Letenky do Toronta

Toronto, hlavné mesto provincie Ontário a najľudnatejšie mesto Kanady, je kozmopolitná metropola s bohatou históriou a rozmanitou kultúrou. S viac ako 2,7 milióna obyvateľov a viac ako 6 miliónmi obyvateľov v oblasti Veľkého Toronta je jedným z najväčších miest v Severnej Amerike. Mesto je tiež známe ako jedno z najbezpečnejších na svete a často sa označuje ako "New York severu".

toronto

Lacné letenky do Toronta

Prečo ísť do Toronta

Toronto, najľudnatejšie mesto Kanady, je atraktívnou a rušnou destináciou pre milovníkov mestskej turistiky. Vďaka svojej polohe je dostupné letecky v priebehu niekoľkých hodín, čo z neho robí ideálne miesto na spoznávanie Kanady. Toronto však nie je len východiskovým bodom pre vaše ďalšie dobrodružstvo. Je to fascinujúce mesto, ktoré stojí za návštevu samo o sebe.

Jednou z jeho najvýraznejších ikon je veža CN Tower, ktorá ponúka úchvatný výhľad na mesto a jeho okolie. Dobrodružní cestovatelia môžu vyskúšať EdgeWalk, 360-metrovú prechádzku po stenách budovy, ktorá je zážitkom, aký sa dá zažiť len raz za život.

Toronto je tiež známe svojou zmesou kultúr, na jednej ulici sa míňa takmer celý svet, od francúzskych reštaurácií cez juhoafrické bistrá a írske puby až po kórejské grily a španielske bary. Folklórny kolorit sa odráža v miestnom živote a Toronťania sú vďaka tomu veľmi otvorení voči turistom.

Takže netreba čakať, vyberte si u nás letenky na mieru a vzlietnite do oblakov!

 • Pub crawl
  V Toronte sú pub crawls skvelou príležitosťou spoznať miestne rozmanité krčmy a bary, ako aj nadviazať nové priateľstvá.
 • Historické centrum mesta
  Toronto je síce hypermoderná metropola, ale zachovalá štvrť Distillery District vám umožní nahliadnuť do jej koloniálnej minulosti.
 • Architektonické ikony
  Veža CN Tower a množstvo moderných a historických budov robia z Toronta jedinečné a vizuálne príťažlivé mesto.

Tipy na výlety v Toronte

 • CN Tower
  CN Tower je ikonická veža v Toronte, ktorá ponúka úchvatný panoramatický výhľad na mesto a adrenalínovú prechádzku EdgeWalk po jej sklenených stenách.
 • Kráľovské múzeum Ontária
  Rozsiahle múzeum, v ktorom sa nachádzajú bohaté zbierky umenia, histórie, prírodných vied a kultúry vrátane fascinujúcich exponátov, ako sú egyptské múmie a fosílie dinosaurov.
 • Distillery district
  "Distillery District" je historická štvrť Toronta, známa svojimi kamennými budovami a umeleckými galériami, ktoré vás prenesú do dávnych čias.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Toronto

Z Prahy môžete letieť so spoločnosťami Air Canada, United Airlines alebo Swiss Airlines. Ak sa rozhodnete odletieť z Viedne, môžete letieť priamo s Burssels Airlines alebo Lufthansou s prestupom s Turkish Airlines. Ak letíte z Budapešti, môžete letieť s Air Canada alebo United Airlines. Z Berlína môžete letieť s Korean Air, Icelandair, Air Canada, Lufthansa alebo Air France. Ak sa rozhodnete odletieť z Mníchova, môžete si vybrať z ponuky Turkish Airlines, Icelandair, Air Canada, KLM alebo Swiss Airlines. Z Frankfurtu s Air Canada, Condor alebo Lufthansa. Z Katovíc môžete letieť s Air Canada alebo LOT, z Krakova s Air Canada, Swiss Airlines, Lufthansa alebo United Airlines.

Zo Slovenska môžete letieť do Toronta len s prestupom alebo využiť iné medzinárodné letisko, z ktorého sa ponúkajú priame lety do Kanady. Najbližšie sú vo Viedni, Katoviciach, Berlíne a Frankfurte.

Medzinárodné lety v Toronte pristávajú na letisku Lester B Airport. Pearson, ktoré je vzdialené približne 25 km od centra mesta. Najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska, je využiť UP Express, ktorý zastavuje pred terminálom 1.

Počasie a podnebie v Toronte

Jar v Toronte býva chladná a premenlivá s postupne sa zvyšujúcimi teplotami, leto je teplé a daždivé, jeseň ponúka krásnu atmosféru s nižšími teplotami a možným snehom v novembri, zatiaľ čo zima je chladná s nízkymi teplotami a bohatým snežením. Počas zimy sú v Toronte, podobne ako v celej Kanade, obľúbené zimné športy.