Najlacnejšie okolo sveta

Země: Veľká Británia, USA, Nový Zéland, Austrália, Singapur, Srí Lanka, SAE

Cena: 3 325 € Kč/osoba (cena závisí na aktuálnom kurze Eura)

Trasa: Praha, Londýn, Los Angeles, Rarogonga, Auckland, Sydney, Sinpagur, Colombo, Dubaj, Praha

Vydajte sa na cestu okolo sveta. Užite si hviezdny Hollywood (Los Angeles), spoznajte pravú prírodnú krásu (Auckland), predbehnite klokana (Sydney), okúste ázijskú pohostinnosť (Singapur), zažite všetky naj (Dubaj). Preleťte s nami celý svet!

Trasa letu:

Praha - Londýn - Los Angeles - Auckland - Sydney - Singapur - Colombo - Dubaj - Praha

Prerušenie cesty nad 24 hodín (stopover):

Los Angeles
Auckland
Sydney
Singapur
Colombo
Dubaj

 

Odhadované náklady letenky okolo sveta od STUDENT AGENCY sú 3 325 €/osoba vrátane všetkých poplatkov (cena závisí na aktuálnom kurze Eura).

Pre kalkuláciu kontaktujte našich špecialistov: letenky@studentagency.sk, tel: 0800 121 121.

Orientačné ceny (1 osoba v dvojlôžkovej izbe na 1 noc):

Los Angeles - hotel Howard Johnson Los Angeles 3* za 27 €
Auckland - hotel Mercure 3* za 42 €
Sydney - hotel Sleep Express Motel 3* za 35 €
Singapur - hotel Value Thomson 3* za 33 €
Colombo - hotel Silvikris Villa 3* za 31 €
Dubaj - hotel Citymax Bur Dubai 3* za 47 €

Ceny závisia na aktuálnom kurze Eura.

Pre viac informácií kontaktujte našich predajcov na bezplatnej infolinke 0800 121 121.

Los Angeles

Los Angeles - "mesto anjelov" bolo založené v roku 1781 Španielmi a od roku 1848 sa stalo súčasťou USA, štátu California. Jednou z častí Los Angeles je najbohatšia štvrť Beverly Hills, továreň na sny - Hollywood, môžete sa prejsť po chodníku slávy - Hollywood Boulevarde, navštíviť losangeleskú radnicu, Disneyland alebo se osviežiť v Griffith či Exposition parku.

 

Auckland

Aucklad je najväčším mestom Nového Zélandu, rozkladá sa na 36 vyhasnutých sopkách a nie nadarmo je nazývané mestom plachiet, leží medzi brehmi prístavov Waitemata a Manukau. V strede mesta vyčnieva Sky Tower - najvyššia budova južnej pologule, z ktorej je vidieť na celé mesto a blízke okolie. V prístave nájdete námorné múzeum Hobsona Wharfa a za návštevu stojí tiež Aucklandské historické múzeum alebo Vodný svet Kelly Tarlton s atrakciou "Stretnutie s Antarktídou". Celé mesto je posiate parkmi - napr. Albert park alebo Auckland Domain park.
V okolí Aucklandu je možné navštíviť aj rôzne ostrovy ako Rangitoto Island, Motutapu Island, Motuihe Island, Waiheke Island alebo Great Barrier Island či národné parky, ktorými je Auckland obklopený.

 

Sydney

Sydney je najväčším austrálskym mestom, ktoré je postavené okolo jedného z najkrajších prístavov sveta. Mesto je preslávené predovšetkým Sydney Opera House, mostom Harbour Bridge a tiež svojou historickou časťou, ktorá sa rozkladá v The Rocks a Paddingtone.
V meste nájdete Sydney Aquarium, botanickú záhradu, Čínsku štvrť s okúzľujúcou Čínskou záhradou, múzeum námorníctva, olympijský areál alebo kino Imax Cinema s najväčším premietacím plátnom na svete. V Sydney a jeho okolí je množstvo známych pláží ako Manly, Bondi alebo Watsons Bay.

 

Singapur

Singapur je mestský štát v juhovýchodnej Ázii. Mesto je možné rozdeliť na niekoľko častí, ktoré určite nevynechajte: Koloniálna časť mesta, kde sa nachádza budova Najvyššieho súdu, radnica a Singapurské múzeum umenia; Chinatown, najmalebnejšia časť mesta - určite vás zaujmú staré kupecké domy v úzkych uličkách; Rieka Singapur - po rieke jazdia malé výletné lodičky, od rieky je vidieť Rafflesovu sochu a Merliona chrliaceho vodu (symbol Singapuru); Little India - tu nájdete Chrám tisícich svetiel, kde je umiestnená 15 m vysoká socha Buddhu, trh Zhujiao Centre, kde si môžete nakúpiť korenie od výmyslu sveta alebo si nechať vyveštiť budúcnosť; Arab Street, kde nájdete staré obchodíky s malajským a indonézskym tovarom a tiež najväčšiu mešitu v Singapure - Sulátnovu mešitu, okolie Orchard Road - je zóna veľkých hotelov a rušných obchodných centier, ale sú tu aj krásne staré kupecké domy a domy z koloniálneho obdobia, kde žije singapurská šľachta, Prezidentský palác Istana alebo hinduistický chrám Chettiar; štvrť Jurong - leží tu Haw Par Villa a známy Vtáčí park, kde žije viac ako 8 000 vtákov; Sentosa je ostrov patriaci k Singapuru, ktorý je miestom kultúry a zábavy - sú tu najkrajšie pláže na kúpanie, múzeum Images of Singapore a Underwater World. Singapur je plný rôznych parkov, ktoré stoja za to vidieť, a nezabudnite na zoologickú záhradu, kde po zatváracej dobe začína nočné safari.

 

Dubaj

„Perla zálivu“ sa rozkladá v chránenej prírodnej časti pobrežia a je arabskou verziou Hong Kongu, preto tu nájdete vysoké mrakodrapy, honosné domy a vznešené triedy plné zelene. Dubaj sa skladá z dvoch častí: Bur Dubai a Deira, oddelených hlbokou zátokou. Bur Dubai je oblasťou starobylých stavieb, pôsobivých alejí a trhovísk. Populárne je trhvisko Sikket-El-Kheil, múzeum v pevnosti Al-Fahidi z 19.storočia a múzeum zamerané na ťažbu ropy v budove šejka Saeeda. Deira je moderná časť mesta, kozmopolitná a malebná štvrť s veľkým počtom prekrásnych záhrad a prvotriednych obchodov, od butikov západného štýlu až po starobylé trhoviská, kde je možné nakúpiť parfémy, oblečenie, starožitnosti, remeselnícke výrobky a šperky. Obzvlášť pôsobivé je trhovisko Zlatý súk, kam vraj jazdia nakupovať všetci významní klenotníci sveta. Sú tu ale predovšetkým moderné obchody, koho zaujímajú obchodíky so starobylou atmosférou, musí sa vydať do Abu Dhabi. Okolie mesta ponúka mnoho príležitostí športového vyžitia. Môžete tu jazdiť na vodných lyžiach, potápať sa alebo sa plaviť na jachte. Športový komplex Jebel Ali je centrom golfu, ale nájdete tu aj priezračné jazerá plné japonských rybiek. V Dubaji sa nachádza tiež jediný krytý lyžiarsky areál na Strednom Východe, v obrovskom nákupnom centre Mall of the Emirates. Na ploche 223 000 m² je pripravených viac než 400 obchodov, vyše 50 barov a reštaurácií, multikino, zábavný park a päťhviezdičkový hotel Kempinski s kapacitou 900 izieb. V Dubaji stojí tiež svojho času nadrahší hotel sveta Burj al-Arab v tvare lodnej plachty.

 

Colombo

Colombo je fascinujúcim mestom ležiacim na západnom pobreží Srí Lanky, kde sa mieša minulosť s prítomnosťu. Je najväčším mestom na Srí Lanke. Má asi milión obyvateľov. Stalo sa politickým, kultúrnym a ekonomickým strediskom života na ostrove.  V súčasnosti je komerčným centrom celej Srí Lanky, sú tu umiestnené veľké hotely, hlavné kancelárie rôznych dôležitých firiem, mnoho najlepších obchodov, kancelárie leteckých spoločností a banky. Nájdete tu mnoho reštaurácií aj pouličných predajcov.  Zaujímavosťou je „clock tower" - hodinová veža na ulici Chatham St a Janadhipathi Mawatha, ktorá je stará 140 rokov a slúžila ako maják pre blížiace sa lode. Queen´s House je prezidentskou rezidenciou a je preto obklopená vojakmi a pracovníkmi bezpečnostnej služby. Na ulici Marine Drive stojí obrovská socha - Buddha Jayanthi, ktorej podstavec je umiestnený 20 m hlboko v zemi, a je orientačným bodom pre prichádzajúce lode. Južne od prístavu sa nachádza Galle Face Green park s obrovskou trávnatou plochou. Najrušnejšie tu je cez víkendy, keď prichádzajú tisícky ľudí, aby tu usporiadali piknik alebo sa prechádzali po pobreží.