovenska je možné cestovať do Kolumbie s prestupmi, čo umožňuje flexibilné plánovanie cesty.

Hlavným medzinárodným letiskom v Kolumbii je medzinárodné letisko El Dorado v Bogote, ktoré je najväčším letiskom v krajine a slúži ako hlavný vstupný bod pre zahraničných cestujúcich. Medzi ďalšie dôležité letiská patria José María Córdova v Medellíne a Rafael Núñez v Cartagene.

 

Počasie a podnebie v Kolumbii

Kolumbia ponúka rozmanité podnebie, ktoré sa líši v závislosti od zemepisnej polohy a nadmorskej výšky. Na pobreží a v nížinách prevládajú tropické podmienky s vysokými teplotami a vlhkosťou počas celého roka. V Andách je chladnejšie s veľkými rozdielmi medzi dennými a nočnými teplotami. Obdobie sucha zvyčajne trvá od decembra do marca a od júla do augusta, zatiaľ čo obdobie dažďov je od apríla do júna a od septembra do novembra.