Letenky do Peru

Peru sa nachádza na západnom pobreží Južnej Ameriky. Jeho hlavným mestom je Lima, ktorá je zároveň najväčším mestom v krajine. Peru má rozlohu približne 1,28 milióna km2 a žije v ňom viac ako 32 miliónov ľudí. Hlavným jazykom je španielčina, ale mnohí obyvatelia hovoria aj domorodými jazykmi, ako sú kečua a aymara.

peru

Lacné letenky do Peru

Prečo ísť do Peru

 

Peruánska republika láka návštevníkov nielen svojou fascinujúcou históriou, ktorá siaha až do obdobia 4 000 rokov pred naším letopočtom, ale aj rozmanitou prírodou, ktorú tvoria nížiny na pobreží Tichého oceánu, vrcholy Ánd a tropické pralesy Amazonky. Poteší vás aj miestna kuchyňa. Medzi typické jedlá patrí cuy (pečené morča) a ceviche (marinovaná ryba), ktoré môžete zapiť piscom, vínnym destilátom.

 • Ruiny Inkov
  V Peru pred stovkami rokov prekvitala ríša Inkov. Starobylé ruiny ich miest priťahujú do Peru každoročne státisíce turistov, ktorí vylepšujú rozpočet na renováciu.
 • Expedície
  Pre mnohých turistov je táto činnosť zážitkom na celý život v Peru.
 • Prehliadka pamiatok.

Tipy na výlety v Peru

 • Lima
  Je hlavným mestom Peru a nájdete tu množstvo zaujímavých múzeí, napríklad Múzeum španielskej inkvizície, Múzeum Rafaela Lareca Herrera, Múzeum národa, katakomby kláštora San Francisco alebo sídlo Inkov Pachacámac. Centrum mesta v mnohom pripomína európske hlavné mestá.
 • Cusco
  Východiskový bod pre výlety na Machu Picchu a do národného parku Manú. Ako bývalé hlavné mesto Peru ponúka Cusco aj množstvo pamiatok, napríklad Qoricancha, Plaza de Armas, Sacshuayman, ulicu Huatan Rumiyoc a umeleckú štvrť San Blas.
 • Machu Picchu
  Jedna z najvýznamnejších pamiatok v Peru. Ruiny kultového mesta Inkov sa nachádzajú na horskom sedle nad riekou Urubamba v nadmorskej výške 2 430 metrov. Inkovia začali mesto stavať okolo roku 1430. Machu Picchu je od roku 2007 jedným z nových siedmich divov sveta.
 • Jezero Titicaca
  Jazero Titicaca, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Puno, je najvyššie položeným splavným jazerom na svete a druhým najväčším jazerom v Južnej Amerike. Podľa legendy sa na jazere narodil prvý Inka. Na jazere Titicaca sa nachádza niekoľko ostrovov, medzi najzaujímavejšie patrí skupina ostrovov La Isla de Uros, ktoré sú vytvorené zo slamy.

 

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Peru

Medzi európskych dopravcov, ktorí lietajú do Peru, patria Air France, British airways a Lufthansa, ako aj nízkonákladoví dopravcovia Ryanair, WizzAir a easyJet.

Z českých letísk nie sú priame lety do Peru, lety z Prahy sa musia prestupovať v Madride. Pre priame lety sa odporúča zvoliť iné európske letiská, najbližšie sú vo Frankfurte a Paríži.

Medzinárodné lety pristávajú v hlavnom meste Lima na letisku Aeropuerto Internacional Jorge Chávez. Letisko sa nachádza priamo v meste len niekoľko kilometrov od centra.

Počasie a podnebie v Peru

Počasie v Peru je rôznorodé. Pobrežné oblasti majú subtropické až tropické podnebie s horúcimi letami a miernejšími daždivými zimami. Horské oblasti sú chladné a suché. Čím ďalej do vnútrozemia smerujete, tým viac dažďa môžete očakávať. Východ krajiny tvoria dažďové pralesy s extrémnou vlhkosťou a zrážkami takmer po celý rok.