Letenky na Havaj

Havaj, americký štát, je roztrúsené súostrovie v Tichom oceáne. Patria k nim stovky ostrovov rozprestierajúcich sa na ploche takmer 2 500 km. Hlavnými ostrovmi sú Ni'ihau, Kauai, Oahu, Molokai, Lanai, Kahoolawe, Maui a Havaj (často označovaný ako Veľký ostrov). Havaj má tropické podnebie s celoročne miernymi teplotami a je známy svojou rozmanitou krajinou, ktorá zahŕňa pláže, sopečné vrcholy a husté dažďové pralesy. Ostrovy sú tiež domovom bohatej domorodej kultúry s historickým významom.

havaj

Lacné letenky na Havaj

Prečo ísť na Havaj

Havaj, americký štát v Tichom oceáne na Osamelých ostrovoch, je známy svojimi nádhernými plážami, exotickou krajinou a bohatou domorodou kultúrou. Každý z hlavných ostrovov - Oahu, Maui, Kauai a Big Island - ponúka jedinečné zážitky, od surfovania na legendárnych vlnách Waikiki až po pozorovanie sopiek na Big Islande. Navštívte druhú vojnovú americkú základňu v Pearl Harbor, preskúmajte nádherné vodopády a tropické lesy alebo si vychutnajte havajskú kultúru na luau. Havaj je tiež domovom jedinečného ekosystému, ktorý je rajom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Ak vás teda láka objavovanie, vydajte sa do džungle za starobylými chrámami.

 • Neuveriteľné pláže
  Havaj ponúka jedny z najkrajších pláží na svete vrátane slávnej Waikiki a nekonečných pláží na Maui.
 • Jedinečná kultúra
  Havajská kultúra je bohatou zmesou pôvodných tradícií a moderných amerických vplyvov, známa tancom hula a tónmi ukulele.
 • Prírodné krásy
  Sopky, tropické lesy, vodopády a úchvatný podmorský svet robia z Havaja skutočný raj pre milovníkov prírody.

Tipy na výlety na Havaji

 • Národný park Volcano
  Preskúmajte hrozivé aktívne sopky a pozorujte lávové prúdy na Veľkom ostrove.
 • Na pobreží Kauai Pali
  Jeden z najúchvatnejších prírodných divov na svete s veľkolepými útesmi a zátokami.
 • Pearl Harbor
  Navštívte túto základňu na ostrove Oahu, ktorá je dôležitým miestom americkej histórie.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Havaj

Hoci priame lety z Európy na Havaj nie sú až také bežné, niekoľko veľkých európskych leteckých spoločností ponúka lety s jedným alebo viacerými prestupmi. Spoločnosti ako British Airways, Lufthansa, Air France a KLM ponúkajú spojenia na Havaj cez svojich amerických partnerov, zvyčajne s prestupmi vo veľkých amerických mestách, ako sú Los Angeles, San Francisco alebo New York. Vďaka týmto spojeniam je cestovanie na Havaj z Európy cenovo dostupnejšie, aj keď s dlhším časom letu.

Z Európy vrátane Českej republiky je možné cestovať na Havaj s prípojmi, pričom najčastejšie trasy vedú cez hlavné letiská v USA. Lety z Prahy zvyčajne zahŕňajú medzipristátie v niektorom z európskych alebo amerických hlavných miest.

Hlavným vstupným bodom na Havaj je medzinárodné letisko Honolulu na ostrove Oahu. Ďalšie medzinárodné letiská sa nachádzajú na niektorých ďalších hlavných ostrovoch vrátane letísk Kahului na ostrove Maui, Lihue na ostrove Kauai a Kona na ostrove Big Island.

Počasie a podnebie na Havaji

Havaj má tropické, ale zároveň mierne podnebie vďaka stálym morským vetrom, ktoré ostrovy ochladzujú. Teploty sú príjemné po celý rok, v priemere okolo 25-30 °C. Zrážky sa líšia v závislosti od lokality a ročného obdobia, pričom najviac zrážok spadne v zimných mesiacoch. V letných mesiacoch sú ostrovy suché a slnečné, čo je ideálne na dovolenku na pláži a vodné športy.